Valmieras Ziņas

FOTO: Zemessardzes orķestra mūziķi Lieldienu laikā iepriecina Valmieras mediķus un pansionāta iemītniekus

Lasīšanas laiks: < 1 min

Šodien, 31.martā, Valmierā Zemessardzes orķestra mūziķi veltīja muzikālu dāvanu mediķiem, kā arī sociālās aprūpes iestāžu personālam un iemītniekiem.

Zemessardzes orķestra metāla pūšaminstrumentu kvintets Valmierā uzstājās pie Vidzemes slimnīcas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra un pie pansionāta “Valmiera” ēkām Rīgas ielā un Kauguru ielā.

Zemessardzes orķestra metāla pūšaminstrumentu kvinteta vadītāja vecākā zemessardze Marija Anna Novicāne uzsver:

“Arī Lieldienu laikā mums ir svarīgi vienam otru atbalstīt. Pat tad, ja atbalstu sniedzam neierastākā veidā, tomēr vēlamies sabiedrībai atgādināt par labajām emocijām, ko viens otram varam sniegt.”

Zemessardzes orķestris dibināts 2011. gada 1. novembrī. Orķestra uzdevums ir Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālā noformēšana. Pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies arī dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos. Zemessardzes orķestris koncertējis arī Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Vācijā, Ukrainā, ASV un Kanādā. Orķestris sadarbojas ar Zemessardzes kori “Stars”, populāriem solistiem, kā arī ar Mičiganas Nacionālās gvardes 126. armijas orķestri, Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri un Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestri. Zemessardzes orķestrī darbojas arī dažādu instrumentu sastāvu aktīvi koncertējoši ansambļi. Zemessardzes orķestra priekšnieks ir Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents kapteinis Andis Karelis.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri