Valmieras Ziņas

Gada pirmajā dienā Vidzemē ugunsgrēkos cieta divi cilvēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 30.decembra plkst. 6.30 līdz 4.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 23 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 14 uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

1.janvārī plkst. 11.46 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu Cēsīs, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā izveidojies spēcīgs piedūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas pirmā stāvā esošajā dzīvoklī  pie krāsns deg malka 1m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 12.32 ugunsgrēks tika nodzēsts. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

Plkst. 12.47 tika saņemts izsaukums uz Alojas novadu, kur deg divstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā māja, redzamas liesmas un dūmi. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies septiņi cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji pa logu no ēkas izglāba vēl vienu cilvēku, kurš ugunsgrēkā arī cieta. Cilvēks tika nodots NMPD mediķiem. Notikuma vietā dega ēkas otrajā stāvā esošā virtuve, koridors un kāpņu telpa 40m2 platībā.  Ugunsgrēka dzēšanā strādāja 11 Alojas, Limbažu un Mazsalacas ugunsdzēsēji glābēji, tika piesaistītas četras autocisternas, kā arī palīdzēja Matīšu pašvaldības formējuma autocisterna un četri ugunsdzēsēji. Plkst. 16.15 ugunsgrēks tika likvidēts.

1.janvārī plkst. 16.50 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Strautu ielu Līgatnē, kur dega meža zemsedze un nepieskatīti ugunskuri 20m2 platībā. Plkst. 17.49 ugunsgrēks tika likvidēts.

31.decembrī plkst. 14.45 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Viestura ielu Gulbenē, kur divstāvu dzīvojamās ēkas pirmajā stāvā esošajā dzīvoklī, nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas rezultātā, bija radies piedūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji piedūmojumu ēkā likvidēja, kā arī veica telpu vēdināšanas darbus. Plkst. 15.09 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī  Amatas novada Drabešu pagastā, kur dega elektrolīnijas balsts 0,5m2 platībā, Beverīnas novada Kauguru pagastā, kur dārza mājā dega grīda un starpstāvu pārsegums 1m2 platībā, Sēlijas ielā Valkā, kur dega dārza māja 9m2 platībā, kā arī Alūksnes novada Alsviķu pagastā, kur vienstāva mājas dūmvadā dega sodrēji 2m2 platībā.

VUGD atgādina – kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Aizvadītajās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 250 izsaukumus – 87 uz ugunsgrēku dzēšanu, 114 uz glābšanas darbiem, bet 49 izsaukumi bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Kurjers/-e automobiļa vadītājs Darbavieta: Valmieras un Gulbenes reģionālais centrs, Cempu iela 8d, Valmiera, Eksprespasta departaments. Apkalpes maršruts: Valmiera - Limbaži - Limbažu rajons - Valmiera. Darba pienākumi: · saņemt un pārbaudīt piegādē izsniegtos sūtījumus; · vadoties no ienākošo sūtījumu adresēm, sastādīt maršruta lapu; · veikt adresātiem sūtījumu piegādi; · iekasēt sūtījumu pēcmaksas; · reģistrēt sūtījumu piegādes/nepiegādes informāciju; · nodrošināt pozitīvu kontaktu ar esošajiem un potenciālajiem klientiem. Prasības kandidātiem: · vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši vidējā līmeņa B(1) pakāpei un krievu valodu sarunvalodas līmenī; · labas orientēšanās spējas un prasme precīzi nolasīt karti;  · B kategorijas autovadītāja apliecība (ne mazāk kā 2 gadi); · augsta atbildības sajūta un precizitāte. Piedāvājam: · stabilu atalgojumu no 695.00 EUR (bruto) · sociālās garantijas ; · darba laiku darba dienās no 6:30 - 16:30 ; · pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; · iespēju apliecināt savas spējas un prasmes. Papildu informācija: CV ar norādi Eksprespasta kurjers/-e automobiļa vadītājs, Valmieras un Gulbenes reģionālajā centrā, sūtīt Latvijas Pasta Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 26510116. Informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrai atlases kārtai! Profesija: PASTA KURJERS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 8D, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-31 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt pa pastu vai uz cv@pasts.lv, Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri