Valmieras Ziņas

Gustavs Māziņš: Jo vairāk dari, jo vairāk izdari

Lasīšanas laiks: 4 min

Par Gustavu Māziņu Valmierā noteikti zina daudzi, jo viņš ir bijis sabiedriski aktīvs jau no skolas gadiem. Plašākai sabiedrībai viņš kļuva zināms kā LTV1 erudīcijas spēles „Gudrs, vēl gudrāks” uzvarētājs 10.klašu grupā. Pēc tam viņš pats sāka organizēt erudīcijas spēli “Zini! Mini! Uzzini!” savā skolā, kas drīz vien kļuva populāra visā pilsētā. Šajā gadā erudīcijas spēle spērusi nākamo soli attīstībā, apceļojot jauno Valmieras novadu.

Kas, tavuprāt, ir iedēstījis tevī šo nemiera garu?

Liela loma ir manai ģimenei. Es tiku iepazīstināts ar kultūras pasauli, kas man tik ļoti patīk, jau no mazotnes. Mēs bieži apmeklējām teātrus, operu, koncertus un citus kultūras pasākumus. Jāsaka liels paldies arī skolotājiem, kuri pamanīja manu potenciālu un palīdzēja to attīstīt. Pēc tam viss turpinājās dabiski. Es iesaistījos skolēnu domes darbā un kļuvu par tās vadītāju. Man bija svarīgi panākt, lai skolas vide būtu maksimāli kvalitatīva un interesanta. Tādēļ es ierosināju uzsākt dažādas jaunas lietas, tostarp organizēt erudīcijas spēli “Zini! Mini! Uzzini!”. Es uzrunāju skolotājus, kuri labprāt iesaistījās organizēšanā.

Jāpiebilst, ka pirmsākumi manai pieredzei erudīcijas spēļu rīkošanā meklējami vēl senāk, kad es vēl darbojos VIBJO (Valmieras Integrētās Bibliotēkas Jauniešu Organizācija) „Sudraba ZIRG’s”.  Savu pirmo erudīcijas spēli es kopā ar domubiedriem organizēju Valmieras Integrētās Bibliotēkas 10 gadu jubilejā.

Absolvējot  Valmieras 5.vidusskolu, tavs nemiera gars nav norimis. Pastāsti, ar ko tu pašlaik nodarbojies!

Pēc skolas absolvēšanas es vienu gadu studēju Rīgā un strādāju Latvijas Radio 3, kur arī vadīju erudīcijas spēli. Pašlaik esmu atpakaļ Valmierā un studēju Vidzemes Augstskolā 1.kursā biznesa vadību. Paralēli strādāju Valmieras 5.vidusskolā par skolotāju. Mācu datoriku 7.-8.klasei un vēstures un sociālo zinātņu priekšmeta ekonomikas sadaļu 11.klasei. Vēl es palīdzu krievvalodīgiem bērniem latviešu valodas apguvē. Esmu arī partijas „Valmierai un Vidzemei” jauniešu nodaļas vadītājs. Joprojām organizēju erudīcijas spēli “Zini! Mini! Uzzini!”.

Šķiet, ka esi ļoti noslogots? Kā vari visu paspēt?

Es dzīvoju pēc principa – jo vairāk dari, jo vairāk vari izdarīt. Janvārī kovids mani piespieda 10 dienas palikt mājās. Es izslimoju bez simptomiem, jutos labi, tādēļ bija vēl jo grūtāk nosēdēt mājās, neko nedarot. No otras puses, centos to izbaudīt, jo šāda atpūta man negadās bieži. Ikdienā es nevaru nosēdēt mierīgi, es izbaudu darīšanas prieku. Man patīk, ka mana diena ir piepildīta. Pārējais ir tikai laika plānošanas jautājums.

“Zini! Mini! Uzzini!” šogad ir jauns formāts. Pastāsti par to!

Vispirms jāsāk ar atskatu vēsturē. Pirmais bija izmēģinājuma gads, kad sapratām, kā tas viss darbojas. Pirmajā gadā no 5 komandām spēle izauga līdz pat 20 komandām. Pēc tam vasarā es ļoti cītīgi gatavojos, piesaistot spēlei daudzus atbalstītājus, kuri nodrošināja iespaidīgu balvu fondu. Galvenā balva bija brauciens uz Eiropas Parlamentu Briselē pie deputātes Daces Melbārdes. (Diemžēl pandēmijas dēļ brauciens vēl joprojām nav noticis.) Tika sagatavoti video jautājumi no dažādiem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem.

Savas korekcijas ieviesa arī pandēmija. Ierobežojumu dēļ divas spēles notika skolas pagalmā. Jāteic, ka tā bija lieliska pieredze. Dalībnieki ieradās ar saviem plediem un piknika groziem. Es sajutos kā dārza svētkos. Pēc tam spēles notika skolas sporta zālē, un, visbeidzot, arī tiešsaistē „Zoom” platformā. Protams, arī tā var spēlēt, bet nav dzīvās enerģijas apmaiņas, kā tas ir klātienē.

Šogad varam atkal tikties klātienē, taču pārmaiņas ir nepieciešamas. Man ir pārliecība, ka nevar palikt uz vietas, ir jābūt attīstībai. Tādēļ šajā sezonā mēs nolēmām mainīt spēles norises vietu, organizējot to 12 apdzīvotās vietās Valmieras novadā, lai iesaistītu pēc iespējas vairāk pašvaldības iedzīvotājus. Tā kā esam visi jaunā novada iedzīvotāji, man bija svarīgi šādā veidā veicināt cilvēku saliedēšanu un kopīgas identitātes veidošanu.

Kas ir tava komanda?

Jautājumus gatavoju pārsvarā es, taču procesā iesaistās visa komanda: manas kolēģes  Valmieras 5.vidusskolā – Linda Broka, Alise Stūre, Ieva Klūga -, kā arī Kristīne Ķīvīte un Amanda Ķīvīte. Lielu paldies par palīdzēšanu spēļu veidošanā saku arī Initai Trapānei, Vidagai Āboliņai un Jolantai Krišjānei! Partija „Valmierai un Vidzemei” sniedz finansiālu atbalstu, nodrošinot telpas spēles norisei, bet Valmieras 5.vidusskolas skolnieks Alans Grads iemūžina spēles foto un video formātā.

Pastāsti par savu darbu partijas „Valmierai un Vidzemei” jauniešu nodaļā!

Mūsu mērķis ir noskaidrot jauniešu vajadzības un intereses un tās īstenot, neatkarīgi no tā, vai jaunietis darbojas partijā vai nav tās biedrs. Vēl pirms es pats kļuvu par partijas biedru, man ir bijusi ļoti laba pieredze ar tolaik vēl Valmieras pilsētas pašvaldības vadību, kas bija ļoti atbalstoša, palīdzot īstenot jauniešu iniciatīvas. Arī jaunajā novadā sadarbība turpinās. Mēs esam iecerējuši rīkot iedvesmas vakarus. Ar jauniešiem varētu tikties sabiedrībā zināmi cilvēki, kuri ar savu pieredzi un zināšanām iedvesmotu jauniešus īstenot savas idejas. Tādējādi vēlamies parādīt jauniešiem, ka darbošanās partijā ir iespēja satikt domubiedrus, pavadīt interesanti laiku, īstenot savas idejas un uzlabot dzīvi, nevis kaut kas garlaicīgs un pat slikts un korumpēts, ar ko daudziem asociējas politika.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Naukšēnu vidusskola (ar 01.08.2024. – Naukšēnu pamatskola) (turpmāk – Iestāde) 2024./2025.m.g. aicina darbā fizikas skolotāju 8.-9.klasēm (4 kontaktstundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Naukšēnu vidusskola, Naukšēni, Naukšēnu pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot fizikas programmu pamatskolā (izglītības programma 21011111) atbilstoši Valsts izglītības standartam; • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: • izglītība, kvalifikācija un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītības dokumenta kopiju/-as lūdzam iesniegt personīgi (adrese: Naukšēnu vidusskola, Naukšēni, Naukšēnu pagasts, Valmieras novads) vai e-pastā nauksenu.vidusskola@valmiera.edu.lv līdz 2024.gada 12.augustam. Tālrunis informācijai: 28677285. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu vidusskola, Naukšēni, Naukšēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-12 Kontaktpersona: nauksenu.vidusskola@valmiera.edu.lv 28677285

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) ar 2024.gada 1.septembri aicina darbā speciālo pedagogu (1,0 likme jeb 30 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot pirmsskolas izglītības programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; • sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; • sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; • plānot un organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; • aktīvi iesaistīties Atbalsta komandas darbā; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālas garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 23.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-23 Kontaktpersona: spriditis@valmiera.edu.lv 64231434

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” ar 2024.gada 1.septembri aicina darbā pirmsskolas izglītības sporta skolotāju (1,0 likme jeb 40 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme:  plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu;  veikt bērna attīstības traucējuma korekciju, konsultēt bērnu vecākus bērnu fiziskās attīstības jautājumos, apmācīt vienkāršu vingrinājumu veikšanai mājās;  radīt labvēlīgu vidi un apstākļus katra bērna vispusīgai personības attīstībai, ievērojot pirmsskolas vecuma bērnu vajadzības, pieredzi, domāšanas veidu, spējas, veselības stāvokli un sniegt īpašu atbalstu bērniem, kuriem ir valodas traucējumi;  plānot savu darbību, sagatavojot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālas garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 23.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-23 Kontaktpersona: spriditis@valmiera.edu.lv 64231434

Mūsu partneri