Valmieras Ziņas

FOTO: Jaunieši demolē neapsargātās ēkas gaļas kombināta teritorijā (9)

Lasīšanas laiks: 2 min

Portālā “Valmieras Ziņas” vērsās kāda mūsu lasītāja, kura pauda satraukumu par notiekošo bijušā Valmieras gaļas kombināta teritorijā Rūpniecības ielā 1.

“Ar jūsu palīdzību vēlos pievērst valmieriešu uzmanību par jaunu “tūristu” iecienītu vietu – “izklaides parku”, bet diemžēl negatīvā nozīmē. Pērn blakus gaļas kombināta teritorijai tika sakopts zemes gabals, uz kura notika nodarbības šaušanai ar loku. Tika izveidoti arī atribūti un no koka paletēm konstruētas sēdvietas. Bija jauki. Šobrīd laukums ir nelietojams. 

Tiklīdz nokusa sniegs, sākās gaļas kombināta “tūristu” apmeklējums – tiek demolēts, sists, vilkts laukā viss iespējamais – mēģenes, nenosakāmas izcelsmes pulveri… Jaunieši no vecā kluba telpām velk ārā videokasešu lentes. Tās ir pa visu teritoriju. Un nāk bariem, līdz brīdim, kad kādam uz galvas uzkritīs stikli no vecajiem logu rāmjiem vai ielūzīs būvgružos.

Esmu zvanījusi arī pašvaldības policijai, bet uzskatu, ka situācija ir kļuvusi nekontrolējama…kā jau minēju – līdz brīdim…. Lūdzu, aktualizējiet problēmu! Vai vecāki vispār zina, kā atvases pavada laiku, demolējot svešu īpašumu un teritoriju? Atbrauciet, apskatieties!” e-pasta vēstulē raksta mūsu lasītāja.

Mēs devāmies apskatīties, kas notiek gaļas kombināta teritorijā. Pašus vandāļus gan neizdevās sastapt, taču viņu paveiktie posta darbi bija uzreiz pamanāmi. Loka šaušanas laukumā starp kokiem un pa zemi mētājās iztītā lente no videokasetēm. Uz zemes bija arī vairāki salauzti videokasešu vāki. Spriežot pēc tiem, kasetēs ir bijuši draudzes “Jaunā paaudze” reliģiska satura video ieraksti. Savulaik šī draudze rīkoja savus dievkalpojumus gaļas kombināta klubā. Tuvojoties klubam, redzami izsisti logi, pa kuriem vandāļi iekļuvuši telpās. Tāpat viņi paviesojušies arī vecajā kantora ēkā un arī jaunajā daudzstāvu korpusā, kur pirmajā stāvā izsisti stikli lielajās vitrīnās un arī pārējos stāvos caur logiem svilpo vējš. Pie vecās kantora ēkas koka sēta ir izgāzta, tāpēc jebkurš var brīvi iekļūt plašajā gaļas kombināta teritorijā. Caurlaides ēkā logi ir veseli, taču apsardzes tur nav. Uzraksts uz vārtiem liecina, ka šī ir elektroniski apsargāta teritorija, taču, spriežot pēc vandāļu izdarībām, šis objekts jau kādu laiku netiek apsargāts.

Jau informējām, ka nekustamā īpašuma nodokļa parāda dēļ Valmieras pilsētas pašvaldības uzsāka parāda piedziņas procedūru pret bijušā gaļas kombināta īpašnieku SIA “Biogazenergostroy Baltic”. 28.martā bija paredzēta atkārtota izsole, jo pirmajā izsolē īpašumu neizdevās pārdot. Portālam “Valmieras Ziņas” joprojām nav izdevies uzzināt atkārtotās izsoles rezultātus. Zvērināta tiesu izpildītāja Līga Kavīte atturējās komentēt izsoles procesu līdz tas netiks noslēgts. Tāpat informāciju nesniedz arī Valmieras pilsētas pašvaldība. 

Portāla “Valmieras Ziņas” rīcībā ir informācija, ka 11.aprīlī izsludinātajā Valmieras pilsētas pašvaldības domes ārkārtas sēdē paredzēts izskatīt jautājumu par nekustamā īpašuma Rūpniecības ielā 1 pirkšanu.

  Gatis - 09.04.2019

  Cik redzeju paris vandalus nokera un vinu dati ir nodoti nepilngadigo lietu izmekletajiem- cerams bus rezultati.

   Anonīms - 08.01.2021

   Jajau tur neko nēārda tad jau tas nav pārkāpums iet iekšā bet ja Tu sūdus tur dari tad tad gan tas var beigties slikti.

  Anonīms - 09.04.2019

  Vakar arī uz pēcpusdienu vesals bars ar skolniekiem līda ārā gar sētu.

  Vineta - 09.04.2019

  Nedēļas nogalē būs pieplūdums…

   Apse - 10.04.2019

   Droši vien arī vainīgi pie kūlas dedzināšanas netālu.

   Parsla - 10.04.2019

   Tur jau bomzi ar gul dzer neviens sos netrenka vismaz pa ziemu bija maniti.

  Sergejs - 09.04.2019

  Tā jau kā atpūtas vieta kļuvusi

  Jaunietis. - 10.04.2019

  Kam jums vispaar liist ieksa sitaja lieta? Ja uzkritis , uzkritis pashi vainiigi. Tak laujat dziivot un izbaudiit vismaz vienu vietu kas nav par maksu un ir izbaudaama. :)

  Jaunietis. - 10.04.2019

  Es saprotu kad tas ir stulbi un kad nevajag demolet , bet nu pasi vainiigi kad neviens neuzrauga so vietu .

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri