Valmieras Ziņas

Gaujā konstatētais naftas produktu piesārņojums upē nonācis no lietus kanalizācijas sistēmas

Ceturtdien, 5. martā, Valsts vides dienesta Vidzemes reģionālās vides pārvaldes (VVD) inspektori saņēma informāciju par Valmieras pilsētā Gaujas upē (pie Dzelzs tilta) gar krastu redzamu naftas produktu piesārņojumu. Apsekojot norādīto vietu, VVD inspektori konstatēja, ka iemesls ir naftas produktu emisija no Valmieras pilsētas lietus kanalizācijas izplūdes vietas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Lai novērsu tālākās naftas piesārņojuma sekas, VVD nekavējoties sazinājās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu. Gaujas upē izplūdušais piesārņojums tika lokalizēts, upē izvietojot naftas produktus absorbējošās bonas. Lai noteiktu naftas produktu koncentrāciju notekūdeņos, paņemti ūdens paraugi.

Vienlaikus VVD inspektori informēja pašvaldību un sazinājās ar pašvaldības uzņēmumu SIA “Valmieras ūdens”, lai noskaidrotu teritorijas tvērumu, kas ir saistīta ar konkrēto lietus kanalizācijas izplūdes vietu. Tāpat VVD inspektori apsekoja kokapstrādes uzņēmuma teritoriju, kas atrodas tieši Gaujas upes malā. Uzņēmuma teritorijā netika konstatēti naftas produktu noplūdes vietas.

VVD uzdevis Valmieras pilsētas pašvaldībai īstenot konkrētas rīcības piesārņojuma novēršanai – veikt situācijas monitoringu, lietus savākšanas aku apsekošanu, izsūkšanu un tīrīšanu, kā arī bonu nomaiņu, ja nepieciešams, un piesārņojuma savākšanu.

VVD turpina apzināt visus iespējamos piesārņojuma avotus, tomēr sākotnējā analīze liecina, ka naftas produktu nonākšana Valmieras pilsētas lietus kanalizācijas tīklos saistīta ar ielu infrastruktūru. Par pieļauto vides pārkāpumu tiks ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri