Valmieras Ziņas

Galvenais tiesnesis: Daži no ViA debašu turnīra dalībniekiem varētu gūt labus rezultātus Eiropas čempionātā

Daži no sestdien, 26.aprīlī un svētdien, 27.aprīlī Vidzemes Augstskolā (ViA) notikušā starptautiskā debašu turnīra dalībniekiem varētu gūt ļoti labus rezultātus Eiropas čempionātā šogad, sarunā ar portālu “Valmieras Ziņas” sacīja turnīra galvenais tiesnesis Bens Gladnikoffs.

Pēc viņa teiktā, turnīra vairāk nekā 60 dalībnieku vidū ir jūtama ļoti liela pieredzes un prasmju dažādība, jo atsevišķi debatētāji debatējuši vien pāris mēnešus, savukārt citi – jau gadiem.

Svētdien fināla debatē piedalījās četras komandas, no kurām sīvā konkurencē uzvaru divu dienu starptautiskajā turnīrā izcīnīja Kristin Parts (Kristin Parths) un Sīms Rūls (Siim Ruul), portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja ViA debašu kluba pārstāvis Mārtiņš Kreilis. Pēc viņa teiktā, finālā piedalījās arī trīs komandas no Rīgas Ekonomikas augstskolas.

Turnīrā kopumā piedalījās 64 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, ERASMUS students Vidzemes Augstskolā no Vācijas, kā arī galvenais tiesnesis B.Gladnikoffs no Izraēlas.

Pēc tiesneša teiktā, viņš gan esot dzimis un audzis Zviedrijā, bet studēt devies uz Izraēlu, kur kādu laiku arī palicis. Tieši Izraēlā viņš pirmoreiz saskāries ar debašu kustību. Vairākos starptautiskos turnīros B.Gladnikoffs esot iepazinies ar Rīgas Ekonomikas augstskolas debatētājiem un tādējādi izveidojis kontaktus ar debašu kopienu Latvijā. Kad ViA debašu kluba vadītāja Līga Bērzkalne viņam uzrakstījusi par iespēju piedalīties šajā turnīrā, vairs neesot bijis ilgi jādomā, kad viņš jau devis savu jāvārdu.

“Man pēc būtības patīk mazas sabiedrības grupas un mazi turnīri, jo tajos ir daudz vairāk, ar ko strādāt, ko trenēt un kā palīdzēt. Lai gan, Latvijā debašu kustība ir visai ievērojami augusi un tā ir, iespējams, viena no visprominentākajām debašu kopienām reģionā, bet šeit tik un tā ir mazas sabiedrības problēma – debašu attīstībai ir nepieciešami sponsori. Lai debates attīstītos, ir vajadzīgi labi tiesneši, bet tiesnešus ir vieglāk piesaistīt, ja ir finansējums. Cerams, debašu kustība te tikai attīstīsies un iegūs arvien jaunus atbalstītājus,” sacīja turnīra galvenais tiesnesis.

Pēc L.Bērzkalnes teiktā, tiesnešu vidū šogad bijuši vairāki kādreizējie ViA debašu kluba biedri, arī tiesneši no Rīgas Ekonomikas augstskolas, kā arī abām kaimiņvalstīm un, protams, galvenais tiesnesis no Izraēlas.

Turnīra laikā debatētāji diskutēja par ievēlēto politiķu pienākumu pret valsti, par romu tautības tiesībām, par iespējamo atbalstu Sīrijas iedzīvotājiem, homoseksuāļu un reliģisko organizāciju attiecībām, kā arī par Rietumu iejaukšanos Ukrainas attiecībās ar Krieviju un citiem jautājumiem.

Jau ziņots, ka ViA debašu turnīrs pirmo reizi notika tikai angļu valodā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Santehnikas un apkures veikals "Komforts" Valmierā savam kolektīvam aicina pievienoties: Pārdevēju – KONSULTANTU Mēs piedāvājam: -darbu stabilā un augošā uzņēmumā; -uzņēmuma iekšējās apmācības; -izaugsmes iespējas; -pozitīvu, dinamisku un mūsdienīgu darba vidi; -draudzīgus kolēģus un regulārus team building pasākumus; -mēneša darba algu no (bruto) EUR 800 - 1100 Mēs sagaidām, ka Tev ir: -darba pieredze santehnikas preču tirdzniecībā (vēlams); -interese par tirdzniecības procesiem; -spēja ātri reaģēt un risināt nestandarta situācijas; -teicamas latviešu un labas krievu valodas zināšanas; Galvenie darba pienākumi būs: -konsultāciju sniegšana un preču klāsta piemeklēšana klientu vajadzībām; -pārdošanas dokumentu noformēšana; Darba laiks: pilna slodze, maiņu darbs no plkst. 08:00 – 18:00 Pieteikties: sūtīt CV uz e-pasta adresi: personals@evasat.com Kontakttālrunis: 26365270 Darba vieta: Stacijas iela 30, Valmiera Profesija: PĀRDEVĒJS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 30, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-19 Darba sākšanas datums: 2021-06-18 Kontaktpersona: Kristīne Ločmele Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri