Valmieras Ziņas

Gustavs Māziņš: Jo vairāk dari, jo vairāk izdari

Lasīšanas laiks: 4 min

Par Gustavu Māziņu Valmierā noteikti zina daudzi, jo viņš ir bijis sabiedriski aktīvs jau no skolas gadiem. Plašākai sabiedrībai viņš kļuva zināms kā LTV1 erudīcijas spēles „Gudrs, vēl gudrāks” uzvarētājs 10.klašu grupā. Pēc tam viņš pats sāka organizēt erudīcijas spēli “Zini! Mini! Uzzini!” savā skolā, kas drīz vien kļuva populāra visā pilsētā. Šajā gadā erudīcijas spēle spērusi nākamo soli attīstībā, apceļojot jauno Valmieras novadu.

Kas, tavuprāt, ir iedēstījis tevī šo nemiera garu?

Liela loma ir manai ģimenei. Es tiku iepazīstināts ar kultūras pasauli, kas man tik ļoti patīk, jau no mazotnes. Mēs bieži apmeklējām teātrus, operu, koncertus un citus kultūras pasākumus. Jāsaka liels paldies arī skolotājiem, kuri pamanīja manu potenciālu un palīdzēja to attīstīt. Pēc tam viss turpinājās dabiski. Es iesaistījos skolēnu domes darbā un kļuvu par tās vadītāju. Man bija svarīgi panākt, lai skolas vide būtu maksimāli kvalitatīva un interesanta. Tādēļ es ierosināju uzsākt dažādas jaunas lietas, tostarp organizēt erudīcijas spēli “Zini! Mini! Uzzini!”. Es uzrunāju skolotājus, kuri labprāt iesaistījās organizēšanā.

Jāpiebilst, ka pirmsākumi manai pieredzei erudīcijas spēļu rīkošanā meklējami vēl senāk, kad es vēl darbojos VIBJO (Valmieras Integrētās Bibliotēkas Jauniešu Organizācija) „Sudraba ZIRG’s”.  Savu pirmo erudīcijas spēli es kopā ar domubiedriem organizēju Valmieras Integrētās Bibliotēkas 10 gadu jubilejā.

Absolvējot  Valmieras 5.vidusskolu, tavs nemiera gars nav norimis. Pastāsti, ar ko tu pašlaik nodarbojies!

Pēc skolas absolvēšanas es vienu gadu studēju Rīgā un strādāju Latvijas Radio 3, kur arī vadīju erudīcijas spēli. Pašlaik esmu atpakaļ Valmierā un studēju Vidzemes Augstskolā 1.kursā biznesa vadību. Paralēli strādāju Valmieras 5.vidusskolā par skolotāju. Mācu datoriku 7.-8.klasei un vēstures un sociālo zinātņu priekšmeta ekonomikas sadaļu 11.klasei. Vēl es palīdzu krievvalodīgiem bērniem latviešu valodas apguvē. Esmu arī partijas „Valmierai un Vidzemei” jauniešu nodaļas vadītājs. Joprojām organizēju erudīcijas spēli “Zini! Mini! Uzzini!”.

Šķiet, ka esi ļoti noslogots? Kā vari visu paspēt?

Es dzīvoju pēc principa – jo vairāk dari, jo vairāk vari izdarīt. Janvārī kovids mani piespieda 10 dienas palikt mājās. Es izslimoju bez simptomiem, jutos labi, tādēļ bija vēl jo grūtāk nosēdēt mājās, neko nedarot. No otras puses, centos to izbaudīt, jo šāda atpūta man negadās bieži. Ikdienā es nevaru nosēdēt mierīgi, es izbaudu darīšanas prieku. Man patīk, ka mana diena ir piepildīta. Pārējais ir tikai laika plānošanas jautājums.

“Zini! Mini! Uzzini!” šogad ir jauns formāts. Pastāsti par to!

Vispirms jāsāk ar atskatu vēsturē. Pirmais bija izmēģinājuma gads, kad sapratām, kā tas viss darbojas. Pirmajā gadā no 5 komandām spēle izauga līdz pat 20 komandām. Pēc tam vasarā es ļoti cītīgi gatavojos, piesaistot spēlei daudzus atbalstītājus, kuri nodrošināja iespaidīgu balvu fondu. Galvenā balva bija brauciens uz Eiropas Parlamentu Briselē pie deputātes Daces Melbārdes. (Diemžēl pandēmijas dēļ brauciens vēl joprojām nav noticis.) Tika sagatavoti video jautājumi no dažādiem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem.

Savas korekcijas ieviesa arī pandēmija. Ierobežojumu dēļ divas spēles notika skolas pagalmā. Jāteic, ka tā bija lieliska pieredze. Dalībnieki ieradās ar saviem plediem un piknika groziem. Es sajutos kā dārza svētkos. Pēc tam spēles notika skolas sporta zālē, un, visbeidzot, arī tiešsaistē „Zoom” platformā. Protams, arī tā var spēlēt, bet nav dzīvās enerģijas apmaiņas, kā tas ir klātienē.

Šogad varam atkal tikties klātienē, taču pārmaiņas ir nepieciešamas. Man ir pārliecība, ka nevar palikt uz vietas, ir jābūt attīstībai. Tādēļ šajā sezonā mēs nolēmām mainīt spēles norises vietu, organizējot to 12 apdzīvotās vietās Valmieras novadā, lai iesaistītu pēc iespējas vairāk pašvaldības iedzīvotājus. Tā kā esam visi jaunā novada iedzīvotāji, man bija svarīgi šādā veidā veicināt cilvēku saliedēšanu un kopīgas identitātes veidošanu.

Kas ir tava komanda?

Jautājumus gatavoju pārsvarā es, taču procesā iesaistās visa komanda: manas kolēģes  Valmieras 5.vidusskolā – Linda Broka, Alise Stūre, Ieva Klūga -, kā arī Kristīne Ķīvīte un Amanda Ķīvīte. Lielu paldies par palīdzēšanu spēļu veidošanā saku arī Initai Trapānei, Vidagai Āboliņai un Jolantai Krišjānei! Partija „Valmierai un Vidzemei” sniedz finansiālu atbalstu, nodrošinot telpas spēles norisei, bet Valmieras 5.vidusskolas skolnieks Alans Grads iemūžina spēles foto un video formātā.

Pastāsti par savu darbu partijas „Valmierai un Vidzemei” jauniešu nodaļā!

