Valmieras Ziņas

Foto: Starptautiskā Raunas mākslas plenēra izstāde Bērzainē

Kopš 2013. gada “Galerija Laipa” un Valmieras Kultūras un mākslas fonds regulāri rīko mākslas plenērus, kuru mērķis ir saglabāt un attīstīt ainavu glezniecību tradīcijas. Raunas plenērā piedalījās mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Polijas. Gleznās ir apskatāma Rauna un tās apkārtne. Divus mēnešus izstāde ir apskatāma Bērzaines Tautas namā.

Rauna un tās apkārtnes ainava ir kā paraugs Latvijas ainavu glezniecībai – pilsdrupas, upe, Raunas Staburags, ielejas un pauguri, meži un pilsātas līkumotās ieliņas, arhitektūras pieminekļi un lauku burvība miglas rītos iznirušajām pļavām. Tā ir Vidzemes pērle un tieši tādēļ to izcēlām eļļas glezniecībā un akvareļglezniecībā.

Plenērs – tā ir izraušanās, pieredze, tikšanās, saruna, miers kopā ar radošu nemieru. Plenērs ir tas notikums, kas liek radīt, fiksēt notikumus vienlaikus iedvesmojot un akcentējot mākslas pasaules spēju saskatīt un radīt sajūtas no jauna.

Plenērā piedalījās: Inese Ziemele, Aleksandrs Ņeberekutins, Vladimirs Babkins, Madara Tampe, Biruta Jansone, Armands Kanaviņš, Līva Graudiņa, Arūnas Vaitkus (Lietuva), Ingrida Vaitkiene (Lietuva), Marta Taraszkiewicz (Polija), Olga Wielogorska (Polija).

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā nepieciešams izveidot iekštelpu bērnu rotaļu laukumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri