Valmieras Ziņas

Gustavs Māziņš: Jo vairāk dari, jo vairāk izdari

Lasīšanas laiks: 4 min

Par Gustavu Māziņu Valmierā noteikti zina daudzi, jo viņš ir bijis sabiedriski aktīvs jau no skolas gadiem. Plašākai sabiedrībai viņš kļuva zināms kā LTV1 erudīcijas spēles „Gudrs, vēl gudrāks” uzvarētājs 10.klašu grupā. Pēc tam viņš pats sāka organizēt erudīcijas spēli “Zini! Mini! Uzzini!” savā skolā, kas drīz vien kļuva populāra visā pilsētā. Šajā gadā erudīcijas spēle spērusi nākamo soli attīstībā, apceļojot jauno Valmieras novadu.

Kas, tavuprāt, ir iedēstījis tevī šo nemiera garu?

Liela loma ir manai ģimenei. Es tiku iepazīstināts ar kultūras pasauli, kas man tik ļoti patīk, jau no mazotnes. Mēs bieži apmeklējām teātrus, operu, koncertus un citus kultūras pasākumus. Jāsaka liels paldies arī skolotājiem, kuri pamanīja manu potenciālu un palīdzēja to attīstīt. Pēc tam viss turpinājās dabiski. Es iesaistījos skolēnu domes darbā un kļuvu par tās vadītāju. Man bija svarīgi panākt, lai skolas vide būtu maksimāli kvalitatīva un interesanta. Tādēļ es ierosināju uzsākt dažādas jaunas lietas, tostarp organizēt erudīcijas spēli “Zini! Mini! Uzzini!”. Es uzrunāju skolotājus, kuri labprāt iesaistījās organizēšanā.

Jāpiebilst, ka pirmsākumi manai pieredzei erudīcijas spēļu rīkošanā meklējami vēl senāk, kad es vēl darbojos VIBJO (Valmieras Integrētās Bibliotēkas Jauniešu Organizācija) „Sudraba ZIRG’s”.  Savu pirmo erudīcijas spēli es kopā ar domubiedriem organizēju Valmieras Integrētās Bibliotēkas 10 gadu jubilejā.

Absolvējot  Valmieras 5.vidusskolu, tavs nemiera gars nav norimis. Pastāsti, ar ko tu pašlaik nodarbojies!

Pēc skolas absolvēšanas es vienu gadu studēju Rīgā un strādāju Latvijas Radio 3, kur arī vadīju erudīcijas spēli. Pašlaik esmu atpakaļ Valmierā un studēju Vidzemes Augstskolā 1.kursā biznesa vadību. Paralēli strādāju Valmieras 5.vidusskolā par skolotāju. Mācu datoriku 7.-8.klasei un vēstures un sociālo zinātņu priekšmeta ekonomikas sadaļu 11.klasei. Vēl es palīdzu krievvalodīgiem bērniem latviešu valodas apguvē. Esmu arī partijas „Valmierai un Vidzemei” jauniešu nodaļas vadītājs. Joprojām organizēju erudīcijas spēli “Zini! Mini! Uzzini!”.

Šķiet, ka esi ļoti noslogots? Kā vari visu paspēt?

Es dzīvoju pēc principa – jo vairāk dari, jo vairāk vari izdarīt. Janvārī kovids mani piespieda 10 dienas palikt mājās. Es izslimoju bez simptomiem, jutos labi, tādēļ bija vēl jo grūtāk nosēdēt mājās, neko nedarot. No otras puses, centos to izbaudīt, jo šāda atpūta man negadās bieži. Ikdienā es nevaru nosēdēt mierīgi, es izbaudu darīšanas prieku. Man patīk, ka mana diena ir piepildīta. Pārējais ir tikai laika plānošanas jautājums.

“Zini! Mini! Uzzini!” šogad ir jauns formāts. Pastāsti par to!

Vispirms jāsāk ar atskatu vēsturē. Pirmais bija izmēģinājuma gads, kad sapratām, kā tas viss darbojas. Pirmajā gadā no 5 komandām spēle izauga līdz pat 20 komandām. Pēc tam vasarā es ļoti cītīgi gatavojos, piesaistot spēlei daudzus atbalstītājus, kuri nodrošināja iespaidīgu balvu fondu. Galvenā balva bija brauciens uz Eiropas Parlamentu Briselē pie deputātes Daces Melbārdes. (Diemžēl pandēmijas dēļ brauciens vēl joprojām nav noticis.) Tika sagatavoti video jautājumi no dažādiem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem.

Savas korekcijas ieviesa arī pandēmija. Ierobežojumu dēļ divas spēles notika skolas pagalmā. Jāteic, ka tā bija lieliska pieredze. Dalībnieki ieradās ar saviem plediem un piknika groziem. Es sajutos kā dārza svētkos. Pēc tam spēles notika skolas sporta zālē, un, visbeidzot, arī tiešsaistē „Zoom” platformā. Protams, arī tā var spēlēt, bet nav dzīvās enerģijas apmaiņas, kā tas ir klātienē.

Šogad varam atkal tikties klātienē, taču pārmaiņas ir nepieciešamas. Man ir pārliecība, ka nevar palikt uz vietas, ir jābūt attīstībai. Tādēļ šajā sezonā mēs nolēmām mainīt spēles norises vietu, organizējot to 12 apdzīvotās vietās Valmieras novadā, lai iesaistītu pēc iespējas vairāk pašvaldības iedzīvotājus. Tā kā esam visi jaunā novada iedzīvotāji, man bija svarīgi šādā veidā veicināt cilvēku saliedēšanu un kopīgas identitātes veidošanu.

Kas ir tava komanda?

Jautājumus gatavoju pārsvarā es, taču procesā iesaistās visa komanda: manas kolēģes  Valmieras 5.vidusskolā – Linda Broka, Alise Stūre, Ieva Klūga -, kā arī Kristīne Ķīvīte un Amanda Ķīvīte. Lielu paldies par palīdzēšanu spēļu veidošanā saku arī Initai Trapānei, Vidagai Āboliņai un Jolantai Krišjānei! Partija „Valmierai un Vidzemei” sniedz finansiālu atbalstu, nodrošinot telpas spēles norisei, bet Valmieras 5.vidusskolas skolnieks Alans Grads iemūžina spēles foto un video formātā.

Pastāsti par savu darbu partijas „Valmierai un Vidzemei” jauniešu nodaļā!

Mūsu mērķis ir noskaidrot jauniešu vajadzības un intereses un tās īstenot, neatkarīgi no tā, vai jaunietis darbojas partijā vai nav tās biedrs. Vēl pirms es pats kļuvu par partijas biedru, man ir bijusi ļoti laba pieredze ar tolaik vēl Valmieras pilsētas pašvaldības vadību, kas bija ļoti atbalstoša, palīdzot īstenot jauniešu iniciatīvas. Arī jaunajā novadā sadarbība turpinās. Mēs esam iecerējuši rīkot iedvesmas vakarus. Ar jauniešiem varētu tikties sabiedrībā zināmi cilvēki, kuri ar savu pieredzi un zināšanām iedvesmotu jauniešus īstenot savas idejas. Tādējādi vēlamies parādīt jauniešiem, ka darbošanās partijā ir iespēja satikt domubiedrus, pavadīt interesanti laiku, īstenot savas idejas un uzlabot dzīvi, nevis kaut kas garlaicīgs un pat slikts un korumpēts, ar ko daudziem asociējas politika.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju (8332 01) MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no1200.00 mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Nelaimes gadījumu apdrošināšana uzsākot darbu; Veselības apdrošināšana pēc pārbaudes laika beigām. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā darbs@zaao.lv līdz 2022.gada 31.maijam Tālrunis: 26207402. Pateicamies par atsaucību! Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 32, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-31 Kontaktpersona: Personāla Speciālists

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes Īpašumu un infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļā nekustamā īpašuma pārvaldnieku/-ci (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un kontrolēt Pašvaldībai piederošo dzīvojamo māju, nedzīvojamo ēku Valmierā un tām piesaistīto zemes gabalu apsaimniekošanas procesu; • kārtot un aktualizēt māju lietas; • plānot un veikt dzīvojamo māju un nedzīvojamo ēku vizuālo apsekošanu, pārraudzīt tehniskās apkopes un remontdarbu izpildi: • apsekot īres dzīvokļus, kontrolēt īres līgumu nosacījumu izpildi attiecībā uz dzīvokļu uzturēšanu • sagatavot dokumentus, kas saistīti ar namu pārvaldnieka darbību; • veidot un nodrošināt komunikāciju ar nekustamā īpašuma nomniekiem un/vai īrniekiem ar īpašumu uzturēšanu saistītos jautājumos; un ja Tev ir: • augstākā izglītība inženierzinātnēs un/vai nekustamā īpašuma pārvaldīšanas un uzturēšanas jomā un /vai būvniecībā; • vismaz trīs gadu praktiskā pieredze līdzīgu pienākumu izpildē, kā arī jaunāko jomas tendenču pārzināšana; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: teicamas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas, komunikācijas un publiskās uzstāšanās prasmes, analītiskā domāšana, precizitāte, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus, prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus, atbildības sajūta, spēja iekļauties kolektīvā, vēlme sasniegt mērķus; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office) un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 11.mēnešalgu grupai no 1065 EUR līdz 1230 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi “Nekustamā īpašuma pārvaldnieka/-es amatam” līdz 2022. gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207138. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Nekustamā īpašuma PĀRVALDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27

Mūsu partneri