Valmieras Ziņas

Idejas un čaklas rokas vienā cilvēkā

Lasīšanas laiks: 4 min

No koka auskariem un gleznošanas līdz pat paštaisītiem riteņiem, mašīnu labošanas un tūninga. Tieši tik daudzpusīgs ir valmierietis Ivo Bošs, kurš nekad nebaidās izmēģināt ko jaunu dzīve. Ivo laika gaitā nonācis pie dažādiem hobijiem, par kuriem pastāstījis mums intervijā. Savu radošumu puisis attīstījis Valmieras Mākslas vidusskolā, kur apguvis reklāmas dizainu, kā arī ģimenē ir talantīgas saknes ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs.

Aptuveni 2013. gadā Ivo aizrāva doma par savu pirmo “fiksīti” jeb fiksēta pārnesuma velosipēdu. “Fiksētam ritenim nav bremzes, bet var uzlikt. Lielākoties bremzē ar kājām. Ritenim nav brīvgaita, tādēļ ir grūtāk mīties,” skaidro Ivo. Tā kā tirgū cena bija ļoti augsta un jaunietim šī tipa velosipēda rāmji neiepatikās, viņš izdomāja uztaisīt pats savu. Viss sākās ar rāmja skici, kurā vispirms tika sazīmēti galvenie punkti, tad rāmja dizains. Ivo rāmja zīmējumu veidoja datorā. Ar rasējumu viņš devās uz kādu metālapstrādes firmu, kur viņa dizainētais rāmis tika izlocīts.

Tad riteni nācās metināt kopā. Taču kā Ivo apgalvo, tajā laikā pats vēl īsti nemācēja to darīt, tādēļ tas viņam bija izmēģinājums metināšanā. Speciāla stenda jaunietim arī nebija. “Uz aci skatījos vai ir taisns un cerēju, ka izdosies,” stāsta Ivo. Tās detaļas, ko prasmīgais jaunietis nevarēja uztaisīt, ņēma no citiem riteņu rāmjiem; ratus iegādājās atsevišķi. Pēc pirmās sametināšanas bija jāveic labojumi, jo uzsēžoties uz riteņa aizmugure ielocījās un skārās klāt ratam. Šī “fiksīša” pedāļi bija par zemu, tādēļ līkumos tie skārās pie zemes, kas reizēm rezultējās kritienā. Riteņa darbība un izturība tika testēta pa Valmieras ielām, taču tad ritenis vēl nebija nokrāsots. Pēcāk Ivo riteni nokrāsoja baltu. Radītais “fiksītis” bija ļoti smags, jo rāmis tika veidots no melnā metāla nevis alumīnija. Rāmja izmaksas bija aptuveni 50 eiro. Viena riteņa izgatavošana aizņēma mazāk kā mēnesi.

Kā Ivo stāsta, otrais “fiksītis” bija pārdomātāks. Taisot riteni, jaunietis mācījās no kļūdām. Lai uztaisītu velosipēdu vieglāku, Ivo pat daļēji slīpēja rāmi, lai metāls būtu plānāks. Gluži kā iepriekš, šī “fiksīša” rāmis tika veidots, lai tas pieguļ ratiem, tādēļ Ivo veidotie “fiksīši” ir vizuāli pievilcīgi. Turklāt, otrais “fiksītis” bija sarkans un atšķiras no baltā riteņa ar stūri kā ragiem rāmja priekšpusē. Ivo smej, ka atlaižot rokas ritenis iet taisni, tādēļ viss ir labi.

Ar sarkano “fiksīti” Ivo ir aizminies līdz pat Rīgai, ar balto riteni līdz Tartu. Tagad baltā riteņa rāmis stāv Smiltenē “Velobode Nr. 1”. Ivo stāsta, ka šis veikals esot bijis liels atbalsts riteņu būvēšanā.

Neilgu laiku Ivo nodarbojās ar riteņbraukšanu. Viņš ir piedalījies arī MTB sacensībās (kalnu riteņbraukšanas sacensības) kā vienīgais ar fiksēto riteni un nemaz nav uzrādījis tik sliktus rezultātus. Ivo stāsta, ka slodze braucot sacensībās ar fiksēto riteni ir milzīga, teju dubultā. Reiz kādās sacensībās Ivo ritenim pēdējos 4km esot bijusi mīksta riepa, taču tas neesot traucējis apsteigt konkurentus. “Tu it kā sevi moki, bet ir kaut kas tajos riteņos,” atzīst Ivo.

“Pat cilvēki no ārzemēm interesējās par riteņiem, ko gatavoju,” lepni stāsta Ivo. Taču jaunietis nevelējās pārdot, jo viņš saskatīja nepilnības riteņa uzbūvē – sevišķi to smagumu dēļ. Reiz kāds uzņēmējs vēlējās palīdzēt attīstīt Ivo ideju, taču piedāvājums bija ražot detaļas Ķīnā. Jaunietis atteicis, jo viņa iecere bija par Latvijā ražota velosipēda statusu. Ivo neslēpj, ka sevi ļoti kritiski novērtē, tomēr uzskata to par dzinuli augt un attīstīties. Ja kaut kas nesanāk, tad viņš pārtaisa kamēr izdodas.

“Daru, jo man patīk, tāpat kā mašīnas taisīt tā, lai nevienam nav tāda, kā man,” atklāj Ivo. Viņš vienmēr tiecas uz oriģinalitāti. Šobrīd gan lielākā uzmanība tiek veltīta viņa projekta auto 1985. gada Volkswagen Golf 2 , kas nu jau aptuveni sešus gadus stāv izjaukta ar cerībām uz pavasari “laist to dzīvībā”. Detaļas viņš sūta tā gada oriģinālās gan no Latvijas, gan ārvalstīm, tādēļ iegulda daudz līdzekļu, lai mašīna tiešām atšķirtos. Pavasarī tiek plānots kāds mašīnu festivāls, par kura norisi vēl nav pilnībā zināms. Ivo tas tāpat ir tuvākais mērķis, kur citi auto mīļi viņu arī gaida.

Taču tas viss ir tikai mazliet no tā, ko Ivo prot. Arī māksla ir savā veidā iedvesmojusi viņu strādāt pie citiem hobijiem un otrādi. Viņš atklāj, ka allaž ir paticis radīt gleznas ar spoguļiem un citiem spīdīgiem materiāliem, kas sasaucas ar viņa citām prasmēm. Reiz Ivo izdevies pārdot kādu no gleznām, taču viņš sapratis, ka vēlās labāk atdāvināt. Jaunieša gleznas redzamas naktsklubā “Tinte”, reiz arī bārā “Citāds”. Savu laiku Ivo gatavoja koka auskarus ar latvju zīmēm. Iemesls bijis vēlme uzdāvināt oriģinālu dāvanu savai draudzenei. Auskari uz neilgu laiku bijuši pārdošanā “M50” veikalā Rīgā. Droši var teikt, ka Ivo nebaidās no darba un ir atvērts jaunām idejām un hobijiem.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri