Valmieras Ziņas

Gustavs Māziņš: Jo vairāk dari, jo vairāk izdari

Lasīšanas laiks: 4 min

Par Gustavu Māziņu Valmierā noteikti zina daudzi, jo viņš ir bijis sabiedriski aktīvs jau no skolas gadiem. Plašākai sabiedrībai viņš kļuva zināms kā LTV1 erudīcijas spēles „Gudrs, vēl gudrāks” uzvarētājs 10.klašu grupā. Pēc tam viņš pats sāka organizēt erudīcijas spēli “Zini! Mini! Uzzini!” savā skolā, kas drīz vien kļuva populāra visā pilsētā. Šajā gadā erudīcijas spēle spērusi nākamo soli attīstībā, apceļojot jauno Valmieras novadu.

Kas, tavuprāt, ir iedēstījis tevī šo nemiera garu?

Liela loma ir manai ģimenei. Es tiku iepazīstināts ar kultūras pasauli, kas man tik ļoti patīk, jau no mazotnes. Mēs bieži apmeklējām teātrus, operu, koncertus un citus kultūras pasākumus. Jāsaka liels paldies arī skolotājiem, kuri pamanīja manu potenciālu un palīdzēja to attīstīt. Pēc tam viss turpinājās dabiski. Es iesaistījos skolēnu domes darbā un kļuvu par tās vadītāju. Man bija svarīgi panākt, lai skolas vide būtu maksimāli kvalitatīva un interesanta. Tādēļ es ierosināju uzsākt dažādas jaunas lietas, tostarp organizēt erudīcijas spēli “Zini! Mini! Uzzini!”. Es uzrunāju skolotājus, kuri labprāt iesaistījās organizēšanā.

Jāpiebilst, ka pirmsākumi manai pieredzei erudīcijas spēļu rīkošanā meklējami vēl senāk, kad es vēl darbojos VIBJO (Valmieras Integrētās Bibliotēkas Jauniešu Organizācija) „Sudraba ZIRG’s”.  Savu pirmo erudīcijas spēli es kopā ar domubiedriem organizēju Valmieras Integrētās Bibliotēkas 10 gadu jubilejā.

Absolvējot  Valmieras 5.vidusskolu, tavs nemiera gars nav norimis. Pastāsti, ar ko tu pašlaik nodarbojies!

Pēc skolas absolvēšanas es vienu gadu studēju Rīgā un strādāju Latvijas Radio 3, kur arī vadīju erudīcijas spēli. Pašlaik esmu atpakaļ Valmierā un studēju Vidzemes Augstskolā 1.kursā biznesa vadību. Paralēli strādāju Valmieras 5.vidusskolā par skolotāju. Mācu datoriku 7.-8.klasei un vēstures un sociālo zinātņu priekšmeta ekonomikas sadaļu 11.klasei. Vēl es palīdzu krievvalodīgiem bērniem latviešu valodas apguvē. Esmu arī partijas „Valmierai un Vidzemei” jauniešu nodaļas vadītājs. Joprojām organizēju erudīcijas spēli “Zini! Mini! Uzzini!”.

Šķiet, ka esi ļoti noslogots? Kā vari visu paspēt?

Es dzīvoju pēc principa – jo vairāk dari, jo vairāk vari izdarīt. Janvārī kovids mani piespieda 10 dienas palikt mājās. Es izslimoju bez simptomiem, jutos labi, tādēļ bija vēl jo grūtāk nosēdēt mājās, neko nedarot. No otras puses, centos to izbaudīt, jo šāda atpūta man negadās bieži. Ikdienā es nevaru nosēdēt mierīgi, es izbaudu darīšanas prieku. Man patīk, ka mana diena ir piepildīta. Pārējais ir tikai laika plānošanas jautājums.

“Zini! Mini! Uzzini!” šogad ir jauns formāts. Pastāsti par to!

Vispirms jāsāk ar atskatu vēsturē. Pirmais bija izmēģinājuma gads, kad sapratām, kā tas viss darbojas. Pirmajā gadā no 5 komandām spēle izauga līdz pat 20 komandām. Pēc tam vasarā es ļoti cītīgi gatavojos, piesaistot spēlei daudzus atbalstītājus, kuri nodrošināja iespaidīgu balvu fondu. Galvenā balva bija brauciens uz Eiropas Parlamentu Briselē pie deputātes Daces Melbārdes. (Diemžēl pandēmijas dēļ brauciens vēl joprojām nav noticis.) Tika sagatavoti video jautājumi no dažādiem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem.

Savas korekcijas ieviesa arī pandēmija. Ierobežojumu dēļ divas spēles notika skolas pagalmā. Jāteic, ka tā bija lieliska pieredze. Dalībnieki ieradās ar saviem plediem un piknika groziem. Es sajutos kā dārza svētkos. Pēc tam spēles notika skolas sporta zālē, un, visbeidzot, arī tiešsaistē „Zoom” platformā. Protams, arī tā var spēlēt, bet nav dzīvās enerģijas apmaiņas, kā tas ir klātienē.

Šogad varam atkal tikties klātienē, taču pārmaiņas ir nepieciešamas. Man ir pārliecība, ka nevar palikt uz vietas, ir jābūt attīstībai. Tādēļ šajā sezonā mēs nolēmām mainīt spēles norises vietu, organizējot to 12 apdzīvotās vietās Valmieras novadā, lai iesaistītu pēc iespējas vairāk pašvaldības iedzīvotājus. Tā kā esam visi jaunā novada iedzīvotāji, man bija svarīgi šādā veidā veicināt cilvēku saliedēšanu un kopīgas identitātes veidošanu.

Kas ir tava komanda?

Jautājumus gatavoju pārsvarā es, taču procesā iesaistās visa komanda: manas kolēģes  Valmieras 5.vidusskolā – Linda Broka, Alise Stūre, Ieva Klūga -, kā arī Kristīne Ķīvīte un Amanda Ķīvīte. Lielu paldies par palīdzēšanu spēļu veidošanā saku arī Initai Trapānei, Vidagai Āboliņai un Jolantai Krišjānei! Partija „Valmierai un Vidzemei” sniedz finansiālu atbalstu, nodrošinot telpas spēles norisei, bet Valmieras 5.vidusskolas skolnieks Alans Grads iemūžina spēles foto un video formātā.

Pastāsti par savu darbu partijas „Valmierai un Vidzemei” jauniešu nodaļā!

Mūsu mērķis ir noskaidrot jauniešu vajadzības un intereses un tās īstenot, neatkarīgi no tā, vai jaunietis darbojas partijā vai nav tās biedrs. Vēl pirms es pats kļuvu par partijas biedru, man ir bijusi ļoti laba pieredze ar tolaik vēl Valmieras pilsētas pašvaldības vadību, kas bija ļoti atbalstoša, palīdzot īstenot jauniešu iniciatīvas. Arī jaunajā novadā sadarbība turpinās. Mēs esam iecerējuši rīkot iedvesmas vakarus. Ar jauniešiem varētu tikties sabiedrībā zināmi cilvēki, kuri ar savu pieredzi un zināšanām iedvesmotu jauniešus īstenot savas idejas. Tādējādi vēlamies parādīt jauniešiem, ka darbošanās partijā ir iespēja satikt domubiedrus, pavadīt interesanti laiku, īstenot savas idejas un uzlabot dzīvi, nevis kaut kas garlaicīgs un pat slikts un korumpēts, ar ko daudziem asociējas politika.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā strādnieku/-ci Kocēnu pagastā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Kocēnu pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Kocēnu pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • izzāģēt kritušos un bīstamos kokus pagasta teritorijā, veidot koku, krūmu, augļu koku vainagus atbilstoši audzējamai kultūrai un izvēlētajam vainaga tipam; • veikt kravu iekraušanas un izkraušanas darbus; ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • krūmgrieža, motorzāģa operatora apliecība; • fiziska izturība; • iemaņas darbā ar dārza tehniku (trimmeri, zāles pļāvēju u.c.); • vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 720 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 758 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes strādnieka Kocēnu pagastā amatam”, līdz 2023.gada 11.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 25771128 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-11

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā īpašumu apsaimniekošanas speciālistu/-i Rencēnu un Ēveles pagastā (uz nenoteiktu laiku).  Darba vietas adrese: Valmieras iela 13, Rencēni, Rencēnu pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un uzraudzīt saimniecisko uzdevumu (t.sk. būvniecība, rekonstrukcija, apsaimniekošana u.c.) izpildi Rencēnu un Ēveles pagastā, atbilstoši apstiprinātajam budžetam, kā arī rūpēties par ielu, ceļu, nekustamo īpašumu un teritorijas uzturēšanu; • plānot un īstenot jaunus projektus; • vadīt tehnisko darbinieku un pakalpojumu sniedzēju komandu, plānot to darbu un kontrolēt tā izpildes kvalitāti; • pieņemt un konsultēt apmeklētājus īpašumu apsaimniekošanas jautājumos, sagatavot atbildes uz fizisko un juridisko personu iesniegumiem, gatavot lēmumu un līgumu projektus par Pārvaldes kompetencē esošajiem jautājumiem; • uzkrāt, apkopot un aktualizēt informāciju par zemes nomniekiem, kontrolēt zemes nomas līgumu termiņus; un ja Tev ir: • vismaz vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • zināšanas un pieredze nekustamo īpašumu apsaimniekošanā (tiks uzskatītas par priekšrocību); • labas prasmes dokumentu sagatavošanā, spēja rakstiski un mutiski skaidri formulēt un pamatot savu viedokli; • labas latviešu valodas zināšanas; • teicamas zināšanas darbā ar MS Office programmām; • kompetences: pozitīva attieksme pret veicamo darbu, augsta atbildības sajūta un laba saskarsmes kultūra, precizitāte, spēja organizēt darbu patstāvīgi un komandā; spēja iedziļināties un izprast dažādas problēmsituācijas, apstrādāt un analizēt liela apjoma informāciju, spēja noteikt prioritātes un pieņemt lēmumus, spēja saglabāt psiholoģisko noturību stresa situācijās; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • pamatalgu pārbaudes laikā 983 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1157 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi “Pieteikums īpašumu apsaimniekošanas speciālista/-es amatam, līdz 2023.gada 11.oktobrim. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Dzīvojamo māju/ īpašumu apsaimniekošanas SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras iela 13, Rencēni, Rencēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-11

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā strādnieku/-ci (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Valmieras pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Valmieras pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • izzāģēt kritušos un bīstamos kokus pagasta teritorijā, veidot koku, krūmu, augļu koku vainagus atbilstoši audzējamai kultūrai un izvēlētajam vainaga tipam; • veikt kravu iekraušanas un izkraušanas darbus; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • pamatalgu pārbaudes laikā 720 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 758 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums strādnieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2023.gada 11.oktobrim. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-11

Mūsu partneri