Mūsu mērķis ir noskaidrot jauniešu vajadzības un intereses un tās īstenot, neatkarīgi no tā, vai jaunietis darbojas partijā vai nav tās biedrs. Vēl pirms es pats kļuvu par partijas biedru, man ir bijusi ļoti laba pieredze ar tolaik vēl Valmieras pilsētas pašvaldības vadību, kas bija ļoti atbalstoša, palīdzot īstenot jauniešu iniciatīvas. Arī jaunajā novadā sadarbība turpinās. Mēs esam iecerējuši rīkot iedvesmas vakarus. Ar jauniešiem varētu tikties sabiedrībā zināmi cilvēki, kuri ar savu pieredzi un zināšanām iedvesmotu jauniešus īstenot savas idejas. Tādējādi vēlamies parādīt jauniešiem, ka darbošanās partijā ir iespēja satikt domubiedrus, pavadīt interesanti laiku, īstenot savas idejas un uzlabot dzīvi, nevis kaut kas garlaicīgs un pat slikts un korumpēts, ar ko daudziem asociējas politika.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām pievienoties mūsu komandai MĒBEĻU DETAĻU RASĒTĀJS/A - KONSTRUKTORS/E profesijas kods – 3118 01. Darba pienākumi: rasējuma izstrāde TopSolid programmā pēc klienta skices vai rasējuma; pasūtījuma pieņemšana un klientu konsultēšana; klientu pasūtījumu sagatavošana un apstrāde ražošanai; spēja strukturēt informāciju un noteikt prioritātes; ražošanas rasējumu sagatavošana; ražošanas procesu uzraudzīšana. Mēs no Tevis sagaidām: augstu atbildības sajūtu par veicamā darba kvalitāti; spēju izpildīt noteiktos uzdevumus, iekļaujoties laika termiņos; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, precizitāti; labu teorētisko sagatavotību un tehniskās zināšanas mēbeļu izgatavošanā; 2 gadu darba pieredzi līdzīgā amatā; prasmes darbam ar atbilstošām datorprogrammām-Solidwork vai TopSolid. Mēs piedāvājam: stabilu darba vietu dinamiskā un ātri augošā uzņēmumā; apmācību; konkurētspējīgu, kvalifikācijai un iepriekšējai darba pieredzei atbilstošu atalgojumu; darba algu, sākot no 1400-1700 EUR (bruto) + piemaksas no padarītā apjoma; labus darba apstākļus un visu nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu darba pienākumu veikšanai; darba vietu ražotnē - "Būtes 1", Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov., LV-4224;  darba laiku no plkst.8:00 līdz 17:00, no pirmdienas līdz piektdienai;  CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt uz zanis@pavasars.lv vai bbfc.sia@inbox.lv Tālrunis informācijai: +371 28306427. Sazināsimies ar visiem kandidātiem, kas iesūtīs savus pieteikumus Informējam, ka, iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu SIA “BBFC” – Mēbeļu detaļu rasētājs/a – konstroktors/e atlases procesa gaitā. Datu pārzinis ir SIA “BBFC”, reģ. Nr. 40203270771, juridiskā adrese: "Virši" - 12, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov., LV-4224, tālr. +371 28306427. Profesija: RASĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Būtes 1, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-30 Kontaktpersona: CV un mot.vēst.lūdzam sūtīt uz e-pastu: zanis@pavasars.lv vai bbfc.sia@inbox.lv

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums Valmierā aicina darbā inženieri- mehāniķi Galvenie darba pienākumi: ražošanas iekārtu un sistēmu ekspluatācijas plānošana un organizēšana iekārtu darba analīze, uzlabojumu ieviešana iekārtu un sistēmu tehniskās dokumentācijas uzturēšana Sagaidām kandidātu ar: augstāko inženiertehnisko izglītību (var būt pēdējā kursa students) izpratni par mehānismiem, iekārtām, to sistēmām (uzbūve, darbība, lietošana, remonti) vēlamu iepriekšējo pieredzi līdzvērtīgā/ līdzīgā amatā labām komunikācijas un organizatoriskajām prasmēm labām latviešu valodas zināšanām, vēlamām zināšanām kādā no svešvalodām (angļu/ vācu/krievu) labām datorprasmēm (MS Office), vēlams AutoCad Piedāvājam: darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā profesionālās attīstības iespējas darba rezultātiem un kvalifikācijai atbilstošu vidējo mēneša atalgojumu no EUR 1200 līdz 1700 veselības, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, citus papildu labumus sakārtotu, ērtu darba vidi palīdzību dzīvesvietas atrašanā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64207235. Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: MEHĀNIĶIS (INŽENIERIS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Aktuāla līdz: 2022-08-30 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag. Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums Valmierā aicina darbā virpotāju- atslēdznieku Prasības: iepriekšēja darba pieredze atbilstoša profila darbā vēlama profesionālā tehniskā izglītība tehnisko rasējumu lasītprasme spēja intensīvi strādāt, vēlme mācīties godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu Piedāvājam: darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā profesionālās attīstības iespējas regulāri izmaksātu, kvalifikācijai un darba rezultātiem atbilstošu vidējo mēneša atalgojumu no EUR 1000 - 1300 veselības, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, citus papildu labumus sakārtotu, ērtu darba vidi un darba apstākļus palīdzību dzīvesvietas atrašanā iespējams atbalsts transporta izdevumu segšanā Tālrunis papildus informācijai: 64207235. E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 55 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. 93% saražoto produktu piedāvājam 37 valstīs. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: VIRPOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Aktuāla līdz: 2022-08-30 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri