Valmieras Ziņas

Husqvarna sniega pūtēji: kā no plašā piedāvājuma izvēlēties vispiemērotāko

Lasīšanas laiks: 4 min

Ne vienu reizi vien ir pieredzēts, ka ziema spēj mūs pārsteigt nesagatavotus, pārklājot Latviju ar tik biezu sniega segu, ka ir jāmeklē iespējas, kā pēc iespējas ātrāk un efektīvāk no tās atbrīvoties, attīrot piebraucamos ceļus un ietves. Tādā gadījumā talkā var nākt sniega pūtēji. Raksta turpinājumā noskaidro, kā no daudzveidīgā sortimenta izvēlēties savām vajadzībām vispiemērotāko darbarīku!

Būtiski faktori, izvēloties sniega pūtēju

Sniega pūtējs pavisam noteikti var būt noderīgs palīgs kā mājsaimniecībā, tā arī uzņēmumā. Lai arī tā iegāde var būt salīdzinoši dārga, tomēr ir vērts atcerēties, ka tas ir būtisks ilgtermiņa ieguldījums, jo ziema Latvijā ir katru gadu. Tomēr, lai būtu iespējams pieņemt pareizo lēmumu attiecībā uz to, kādu sniega pūtēju iegādāties, iesakām ņemt vērā vairākus nozīmīgus faktorus:

  • tīrāmā seguma veids. Kvalitatīvi sniega pūtēji spēs paveikt savu darbu vienlīdz efektīvi, neatkarīgi no tā, kāds segums ir jāattīra – bruģis, betons, asfalts u. c. Tomēr, izvēloties cenas ziņā lētāku modeli, ir svarīgi pievērst uzmanību tam, kādam tieši seguma veidam tas ir piemērots;
  • tīrāmās teritorijas apmērs. No tā, cik lielu platību ir nepieciešams attīrīt, ir atkarīga sniega pūtēja veiktspēja un jauda. Ja ir nepieciešams attīrīt nelielas privātmājas piebraucamo ceļu, tad visdrīzāk nav vērts iegādāties pašu jaudīgāko ierīci, kas paredzēta lielas teritoriālās platības tīrīšanai;
  • sniega pūtēja veids. Ir pieejami gan manuāli vadāmi jeb ar rokām stumjami sniega pūtēji, gan arī tādi, kas ir pašgāgēji. Izvēloties sev piemērotāko, ir svarīgi piedomāt par tīrāmās platības apmēru. Ja tā ir salīdzinoši liela, tad ar roku vadāmais sniega tīrītājs būs diezgan neparocīgs, jo būs jāpielieto daudz pūļu tās attīrīšanai no sniega.

Benzīna vai tomēr elektriskie sniega pūtēji?

Sniega pūtējs Latvijā ir nepieciešamība, jo tas ievērojami atvieglo darbu un sniegu nenākas tīrīt, izmantojot, piemēram, lāpstu. Lai izvēlētos savām vēlmēm, vajadzībām un mērķiem atbilstošāko ierīci, jāņem vērā, ka gan elektriskajiem, gan arī ar benzīnu darināmiem sniega pūtējiem ir savas priekšrocības un trūkumi.

Piemēram, elektriskie sniega pūtēji cenas ziņā ir lētāki, taču tie ir mazāk jaudīgi. Tāpat jāņem vērā, ka tie nav pašgājēji, līdz ar to, lai ierīci darbinātu, būs jāpielieto zināmas pūles. Benzīna sniega pūtēji tādā ziņā ir ērtāk lietojami un nav arī jāraizējas par iespējamajiem elektrības pārrāvumiem. Taču arī šajā gadījumā ir jāpievērš uzmanība to jaudai, lētākajiem modeļiem tā būs vidēji no 3 līdz 3,5 Zs, savukārt dārgākiem, sākot no 9 Zs.

Nav vienota standarta, kas noteiktu, kurš no sniega pūtējiem – elektriskais vai ar benzīnu darbināmais – būtu labāks. Viss ir atkarīgs no katra paša vēlmēm un iespējām.

Kāpēc izvēlēties Husqvarna sniega pūtējus

Husqvarna sniega pūtēji ir kļuvuši par iecienītu izvēli visā pasaulē. Tie ir aprīkoti ar divpakāpju lāpstiņriteņa sistēmu, elektriskā startera funkciju, maināmu vadības ātrumu un lielizmēra riepām ar protektoru. Pateicoties šo darbarīku augstajai veiktspējai un ergonomiskajam dizainam, tie pavisam noteikti ļaus pilnvērtīgi sagatavoties ziemai.

Lūk, dažas no to būtiskākajām priekšrocībām:

  • spēja efektīvi strādāt uz sablīvētas virsmas. Divpakāpju sistēma pieblietētu sniegu spēj pārstrādāt pulverī vēl pirms tas nonāk korpusā;
  • izcila manevrētspēja jebkuros apstākļos. Apledojis ceļš šī ražotāja sniega pūtējiem nav nekāds šķērslis! Pateicoties lielizmēra riepām un apsildāmajiem rokturiem, ar tiem ir ērti darboties jebkuros laikapstākļos;
  • SmartStart funkcija. Zināms, ka zema gaisa temperatūra var ietekmēt akmulatora darbību, bet ne šajā gadījumā. Pateicoties SmartStart startera sistēmai, sniega pūtēja dzinēju būs iespējams iedarbināt bez jebkādām problēmām.

Sniega pūtēju rezerves daļas un piederumi padara šīs ierīces daudzpusīgākas, piemērojot tās darbam jebkuros apstākļos. Rezerves daļas ir iespējams iegādāties Husqvarna veikalos/ servisa centros, kas atrodas visā Latvijā.

Sniega pūtēji ir noderīgas un nepieciešamas ierīces, kas var ievērojami atvieglot laikietilpīgo un fiziski grūto sniega tīrīšanas darbu. Iegādājies mūsdienīgu Husqvarna ierīci, kas atbilst visiem augstākajiem kvalitātes standartiem. Tā būs lielisks un uzticams palīgs vairāku gadu garumā!

 

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri