Valmieras Ziņas

FOTO: Kokmuižas svētku 2.diena: tirdziņš, atklāšanas parāde, teātra izrādes un koncerti

Lasīšanas laiks: 2 min

3. un 4. septembrī Kocēnos jau septīto reizi tika atzīmēti Kokmuižas svētki, šogad to devīze bija “Cita Kokmuiža. Stāstu krāšņumā un mālu pelēkumā”.

Sestdien, 4. septembrī, kā pirmie Kokmuižas svētkos rosījās tirgotāji – amatnieki, mājražotāji un stādu audzētāji, lai Muižas tirgū, kas notika Kokmuižas pils kompleksa teritorijā, piedāvātu pašu ražotos, veidotos un audzētos labumus.

Muižas tirgū norisinājās arī vēderprieku baudīšana kopā ar Valmieras muzeja pavārēm Indru Vīlisteri un Indru Bērziņu, kā arī bija iespēja atklāt un izgaršot receptes no pirmās pavārgrāmatas latviešu valodā – Kristofa Hardera Rubenes driķētavā iespiestās “tā pirmā pavāru grāmata 414 senas receptes no 18. gadsimta”.

Svētku svinīgā atklāšana sākās ar parādi, kurā piedalījās tēli no senatnes līdz mūsdienām, svētku dalībnieki, Kokmuižas ļaudis, Latvijas antīko automobiļu klubs, zirgaudzētava “Kocēni” un daudzi citi. Svētku dalībniekiem muzikālu sveicienu sarūpēja Dikļu pūtēju orķestris Pētera Vilka vadībā.

Visas dienas garumā sev tīkamu nodarbi Kokmuižā varēja atrast gan mazi, gan lieli – norisinājās izbraucieni ar laivu, māla darbnīcas kopā ar “Vaidavas Keramisti” un “Vaidavas Keramiku”, Kocēnu 38. skautu vienības aktivitātes, loka šaušana mērķī, ekskursijas kopā ar gidiem Inetu Amoliņu un Tomu Treimani, lai izzinātu aizraujošus faktus par senatnīgo un noslēpumaino Kokmuižu.

Kokmuižas svētkus kopā ar novadniekiem un viesiem svinēja arī pašmāju amatiermākslas kolektīvi. Kokmuižas promenādē notika grupas “Parks” un Kocēnu kultūras nama vokālā ansambļa “Imera” koncerts. Svētkos pirmatskaņojumu piedzīvoja Ilmāra Ozoliņa dziesmu cikls “Austrums un Rietums” korim, solistiem un pavadošajai grupai, to izpildīja Kocēnu kultūras nama jauktais koris “Imera” un Strenču Kultūras centra jauktais koris “Rītu puse”.

Teātra mākslas cienītājiem tika piedāvātas divas izrādes atjaunotajā akmens mūra ēkā Jāņa Ķenča ielā 2 – Dikļu amatierteātra jaunākais iestudējums “Viņa ir īstā, muterīt!”, kura režisore ir Inna Krēsliņa, un skatītāju atzinību iemantojusī laikmetīgā teātra “Volatus” izrāde “Pieaugušo attiecības” (režisore Lara Merca).

Pie Kokmuižas pils izskanēja koncertprogramma “Radīts Latvijā” – Valters Pūce (čells) un Dainis Tenis (klavieres), kuri pazīstami arī kā grupas “DaGamba” dalībnieki. Programmā iekļautas visu laiku izcilāko latviešu komponistu melodijas – Imants Kalniņš, Jānis Lūsēns, Emīls Dārziņš, Valts Pūce, Raimonds Pauls.

Svētku kulminācijā Kokmuižas promenādē izskanēja koncertprogramma “Cits Pauls”, kurā mūzikas mīļotājiem bija iespēja dzirdēt maestro Raimonda Paula skaņdarbus jaunos aranžējumos, Ralfa Eilanda oriģinālmūziku, kā arī funk un soul mūzikas korifeju kompozīcijas, ko izpildīja dziedātājs Ralfs Eilands un izcilais Latvijas Radio Bigbends.

VSIA “Valmieras drāmas teātris” aicina darbā AUDIO IEKĀRTU OPERATORU Galvenie pienākumi: veikt izrāžu un mēģinājumu apskaņošanu gan stacionārā, gan izbraukumos uzstādīt un noņemt skaņu aparatūru Prasības: vidējā vispārējā vai profesionālā izglītība vēlama pieredze darbā ar skaņu iekārtām precizitāte un augsta atbildības sajūta spēja strādāt komandā prasme plānot spēja pielāgoties elastīgam darba laikam Mēs piedāvājam: pilnas slodzes darbu sociālās garantijas apmācību darba vietā dinamisku, interesantu darbu radošā vidē draudzīgu kolektīvu atalgojums no 1000.- līdz 1150.- eiro mēnesī (bruto) Pieteikumu un CV sūtīt līdz 13.februārim uz e-pastu: vdt@vdt.lv ar norādi “Audio iekārtu operatora vakancei”. Lūdzam ievērot, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrajai atlases kārtai (darba intervijai). Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu pretendentu atlasi. Personas datu apstrādes pārzinis ir VSIA “Valmieras drāmas teātris”. Pēc konkursa noslēgšanās, Jūsu personas dati tiks dzēsti vai iznīcināti. Profesija: AUDIO IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-13 Kontaktpersona: CV un motivāc. vēstuli sūtīt uz e-pastu vdt@vdt.lv vai nodādāt personīgi teātrī. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri