Valmieras Ziņas

“Gandrīz vecpuisis” ar komandu ierodas Valmierā

Lasīšanas laiks: 3 min

Jaunā nedēļa daudziem kinoskatītājiem iesākusies ar smaidu un smiekliem, jo Valmieras kinoteātrī “Gaisma” 3D Cinema pirmdien, 19.februārī, tika demonstrēta jaunā latviešu komēdija “Gandrīz vecpuisis”, uz kuru bija ieradies gan pats režisors, gan četri jaunie aktieri, bet skatītājus pie ieejas kinoteātrī sagaidīja koši baloni.

 “Gandrīz vecpuisis” ir režisora Riharda Romuša debija. Runājot par šo filmu, jāatzīmē vairāki fakti: šī pilnmetrāžas spēlfilma tapusi bez valsts finansējuma, tikai par pašu un studijas “Kino Parks” līdzekļiem; šķiet, ka Rihards Romušs ir jaunākais režisors, viņam ir tikai 25 gadi, bet sapnis par savu spēlfilmu viņam radies jau 15 gadu vecumā, uz kuru mērķtiecīgi viņš virzījies visus šos 10 gadus; gan galvenajās lomās, gan aizkadrā strādājuši jauni un entuziastiski kino veidotāji un aktieri, izņemot, protams, Jāni Jarānu, kurš skatītājus ar savu talantu šogad jau aizkustināja filmā “Pastkarte no Romas”, bet šajā filmā viņš pilda policista pienākumus.

Vēl jāatzīmē, ka Rihards Romušs ir ne tikai filmas režisors, bet vienā peronā apvieno trīs darbiniekus, jo viņš ir arī filmas scenārists un montāžists. Nav tā, ka Rihards izdomāja, ka grib filmu un hops – filma gatava! Rihards daudz lasījis, mācījies pie dažādiem kino meistariem, bet daudz ko apguvis arī pašmācības ceļā. Līdz šim viņš kopā ar radošo apvienību “Kino Parks” veidojis īsfilmas, mūzikas videoklipus grupām Sudden Lights un Kreisais Krasts, kā arī reklāmas dažādiem zīmoliem.

Filmā galveno lomu spēlē Dante Pecolli. Viņa atveidotais Mareks ir iemīlējies Ilzē (Krista Hotuļeva) un gatavojas kāzām. Viņš ir visai pareizs jaunietis, bet problemātiskās situācijās kļūst diezgan histērisks. Savukārt viņa draugs Koļa (Rūdolfs Kozlovskis) Mareku ievelk gan dažādos negadījumos un pārpratumos, gan palīdz tikt no ķibelēm ārā. Vēl filmā darbojas Tīna (Monta Kārkliņa), kuras dēļ tad arī draud izjukt Mareka un Ilzes attiecības. Bez jauniešiem filmā ir arī nopietna gadagājuma aktieri: Mareka opi Vladimiru atveido Jānis Veikšāns, bet Inese Aivazova pārliecinoši tēlo kaimiņieni Zinaīdu, kura visu redz, visu dzird un par nekārtībām attiecīgi ziņo policijai. Radio “Tev” ētera vadītāju Lauri Zalānu nevienam nav jātēlo, tas ir pats Lauris.

Mīlestība, greizsirdība, komunikācija, uzticība un neuzticēšanās, pārpratumi un piedzīvojumi – tas viss vērojams filmā “Gandrīz vecpuisis”. Lai arī filmas radošā komanda lielākoties ir gados jauni un viņu vārdi vēl nav plaši pazīstami, skatītājiem tāpēc nevajadzētu nobīties, bet droši doties uz kinoteātri un ļauties izklaidei. Ja ir patikušas tādas kinokomēdijas kā “Mamma vēl smaida”, “Saule spīd 24 stundas”, “Jaungada taksometrs” un citas, tad arī šī dinamiskā Riharda Romuša debijas spēlfilma būs piemērota atpūta pēc ikdienas darbiem.

Režisoram plauktiņā jau ir nākamās filmas, ir arī doma par turpinājumu “Gandrīz vecpuisim”, taču Rihards Romušs vēl nesteidzas, ir nogaidošs, jo nezina, kā skatītāji un kritiķi novērtēs šo komēdiju, kādi būs filmas reitingi, tāpēc skatītāji tiek laipni aicināti apmeklēt kinoteātrus un rakstīt savas atsauksmes Facebookā un citos sociālajos tīklos.

Uz tikšanos ar skatītājiem radošā komanda kinoteātrī ieradās ļoti netradicionāli – atveidojot mazu fragmentu no filmas, kad Koļa uz rokām ienes pārdzērušos un bezfilmā esošo Tīnu. Par filmu nekas daudz netika stāstīts, ļaujot skatītājiem pašiem iejusties filmas situācijās. Filmu noskatījās arī visa komanda, režisora mamma un vecvecāki, bet pēc filmas īpašajā fotostūrītī tika iemūžināti šī pasākuma mirkļi.

Tiem, kas interesējas par latviešu kino, ir vērts jauno režisoru iepazīt tuvāk. Ceļš uz šo spēlfilmu nebūt nav rozēm kaisīts, Riharda bērnība un pusaudža gadi ir visai smagi, bet viņam ir bijis stingrs mugurkauls un motivācija, lai piepildītu savus sapņus. Rihards ar savu dzīvesstāstu dalās raidījumā “Dzīvei nav melnraksta”, plaša intervija ar režisoru ir Laumai Ozolai www.nra.lv.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri