Valmieras Ziņas

Dans Patriks-Dukurs – pirmais valmierietis Latvijas golfa junioru izlasē

Lasīšanas laiks: 5 min

Sešpadsmit gadus vecajam valmierietim DANAM PATRIKAM-DUKURAM ir izdevies sasniegt to, ko līdz šim neviens golfa spēlētājs no Valmieras nebija paveicis. Viņš ir kļuvis par Latvijas junioru izlases golfā dalībnieku. Šis ir ievērojams sasniegums, ņemot vērā faktu, ka Dans ar golfu nodarbojas vien trīs gadus un sāka trenēties šajā sporta veidā daudz vēlāk nekā daudzi viņa vienaudži.

Dana māte, pazīstamā soļotāja un vairāku Olimpisko spēļu dalībniece Jolanta Dukure stāsta, ka vienmēr ļāvusi dēlam izvēlēties pašam brīvā laika nodarbes. Taču viņa vienmēr pieturējusies pie uzstādījuma, ka cilvēka pilnvērtīga attīstība bez fiziskām aktivitātēm nav iespējama. Tādēļ papildus bērnudārza un skolas apmeklēšanai vienmēr Dans nodarbojies ar kādu no sporta veidiem. Jau no bērnības viņš spēlējis futbolu, kur guvis labus panākumus kopā ar Valmieras futbola klubu un bijis viens no sava vecuma komandu līderiem. Lai arī pēc 6 gadiem Dana un futbola ceļi ir šķīrušies, tomēr šajā sporta veidā iegūtais fiziskais un psiholoģiskais rūdījums ir vērtīgs ieguvums turpmākajai dzīvei. Vēlāk ņemot vērā komandu spēļu pieredzi, viņš pusotra gada laikā veiksmīgi iekļāvies arī Valmieras hokeja kluba komandu sastāvā starp vienaudžiem, kuri ar šo sporta veidu nodarbojās jau no bērnības. Paralēli mācībām Valmieras Valsts ģimnāzijā Dans ir muzicējis arī “Yamaha” mūzikas skolā un nodarbojās ar dronu pilotēšanu, taču pirms trim gadiem vasarā viņš pirmo reizi iepazinies ar golfu vasaras skolā “Avotos”.

Jolanta stāsta, ka dēls ātri aizrāvies ar golfu, pats bez mudināšanas apzinīgi apmeklējis nodarbības un pavadījis golfa laukumā ilgas stundas līdz vēlam vakaram. Tā brīvā laika aizpildīšana vasaras brīvlaikā pārtapusi par nopietnu aizraušanos nu jau trīs gadu garumā. Viņa uzskata, ka iepriekšējo sporta veidu pieredze dēlam ir devusi ieguldījumu vispusīgai fiziskai attīstībai un palīdz arī golfā, kur nepieciešama gan fiziskā izturība, gan koordinācija, gan stratēģija un lēmumu pieņemšana.

Jolanta iesaka citiem vecākiem necensties par katru cenu jau no mazotnes mēģināt izaudzināt no bērniem čempionus. Sākumā ir jānodrošina apstākļi bērna vispusīgai fiziskai un personības attīstībai, lai pēc tam varētu izvēlēties kādu noteiktu sporta veidu, kurā mēģināt sasniegt augstus rezultātus. Kā piemēru Jolanta minēja sevi. Ar soļošanu viņa sākusi nodarboties vien desmitajā klasē. Līdz tam piecus gadus bijusi peldēšana un citas vieglatlētikas disciplīnas.

Jolanta Dukure vēlas mazināt mītu par golfu kā elitāru sporta veidu. Viņasprāt, Dans ir lielisks piemērs citiem bērniem un jauniešiem, kuri vēlas pamēģināt savus spēkus golfā. Iepazīties ar šo sporta veidu var bez maksas vasaras golfa skolā “Avotos”. Ja golfs kļūst par nopietnu aizraušanos, protams, ir jārēķinās ar izdevumiem no ģimenes budžeta. Dalība turnīros un sporta inventārs un nav lēts, taču nav pārāk dārgs, salīdzinot ar citiem ikdienas izdevumiem. Vienkārši ģimenei ir jāizvēlas prioritātes. Jolanta cer, ka Dana un citu valmieriešu labie panākumi golfā varētu likt aizdomāties un nākotnē Valmieras pilsētai apsvērt iespēju par šī Olimpiskā sporta veida iekļaušanu bērnu sporta skolas interešu programmā, kas padarītu golfu arvien pieejamāku bērniem un jauniešiem. Treneris Ingars Matisons ar Dana un citu jauno golferu panākumiem sevi ir pierādījis sevi kā šīs jomas speciālistu. Jāatzīmē, ka šāds sadarbības modelis golfā pašreiz neeksistē vēl nevienā Latvijas pilsētā.

Dans atzīst, ka sākumā viņa priekšstats par golfu bijis kā par garlaicīgu sporta veidu, ar ko nodarbojas pensionāri. Taču jau ar pirmajām nodarbībām viņš ir aizrāvies ar spēli.

“Golfs ievelk, ir grūti pārtraukt spēlēt. Golfā ir tā, ka nevar pilnīgi visu izdarīt perfekti, vienmēr var labāk. Katrs ir sitiens ir atšķirīgs, jo ir dažādi laikapstākļi un citi mainīgi faktori, līdz ar to nevar būt vienādas spēles,”

stāsta sportists, piebilstot, ka golfs nav tikai pastaiga un bumbiņas sišana. Spēle ilgst apmēram 3 līdz 4 stundas, kājām tiek mēroti apmēram 10 kilometri. Tas prasa fizisku izturību un koncentrēšanos.

Dans stāsta, ka būtiskākais golfā ir iemācīties kontrolēt nūju, lai sitieniem būtu optimālais spēks un pareizais virziens. Šajā ziņā noderējusi hokeja pieredze. Tāpat svarīga ir lēmumu pieņemšanas prasme, lai veidotu pareizu spēles stratēģiju.

Sportists atklāja, ka spēļu sezonas laikā viņš trenējas golfa laukumā katru dienu, pavadot tur apmēram trīs stundas. Papildus tam reizi nedēļā ir spēka treniņi svaru zālē, kā arī reizi nedēļā kardiotreniņš – garāks velobrauciens vai skrējiens. Savukārt ziemā notiek vairāk fiziskās sagatavotības treniņi, kā arī nodarbības uz golfa simulatora.

Pirmo sacensību pieredzi Dans guva tepat “Avotu” golfa laukumā “Mazajās golfa trešdienās”, kurās pulcējās dažāda vecuma golfa spēlētāji. Bieži vien Dans kļuva par šo sacensību uzvarētāju, kas viņu iedvesmoja turpināt trenēties un piedalīties lielākos turnīros “Avotos” un citviet Latvijā. Dans ir piedalījies ne tikai junioru sacensībās, bet arī mērojies spēkiem ar pieaugušiem sportistiem, gūstos atzīstamus rezultātus. Šovasar Dans gatavojas jaunam pakāpienam savā golfera karjerā, piedaloties savos pirmajos starptautiskajos turnīros Lietuvā un Igaunijā.

Golfa treneris Ingars Matisons par Danu saka:

“Dans ir jauns un talantīgs puisis. Viņš ir neatlaidīgs un mērķtiecīgs, nevienam no malas nav jābiksta, lai viņš dotos uz treniņiem. Dans pats ir ļoti ieinteresēts tajā, ko dara. Viņam tas labi sanāk, līdz ar ko arī patīk.”

Treneris atzīst, ka Dana līdzšinējie panākumi ir ļoti labi, ņemot vērā to, cik samērā īsu laiku viņš trenējas golfā. Dana sasniegumus apliecina viņa iekļaušana Latvijas junioru izlasē.  Dalība izlasē sportistam dod iespēju būt starp labākajiem vienaudžiem, tādējādi trenējoties un pilnveidojot savas prasmes pavisam citā līmenī. Tas ir kā papildus stimuls un motivators kļūt vēl labākam un spēcīgākam. Gūtā pieredze un spēļu prakse augstākajā līmenī dod neatsveramu guvumu un rūdījumu turpmākajā karjeras attīstībā.

Tāpat Danam vēl šovasar būs iespēja piedalīties junioru turnīros Baltijā, kas iepriekš tika atcelti izsludinātās ārkārtējās situācija dēļ.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

4 GRAIN ir pasaules vadošā, lielākā un inovatīvākā graudu pirmapstrādes iekārtu ražotāja GSI (ASV) oficiālais pārstāvis Baltijā. Esam strauji augošs uzņēmums, kas nodarbojas ar graudu pirmapstrādes iekārtu tirdzniecību, montāžu un servisu. Uzņēmums savus pakalpojumus nodrošina ne vien Baltijas valstīs, bet arī Eiropā un NVS valstīs. Aicinām savā komandā MONTĀŽAS DARBU ATSLĒDZNIEKU (Darbam Valmieras rajonā) TAVI PIENĀKUMI Veikt graudu pirmapstrādes iekārtu montāžu, tas ir, metāla konstrukciju montāža, iekārtu, iekārtu mezglu un ierīču montāža un demontāža. Veikt griešanas, urbšanas, pielāgošanas, liekšanas, slīpēšanas, taisnošanas, vītņgriešanas, mērīšanas u.c. darbus. Strādāt ar dažādiem montāžas instrumentiem (elektriskiem, pneimatiskiem u.t.ml. instrumentiem), izmantot mērīšanas instrumentus. Veikt citus ar iekārtu montāžu saistītus darba uzdevumus. PAR TEVI Interese un vēlme jaunu prasmju apgūšanā. Vidējā, vidējā speciālā izglītība (vidējā tehniskā un augstākā izglītība tiks uzskatīta par priekšrocību, bet nav obligāta). Pieredzi līdzīgā amatā uzskatīsim par priekšrocību. Vēlamas krievu valodas zināšanas. Vēlama B kategorijas vadītāja apliecība. Fiziskā izturība. Tehniskā domāšana – spēja lasīt rasējumus un montāžas shēmas. Spēja strādāt komandā un patstāvīgi. Augsta atbildības sajūtu. Derīgs Covid-19 sertifikāts. MĒS PIEDĀVĀJAM Profesionālus un atsaucīgus darba vadītājus augošā uzņēmumā ar attīstības un izaugsmes iespējām. Nodrošinām visu darbam nepieciešamo - kvalitatīvu darba apģērbu, dzīvesvietu, transportu un ēdināšanu. Stabilu darbu visās sezonās – Latvijā un ārpus tās. Nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanas polisi. Saliedēšanas pasākumus. Izaugsmes iespējas un apmācības. Atalgojums sākot no (bruto) 6.30 EUR/stundā. Atalgojums var tikt pārskatīts, balstoties uz kandidāta pieredzi un motivāciju. Ja esat montāžas darbu komanda (brigāde) ar vēlmi strādāt kopā, gaidīsim ziņu no Jums! CV ar norādi “Montāžas darbu atslēdznieks” sūti uz e-pastu darbs@4grain.lv. Jautājumu gadījumā lūdzam zvanīt +371 26133475, darba dienās no 09:00 -17:00 Mēs novērtējam katru pieteikumu, bet lūdzu ņemiet vērā, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Informējam, ka Jūsu personas dati tiks apstrādāti, lai veiktu kandidātu atlasi. Profesija: MONTĀŽAS DARBU ATSLĒDZNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-18 Kontaktpersona: Līga Zvagule

Mūsu partneri