Valmieras Ziņas

Golfa spēlētājs Dans Patriks Dukurs pēc veiksmīgās sezonas kaļ plānus jaunajai

Lasīšanas laiks: 4 min

Pagājušajā vasarā “Valmieras Ziņas” vēstīja par tobrīd sešpadsmit gadus veco valmierieti DANU PATRIKU DUKURU, kuram kā pirmajam mūsu pilsētas pārstāvim bija izdevies kļūt par Latvijas junioru izlases golfā dalībnieku. Dans Patriks Dukurs 2020.gadā ir saņēmis arī privātā fonda atbalstu savai golfa attīstības veicināšanai. Tuvojoties jaunajai sezonai, tiekamies ar talantīgo sportistu, lai uzzinātu, kā pagājusi aizvadītā sezona un kādu mērķus viņš izvirzījis šajā gadā.

Kā pagāja aizvadītā sezona?

Aizvadītās sezonas sākumā bija liela neziņa un gaidīšana, kad tiks atļauta turnīru rīkošana, tādēļ sanāca neparasti garš sagatavošanās posms. Taču tas nebija slikti, jo izdevās labāk sagatavoties sezonai.

Lai gan pavasarī daži turnīri nenotika, tomēr pārējās sacensības norisinājās līdz pat sezonas beigām. Pandēmijas ierobežojumi būtiski neietekmēja turnīru norisi, jo golfā sportisti nav ciešā kontaktā viens ar otru. Protams, tika ievērota distance un pārējie drošības pasākumi.

Šī bija mana pirmā nopietnā sezona ar dalību starptautiskos turnīros, jo ar golfu nodarbojos tikai ceturto gadu. Jau sagatavošanās posmā es biju plānojis piedalīties Latvijas, Lietuvas un Igaunijas junioru čempionātos. Par spīti ierobežojumiem savu plānu izdevās realizēt.

Mans pirmais ārzemju turnīrs bija Lietuvas junioru čempionāts, kas norisinājās jūlijā Viļņas pievārtē. Tajā piedalījās jaunieši no visām Baltijas valstīm. Debija pirmajā turnīrā ārpus Latvijas izdevās veiksmīga, savā vecumā grupā izcīnot 6. vietu.

Savukārt augustā Igaunijas čempionātā Tallinas pievārtē kā iesācējs ieguvu mācību nākotnei par to, ka vērīgāk jāseko līdz starta laikiem katrā no turnīra dienām, jo tie parasti atšķiras, un turnīra organizatori mēdz tos izziņot dažādās formās. Oficiāls starts šajā turnīrā man neizdevās, taču ļoti novērtēju iegūto pieredzi, ko ieguvu ārpus kārtas spēlējot ar daudz spēcīgākiem sportistiem ne tikai no Baltijas valstīm, bet arī Somijas un Zviedrijas. Arī pašā Igaunijā golfam ir augstāks profesionālais līmenis, jo ir jūtama spēcīga Skandināvijas valstu ietekme, kur šis sporta veids ir ļoti attīstīts.

Latvijas junioru čempionātā, kas norisinājās Ozo golfa klubā Rīgā, starp mūsu valsts sportistiem es izcīnīju 3.vietu, bet kopvērtējumā ierindojos 8.vietā. Arī šajā turnīrā konkurence bija ļoti spēcīga, jo piedalījās daudz Igaunijas sportistu, šoreiz mazāk pārstāvēti bija lietuvieši.

Pa starpu šiem lielajiem turnīriem norisinājās arī Latvijas junioru tūre, kas sastāvēja no 5. posmiem. Šajās sacensībās kopvērtējumā izcīnīju 2.vietu, uzlabojot savu aizvadītās sezonas sniegumu par vienu vietu. Vēl aizvadītajā sezonā piedalījos arī vietējos turnīros Valmierā, Siguldā, Jūrmalā un Rīgā.

Ja 2019.gada sezonā man izdevās izcīnīt Valmieras čempiona titulu vīriešiem, tad 2020.gadā kļuvu par Valmieras atklātā čempionāta pāriem uzvarētāju kopā ar Modri Zvirbuli.  Tāpat Vidzemes atklātajā čempionātā vīriešiem izcīnīju 3.vietu. Sezonas noslēgumā kopā ar golfa kluba AVOTI vīriešu komandu Latvijas golfa klubu kausā Ozo laukumā izcīnīju 2.vietu.

Kopumā aizvadīto sezonu vērtēju kā veiksmīgu, jo visus nospraustos mērķus izpildīju. Man izdevās uzlabot savu pozīciju Latvijas junioru tūrē, veiksmīgi startēju starptautiskajos turnīros, kur guvu labu pirmo pieredzi, kas kalpo par pamatu tālākajai izaugsmei. Līdz ar jauna trenera piesaistīšanu tehniskā izpildījumā esmu pakāpies uz jaunu līmeni.

Kā gatavojies jaunajai sezonai?

Diemžēl sporta zāļu darbība šobrīd ir ļoti ierobežota, tādēļ jādomā pašam, kā uzlabot fizisko sagatavotību un tehnisko meistarību. Ziemā individuāli trenēju golfa tehniku iekštelpu apstākļos kā arī nodarbojos ar hokeju. Veicu dažādus fiziskās sagatavotības treniņus – dodos ārā skriet, veicu vingrinājumus ar savu svaru. Ļoti ceru, ka gaisa temperatūra turēsies virs nulles un golfa laukums drīz nožūs, lai var sākties pilnvērtīgi āra treniņi golfa laukumā. Marta beigās bija plānots doties uz treniņnometni Portugālē, taču nav skaidrības, vai tas izdosies ierobežojumu dēļ.

Kādi ir Tavi jaunās sezonas plāni?

Arī šogad plānoju piedalīties visos trijos junioru čempionātos Baltijas valstīs un Latvijas Junioru tūrē, kurā ceru uzlabot savus sasniegumus.  Iespējams piedalīšos kādā treniņu turnīrā Skandināvijā. Tāpat plānoju piedalīties arī Latvijas amatieru čempionātā un Latvian Open, kas ir nopietnākais turnīrs mūsu valstī. Tajā piedalās gan juniori, gan pieaugušie ne tikai no Latvijas, bet arī pārējām Baltijas valstīm, kā arī Somijas un Zviedrijas. Ceru, ka situācija ar Covid-19 uzlabosies un visas šīs sacensības notiks. 2021.gada sezonā esmu izvirzījis mērķi savu handikapu pacelt no esošā HCP 6,9 vismaz uz HCP 3. Mans galvenais uzdevums paliek nemainīgs – turpināt progresēt.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri