Valmieras Ziņas

FOTO: Valmierā atzīmē “Baltijas ceļa” trīsdesmitgadi

Atceroties 1989. gada notikumus un pateicoties to dalībniekiem, 23. augustā Valmierā tika atzīmēta Baltijas ceļa trīsdesmitgade.

Valmieras Mūzikas skolas pagalmā norisinājās koncerts “Baltijas ceļam 30”. Pasākumā ieskaņā mastā tika pacelti Baltijas valstu karogi un atskaņotas valstu himnas. Klātesošos uzrunāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Koncertā uzstājās Valmieras Mūzikas skolas koris “SolLaRe”, senioru vīru koris “Baltie bērzi” un Veru (Igaunija) vīru koris, savukārt Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas vēstures un sociālo zinību skolotājs Juris Mūrnieks atgādināja par notikumiem vēsturē, kas izraisīja PSRS sabrukuma sākumu un deva iespēju Baltijas tautām sākt cīņu par neatkarības atgūšanu. Savās atmiņās par “Baltijas ceļa” organizēšanu Valmieras apkārtnē dalījās aktieris Januss Johansons.

Pēc koncerta bija skatāmas režisora Askolda Saulīša dokumentālā filma “Baltijas brīvības ceļš” un režisores Madaras Dišleres kino filma “Paradīze`89”. Tie ir stāsti par triju Baltijas valstu iedzīvotāju drosmi, ticību un nepadošanos.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri