Valmieras Ziņas

Gustavs Māziņš: Jo vairāk dari, jo vairāk izdari

Lasīšanas laiks: 4 min

Par Gustavu Māziņu Valmierā noteikti zina daudzi, jo viņš ir bijis sabiedriski aktīvs jau no skolas gadiem. Plašākai sabiedrībai viņš kļuva zināms kā LTV1 erudīcijas spēles „Gudrs, vēl gudrāks” uzvarētājs 10.klašu grupā. Pēc tam viņš pats sāka organizēt erudīcijas spēli “Zini! Mini! Uzzini!” savā skolā, kas drīz vien kļuva populāra visā pilsētā. Šajā gadā erudīcijas spēle spērusi nākamo soli attīstībā, apceļojot jauno Valmieras novadu.

Kas, tavuprāt, ir iedēstījis tevī šo nemiera garu?

Liela loma ir manai ģimenei. Es tiku iepazīstināts ar kultūras pasauli, kas man tik ļoti patīk, jau no mazotnes. Mēs bieži apmeklējām teātrus, operu, koncertus un citus kultūras pasākumus. Jāsaka liels paldies arī skolotājiem, kuri pamanīja manu potenciālu un palīdzēja to attīstīt. Pēc tam viss turpinājās dabiski. Es iesaistījos skolēnu domes darbā un kļuvu par tās vadītāju. Man bija svarīgi panākt, lai skolas vide būtu maksimāli kvalitatīva un interesanta. Tādēļ es ierosināju uzsākt dažādas jaunas lietas, tostarp organizēt erudīcijas spēli “Zini! Mini! Uzzini!”. Es uzrunāju skolotājus, kuri labprāt iesaistījās organizēšanā.

Jāpiebilst, ka pirmsākumi manai pieredzei erudīcijas spēļu rīkošanā meklējami vēl senāk, kad es vēl darbojos VIBJO (Valmieras Integrētās Bibliotēkas Jauniešu Organizācija) „Sudraba ZIRG’s”.  Savu pirmo erudīcijas spēli es kopā ar domubiedriem organizēju Valmieras Integrētās Bibliotēkas 10 gadu jubilejā.

Absolvējot  Valmieras 5.vidusskolu, tavs nemiera gars nav norimis. Pastāsti, ar ko tu pašlaik nodarbojies!

Pēc skolas absolvēšanas es vienu gadu studēju Rīgā un strādāju Latvijas Radio 3, kur arī vadīju erudīcijas spēli. Pašlaik esmu atpakaļ Valmierā un studēju Vidzemes Augstskolā 1.kursā biznesa vadību. Paralēli strādāju Valmieras 5.vidusskolā par skolotāju. Mācu datoriku 7.-8.klasei un vēstures un sociālo zinātņu priekšmeta ekonomikas sadaļu 11.klasei. Vēl es palīdzu krievvalodīgiem bērniem latviešu valodas apguvē. Esmu arī partijas „Valmierai un Vidzemei” jauniešu nodaļas vadītājs. Joprojām organizēju erudīcijas spēli “Zini! Mini! Uzzini!”.

Šķiet, ka esi ļoti noslogots? Kā vari visu paspēt?

Es dzīvoju pēc principa – jo vairāk dari, jo vairāk vari izdarīt. Janvārī kovids mani piespieda 10 dienas palikt mājās. Es izslimoju bez simptomiem, jutos labi, tādēļ bija vēl jo grūtāk nosēdēt mājās, neko nedarot. No otras puses, centos to izbaudīt, jo šāda atpūta man negadās bieži. Ikdienā es nevaru nosēdēt mierīgi, es izbaudu darīšanas prieku. Man patīk, ka mana diena ir piepildīta. Pārējais ir tikai laika plānošanas jautājums.

“Zini! Mini! Uzzini!” šogad ir jauns formāts. Pastāsti par to!

Vispirms jāsāk ar atskatu vēsturē. Pirmais bija izmēģinājuma gads, kad sapratām, kā tas viss darbojas. Pirmajā gadā no 5 komandām spēle izauga līdz pat 20 komandām. Pēc tam vasarā es ļoti cītīgi gatavojos, piesaistot spēlei daudzus atbalstītājus, kuri nodrošināja iespaidīgu balvu fondu. Galvenā balva bija brauciens uz Eiropas Parlamentu Briselē pie deputātes Daces Melbārdes. (Diemžēl pandēmijas dēļ brauciens vēl joprojām nav noticis.) Tika sagatavoti video jautājumi no dažādiem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem.

Savas korekcijas ieviesa arī pandēmija. Ierobežojumu dēļ divas spēles notika skolas pagalmā. Jāteic, ka tā bija lieliska pieredze. Dalībnieki ieradās ar saviem plediem un piknika groziem. Es sajutos kā dārza svētkos. Pēc tam spēles notika skolas sporta zālē, un, visbeidzot, arī tiešsaistē „Zoom” platformā. Protams, arī tā var spēlēt, bet nav dzīvās enerģijas apmaiņas, kā tas ir klātienē.

Šogad varam atkal tikties klātienē, taču pārmaiņas ir nepieciešamas. Man ir pārliecība, ka nevar palikt uz vietas, ir jābūt attīstībai. Tādēļ šajā sezonā mēs nolēmām mainīt spēles norises vietu, organizējot to 12 apdzīvotās vietās Valmieras novadā, lai iesaistītu pēc iespējas vairāk pašvaldības iedzīvotājus. Tā kā esam visi jaunā novada iedzīvotāji, man bija svarīgi šādā veidā veicināt cilvēku saliedēšanu un kopīgas identitātes veidošanu.

Kas ir tava komanda?

Jautājumus gatavoju pārsvarā es, taču procesā iesaistās visa komanda: manas kolēģes  Valmieras 5.vidusskolā – Linda Broka, Alise Stūre, Ieva Klūga -, kā arī Kristīne Ķīvīte un Amanda Ķīvīte. Lielu paldies par palīdzēšanu spēļu veidošanā saku arī Initai Trapānei, Vidagai Āboliņai un Jolantai Krišjānei! Partija „Valmierai un Vidzemei” sniedz finansiālu atbalstu, nodrošinot telpas spēles norisei, bet Valmieras 5.vidusskolas skolnieks Alans Grads iemūžina spēles foto un video formātā.

Pastāsti par savu darbu partijas „Valmierai un Vidzemei” jauniešu nodaļā!

Mūsu mērķis ir noskaidrot jauniešu vajadzības un intereses un tās īstenot, neatkarīgi no tā, vai jaunietis darbojas partijā vai nav tās biedrs. Vēl pirms es pats kļuvu par partijas biedru, man ir bijusi ļoti laba pieredze ar tolaik vēl Valmieras pilsētas pašvaldības vadību, kas bija ļoti atbalstoša, palīdzot īstenot jauniešu iniciatīvas. Arī jaunajā novadā sadarbība turpinās. Mēs esam iecerējuši rīkot iedvesmas vakarus. Ar jauniešiem varētu tikties sabiedrībā zināmi cilvēki, kuri ar savu pieredzi un zināšanām iedvesmotu jauniešus īstenot savas idejas. Tādējādi vēlamies parādīt jauniešiem, ka darbošanās partijā ir iespēja satikt domubiedrus, pavadīt interesanti laiku, īstenot savas idejas un uzlabot dzīvi, nevis kaut kas garlaicīgs un pat slikts un korumpēts, ar ko daudziem asociējas politika.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Finanšu un Ekonomikas nodaļas FINANŠU ANALĪTIĶI (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • piedalīties Pašvaldības darbā, veicot Pašvaldības sniegto maksas pakalpojumu cenu aprēķinus un monitoringu; • sekot līdz Eiropas Savienības struktūrfondu un citu politiku instrumentu līdzfinansēto investīciju projektu budžetu izpildei un veikt dažādā monitoringa datu apkopojumus; • koordinēt savstarpējos norēķinus par izglītības iestāžu sniegtiem pakalpojumiem ar citām pašvaldībām; • kontrolēt noteiktu Pašvaldības iestāžu budžeta izpildi; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība ekonomikas, finanšu vai grāmatvedības jomā; • ne mazāk kā 3 gadu iepriekšēja profesionālā darba pieredze finanšu jomā; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: augsta atbildība, precizitāte, analītiska domāšana, labas komunikācijas prasmes; spēja strādāt patstāvīgi, uzņemties atbildību; • teicamas iemaņas darbā ar MS Office programmām (t.sk. Word, Excel), kā arī ar kādu no grāmatvedības uzskaites datorprogrammām. Kā priekšrocība tiks uzskatīta iepriekšēja darba pieredze ar programmām Horizon un/vai MicroStrategy; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1090 EUR līdz 1135 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Pieteikums Finanšu analītiķa/-ķes amatam” līdz 2022.gada 16.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207130. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: FINANŠU ANALĪTIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU (profesijas klasifikatora kods 2341 01), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku (0,275 likmes jeb 8,262 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: īstenot izglītības programmu “Datorika” mācību priekšmetā atbilstoši Valsts izglītības standartam; sniegt individuālu un diferencētu atbalstu izglītojamajiem mācību priekšmetā; veicināt izglītojamo individuālo sasniegumu attīstību; sekot līdzi jaunākajām tendencēm pedagoģijas nozares attīstībā; izstrādāt piedāvājumu mācību priekšmeta, Iestādes radošai un inovatīvai izaugsmei; sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem; un ja Jums ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; kompetences: komunikācijas un sadarbības prasmes; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022.gada 30. decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv . Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30

Valmieras novada pašvaldības Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SKOLOTĀJU LOGOPĒDU (profesijas klasifikatora kods 2352 01), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku 0,535 likmes jeb 16,05 stundas nedēļā Galvenie pienākumi: veikt darbu saskaņā ar katra izglītojamā izglītības programmu, valodas attīstības traucējumiem un attīstības īpatnībām; veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; konsultēt grupas skolotājus, palīgus un vecākus; kārtot dokumentāciju. Prasības pretendentam: iegūta augstākā pedagoģiskā izglītība un skolotāja logopēda kvalifikācija vai augstākā izglītība un logopēda vai audiologopēda kvalifikācija, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569; latviešu valodas augstākā pakāpe; labas saskarsmes spējas, prasme elastīgi reaģēt uz pārmaiņām, prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja plānot un organizēt savu darbu; Mēs piedāvājam: Alga (BRUTO) no 481,50 Alga (BRUTO) līdz 481,50 darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022. gada 30. decembrim. e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv, tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30

Mūsu partneri