Valmieras Ziņas

Ideāla dāvana latviešiem visā pasaulē – “Latviskais laimes kods”

Lasīšanas laiks: 2 min

Latviešiem ir daudz kopīgu prieka, laimes un iedvesmas avotu. Populārākos no tiem Latvijas simtgades gaidās rakstniece Dace Rukšāne kopā ar daudziem palīgiem apkopojusi grāmatā “Latviskais laimes kods”. Lai būtu vieglāk orientēties, autore sešdesmit latviskus mirkļus ir sadalījusi pa mēnešiem – katrā mēnesī pieci. Lasītāj, ieskaties šajā grāmatā, ja reizēm šķitis, ka dzīve kļuvusi garlaicīga, un iedvesmojies priekam un laimei!

Dace Rukšāne raksta: “Savās fantāzijās redzu, kā pēc simts gadiem “Laimes kodu” bibliotēkā paņem rokās mūsu mazmazmazbērni un, iepletuši acis, brīnās – kas gan mūsu senčus darīja laimīgus tad, kad Latvijai bija tikai simts gadi? Kas no šī saraksta būs saglabājies, kas aizgājis pa vēstures aizaugušo taku? Vai cilvēki joprojām parkos spēlēs šahu? Vai lies sveces un darinās tautastērpus? Vai Dziesmu svētkos dziedāsim mēs paši vai arī to darīs roboti?”

Kur mēs, latvieši, smeļamies laimes sajūtu? Šķiet, to apzināties ir svarīgi, jo mūsdienu cilvēks vairs nekaunās atzīties, ka grib būt laimīgs. Kopš 2012. gada Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) veido pasaules laimes indeksu un sarindo tajā valstis pēc datiem, kas iegūti, aptaujās vērtējot aprūpi, brīvību, dāsnumu, godīgumu, veselību, ienākumus, uzticību, labu pārvaldi, iespēju paļauties grūtībās un citus kritērijus. 2017. gadā Latvija ieņēma 54. vietu 155 valstu konkurencē, un tas ir par 14 vietām augstāk nekā 2016. gadā. Izrādās, mēs kļūstam arvien laimīgāki! Un, lai gan brīžiem nemaz tā nešķiet, Latvijā ir daudz lietu, notikumu un apstākļu, kas tās iedzīvotājus var darīt laimīgus. Ogošana un šaha spēle, slēpošana, konservēšana un kapu svētki, pastaigas mežā un dārza darbi, teātris, garāža – tās ir tikai dažas no vietām un nodarbēm, kas mums, latviešiem, raksturīgas, iedvesmo un iepriecina. Grāmatā nav pārsteidzošu atklājumu, jo tā radīta, aptaujājot un ieklausoties cilvēkos, varētu pat sacīt, ka grāmatas saturu kopā ar autori veidojuši Latvijas iedzīvotāji, kuri dalījās ar saviem stāstiem un iesūtīja savus fotogrāfijās fiksētos laimes mirkļus.

“Latviskais laimes kods” aicina apzināties un lepoties pašiem ar sevi, ar paveikto, ar mūsu dzīvesziņu un to, cik interesanti un aizrautīgi mēs patiesībā esam.

Tāpēc – esiet laimīgi, esiet latvieši, un arī dzīves pelēkajos brīžos atcerieties: pelēkais ir radīts tāpēc, lai mēs vēl skaidrāk pamanītu citas krāsas! Lai arī jums izdodas atklāt savu laimes kodu!

Pieejama arī e-grāmata.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Ābelīte” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā remontstrādnieku (0,5 darba likmi (20 stundas nedēļā)) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Palejas iela 5, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt slēdzeņu nomaiņu, iekārtu un mēbeļu remontu, krāsošanu, kosmētiskos remontdarbus; • veikt aukstā un karstā ūdensvada, kanalizācijas sistēmas ekspluatāciju un remontu; • informēt darba devēju par konstatētajiem bojājumiem; un ja Tev ir: • profesionālā vidējā izglītība inženierzinātnēs vai būvniecības jomā; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme analizēt situāciju un rīcības sekas, atrast piemērotāko risinājumu; komunikācijas un sadarbības prasmes; prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; mēs piedāvājam: • atalgojumu 390 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu abelite@valmiera.edu.lv ar norādi “Remontstrādnieka vakancei” līdz 2026.gada 30.aprīlim, plkst.17:00. Tālrunis informācijai: 64222645 vai 26666304. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Palejas iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-30 Kontaktpersona: abelite@valmiera.edu.lv 64222645

Mūsu partneri