Valmieras Ziņas

Golfa spēlētājs Dans Patriks Dukurs pēc veiksmīgās sezonas kaļ plānus jaunajai

Lasīšanas laiks: 4 min

Pagājušajā vasarā “Valmieras Ziņas” vēstīja par tobrīd sešpadsmit gadus veco valmierieti DANU PATRIKU DUKURU, kuram kā pirmajam mūsu pilsētas pārstāvim bija izdevies kļūt par Latvijas junioru izlases golfā dalībnieku. Dans Patriks Dukurs 2020.gadā ir saņēmis arī privātā fonda atbalstu savai golfa attīstības veicināšanai. Tuvojoties jaunajai sezonai, tiekamies ar talantīgo sportistu, lai uzzinātu, kā pagājusi aizvadītā sezona un kādu mērķus viņš izvirzījis šajā gadā.

Kā pagāja aizvadītā sezona?

Aizvadītās sezonas sākumā bija liela neziņa un gaidīšana, kad tiks atļauta turnīru rīkošana, tādēļ sanāca neparasti garš sagatavošanās posms. Taču tas nebija slikti, jo izdevās labāk sagatavoties sezonai.

Lai gan pavasarī daži turnīri nenotika, tomēr pārējās sacensības norisinājās līdz pat sezonas beigām. Pandēmijas ierobežojumi būtiski neietekmēja turnīru norisi, jo golfā sportisti nav ciešā kontaktā viens ar otru. Protams, tika ievērota distance un pārējie drošības pasākumi.

Šī bija mana pirmā nopietnā sezona ar dalību starptautiskos turnīros, jo ar golfu nodarbojos tikai ceturto gadu. Jau sagatavošanās posmā es biju plānojis piedalīties Latvijas, Lietuvas un Igaunijas junioru čempionātos. Par spīti ierobežojumiem savu plānu izdevās realizēt.

Mans pirmais ārzemju turnīrs bija Lietuvas junioru čempionāts, kas norisinājās jūlijā Viļņas pievārtē. Tajā piedalījās jaunieši no visām Baltijas valstīm. Debija pirmajā turnīrā ārpus Latvijas izdevās veiksmīga, savā vecumā grupā izcīnot 6. vietu.

Savukārt augustā Igaunijas čempionātā Tallinas pievārtē kā iesācējs ieguvu mācību nākotnei par to, ka vērīgāk jāseko līdz starta laikiem katrā no turnīra dienām, jo tie parasti atšķiras, un turnīra organizatori mēdz tos izziņot dažādās formās. Oficiāls starts šajā turnīrā man neizdevās, taču ļoti novērtēju iegūto pieredzi, ko ieguvu ārpus kārtas spēlējot ar daudz spēcīgākiem sportistiem ne tikai no Baltijas valstīm, bet arī Somijas un Zviedrijas. Arī pašā Igaunijā golfam ir augstāks profesionālais līmenis, jo ir jūtama spēcīga Skandināvijas valstu ietekme, kur šis sporta veids ir ļoti attīstīts.

Latvijas junioru čempionātā, kas norisinājās Ozo golfa klubā Rīgā, starp mūsu valsts sportistiem es izcīnīju 3.vietu, bet kopvērtējumā ierindojos 8.vietā. Arī šajā turnīrā konkurence bija ļoti spēcīga, jo piedalījās daudz Igaunijas sportistu, šoreiz mazāk pārstāvēti bija lietuvieši.

Pa starpu šiem lielajiem turnīriem norisinājās arī Latvijas junioru tūre, kas sastāvēja no 5. posmiem. Šajās sacensībās kopvērtējumā izcīnīju 2.vietu, uzlabojot savu aizvadītās sezonas sniegumu par vienu vietu. Vēl aizvadītajā sezonā piedalījos arī vietējos turnīros Valmierā, Siguldā, Jūrmalā un Rīgā.

Ja 2019.gada sezonā man izdevās izcīnīt Valmieras čempiona titulu vīriešiem, tad 2020.gadā kļuvu par Valmieras atklātā čempionāta pāriem uzvarētāju kopā ar Modri Zvirbuli.  Tāpat Vidzemes atklātajā čempionātā vīriešiem izcīnīju 3.vietu. Sezonas noslēgumā kopā ar golfa kluba AVOTI vīriešu komandu Latvijas golfa klubu kausā Ozo laukumā izcīnīju 2.vietu.

Kopumā aizvadīto sezonu vērtēju kā veiksmīgu, jo visus nospraustos mērķus izpildīju. Man izdevās uzlabot savu pozīciju Latvijas junioru tūrē, veiksmīgi startēju starptautiskajos turnīros, kur guvu labu pirmo pieredzi, kas kalpo par pamatu tālākajai izaugsmei. Līdz ar jauna trenera piesaistīšanu tehniskā izpildījumā esmu pakāpies uz jaunu līmeni.

Kā gatavojies jaunajai sezonai?

Diemžēl sporta zāļu darbība šobrīd ir ļoti ierobežota, tādēļ jādomā pašam, kā uzlabot fizisko sagatavotību un tehnisko meistarību. Ziemā individuāli trenēju golfa tehniku iekštelpu apstākļos kā arī nodarbojos ar hokeju. Veicu dažādus fiziskās sagatavotības treniņus – dodos ārā skriet, veicu vingrinājumus ar savu svaru. Ļoti ceru, ka gaisa temperatūra turēsies virs nulles un golfa laukums drīz nožūs, lai var sākties pilnvērtīgi āra treniņi golfa laukumā. Marta beigās bija plānots doties uz treniņnometni Portugālē, taču nav skaidrības, vai tas izdosies ierobežojumu dēļ.

Kādi ir Tavi jaunās sezonas plāni?

Arī šogad plānoju piedalīties visos trijos junioru čempionātos Baltijas valstīs un Latvijas Junioru tūrē, kurā ceru uzlabot savus sasniegumus.  Iespējams piedalīšos kādā treniņu turnīrā Skandināvijā. Tāpat plānoju piedalīties arī Latvijas amatieru čempionātā un Latvian Open, kas ir nopietnākais turnīrs mūsu valstī. Tajā piedalās gan juniori, gan pieaugušie ne tikai no Latvijas, bet arī pārējām Baltijas valstīm, kā arī Somijas un Zviedrijas. Ceru, ka situācija ar Covid-19 uzlabosies un visas šīs sacensības notiks. 2021.gada sezonā esmu izvirzījis mērķi savu handikapu pacelt no esošā HCP 6,9 vismaz uz HCP 3. Mans galvenais uzdevums paliek nemainīgs – turpināt progresēt.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē Valmieras apzaļumošanu, puķu dobes, rotācijas apļu stādījumus vasaras sezonā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” aicina darbā pirmsskolas izglītības sporta skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz noteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi veselības un fiziskās aktivitātes mācību jomā; nodrošināt veiksmīgu profesionālu sadarbību ar skolotājiem un izglītojamo vecākiem; plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar pirmsskolas izglītības iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; organizēt mācību darbu bērnu fizisko un intelektuālo spēju attīstīšanai; izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un ja Tev ir: augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības sporta skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – pirmsskolas izglītības sporta skolotājs; valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; par priekšrocību tiks uzskatītas tiesības vadīt peldētapmācības nodarbības; mēs piedāvājam: atbildīgu, interesantu un radošu darbu; darba laiku līdz 28 stundām (0,7 likmes) nedēļā; atalgojumu atbilstoši 2016.gada 05.jūlija Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”, 1096,20 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam. CV un motivācijas vēstuli līdz 2026.gada 24.augustam, sūtīt uz e-pastu darzins@valmiera.edu.lv, vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-08-24 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (turpmāk – Skola) aicina darbā direktora vietnieku izglītības jomā (profesionālās ievirzes un interešu izglītības jautājumos) (1,0 slodze) uz nenoteiktu laiku. Darba vieta: . Darba devējs: Valmieras novada pašvaldība – Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, reģ. Nr. 90000043403. Galvenie amata pienākumi: plānot, vadīt un pārraudzīt profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu īstenošanu un attīstību atbilstoši Skolas kā Mākslu izglītības kompetences centra attīstības virzieniem; pārraudzīt mācību procesa organizāciju un kvalitāti, tai skaitā nodarbību, konsultāciju, pārbaudījumu, darbu skašu un citu ar izglītības programmu īstenošanu saistītu procesu norisi; vadīt un pārraudzīt metodisko darbu, veicinot vienotu pieeju mācību kvalitātei, vērtēšanai, individualizācijai, radošuma attīstībai un izglītojamo izaugsmei; pārraudzīt audzināšanas darbu, veicinot savlaicīgu atbalstu izglītojamajiem un cieņpilnu sadarbību ar viņu likumiskajiem pārstāvjiem; pārraudzīt izglītojamo dalību konkursos, skatēs, izstādēs un citās radošās aktivitātēs, kā arī analizēt rezultātus un sniegt priekšlikumus mācību procesa pilnveidei, un ja Tev ir: augstākā izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 569 prasībām; vismaz trīs gadu darba pieredze izglītības jomā, vēlams profesionālās ievirzes, interešu izglītības, kultūrizglītības, metodiskā darba vai izglītības procesa vadības jomā; izpratne par profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu īstenošanu, mācību procesa organizāciju, vērtēšanu un izglītības kvalitātes pilnveidi; prasme plānot, vadīt un pārraudzīt izglītības procesu, metodisko darbu un izglītojamo atbalsta procesus; prasme analizēt datus, sagatavot secinājumus un pamatotus priekšlikumus; labas sadarbības, komunikācijas, vadības un problēmsituāciju risināšanas prasmes; prasme lietot amata pienākumu veikšanai nepieciešamās informācijas sistēmas un digitālos rīkus; angļu valodas zināšanas amata pienākumu veikšanai nepieciešamajā līmenī, tai skaitā profesionālās informācijas izmantošanai; valsts valodas prasme normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; atbilstība Izglītības likumā un Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteiktajām prasībām; patstāvība, iniciatīva, precizitāte, augsta atbildības sajūta, analītiskā domāšana un spēja strādāt komandā, mēs piedāvājam: pilnas slodzes darbu uz nenoteiktu laiku; mēnešalgu no 1876,50 EUR pirms nodokļu nomaksas par pilnu darba slodzi – 40 stundām nedēļā; precīzs mēnešalgas apmērs tiks noteikts atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445, apstiprinātajam finansējumam un pedagogu tarifikācijai; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas un citus labumus atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; elastīgu darba organizāciju, tai skaitā iespēju vienu dienu nedēļā strādāt attālināti, saskaņojot ar direktori un ņemot vērā amata pienākumu izpildi; iespējas piedalīties profesionālās pilnveides un sadarbības aktivitātēs; radošu, dinamisku un profesionālu darba vidi. CV (vēlams Europass formātā) un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt līdz 2026. gada 23. augustam uz e-pasta adresi esenija.lielbarde@valmiera.edu.lv, e-pasta temata laukā norādot “Direktora vietnieks izglītības jomā (profesionālās ievirzes un interešu izglītības jautājumos)”. Papildu informācija: Skolas direktore Esēnija Lielbārde, tālr. 25524885. Profesija: SKOLAS DIREKTORA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-08-23 Kontaktpersona: esenija.lielbarde@valmiera.edu.lv 25524885

Mūsu partneri