Valmieras Ziņas

Gada pirmajā dienā Vidzemē ugunsgrēkos cieta divi cilvēki

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 30.decembra plkst. 6.30 līdz 4.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 23 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 14 uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

1.janvārī plkst. 11.46 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu Cēsīs, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā izveidojies spēcīgs piedūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas pirmā stāvā esošajā dzīvoklī  pie krāsns deg malka 1m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 12.32 ugunsgrēks tika nodzēsts. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

Plkst. 12.47 tika saņemts izsaukums uz Alojas novadu, kur deg divstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā māja, redzamas liesmas un dūmi. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies septiņi cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji pa logu no ēkas izglāba vēl vienu cilvēku, kurš ugunsgrēkā arī cieta. Cilvēks tika nodots NMPD mediķiem. Notikuma vietā dega ēkas otrajā stāvā esošā virtuve, koridors un kāpņu telpa 40m2 platībā.  Ugunsgrēka dzēšanā strādāja 11 Alojas, Limbažu un Mazsalacas ugunsdzēsēji glābēji, tika piesaistītas četras autocisternas, kā arī palīdzēja Matīšu pašvaldības formējuma autocisterna un četri ugunsdzēsēji. Plkst. 16.15 ugunsgrēks tika likvidēts.

1.janvārī plkst. 16.50 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Strautu ielu Līgatnē, kur dega meža zemsedze un nepieskatīti ugunskuri 20m2 platībā. Plkst. 17.49 ugunsgrēks tika likvidēts.

31.decembrī plkst. 14.45 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Viestura ielu Gulbenē, kur divstāvu dzīvojamās ēkas pirmajā stāvā esošajā dzīvoklī, nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas rezultātā, bija radies piedūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji piedūmojumu ēkā likvidēja, kā arī veica telpu vēdināšanas darbus. Plkst. 15.09 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī  Amatas novada Drabešu pagastā, kur dega elektrolīnijas balsts 0,5m2 platībā, Beverīnas novada Kauguru pagastā, kur dārza mājā dega grīda un starpstāvu pārsegums 1m2 platībā, Sēlijas ielā Valkā, kur dega dārza māja 9m2 platībā, kā arī Alūksnes novada Alsviķu pagastā, kur vienstāva mājas dūmvadā dega sodrēji 2m2 platībā.

VUGD atgādina – kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Aizvadītajās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 250 izsaukumus – 87 uz ugunsgrēku dzēšanu, 114 uz glābšanas darbiem, bet 49 izsaukumi bija maldinājumi.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Namsaimnieks” aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJU Galvenie darba pienākumi: • Vadīt un apkalpot traktortehniku • Uzturēt traktoru un tā iekārtas tehniskajā kārtībā • Veikt vispārējos ielu un ceļu uzturēšanas un labiekārtošanas darbus Prasības: • Vidējā vispārējā vai profesionālā izglītība • Traktortehnikas vadītāja apliecība • Pieredze traktortehnikas vadīšanā un tehniskajā apkalpošanā • Fiziskā izturība un spēja strādāt komandā Piedāvājam: • Darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē • Pilnas slodzes darba laiku • Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu • Pabalstu sistēmu dažādos nozīmīgos dzīves gadījumos • Bruto darba alga no EUR 1100 • Piemaksas par papildu/virsstundu un darbu svētku dienā Pieteikties līdz 2022.gada 24.augustam, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 64207300 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-24 Kontaktpersona: Valmieras Namsaimnieks Sūtīt CV uz namsaimnieks@v-nami.lv,

Mūsu partneri