Valmieras Ziņas

Vidzemes augstskolā notiks forums “Sociālā uzņēmējdarbība kā iespēja veidot iespēju”

Kāda ir sociālo uzņēmumu loma un iespējas iekļaujošas nodarbinātības veidošanā? Kāds atbalsts nepieciešams, lai cilvēks ar invaliditāti varētu strādāt? Un kas nepieciešams, lai pats sociālais uzņēmums būtu veiksmīgs? Uz šiem un citiem jautājumiem meklēs atbildes Vidzemes Augstskolā 9. novembrī, kur aicināti tikties esošie un topošie uzņēmēji, nevalstiskās organizācijas, nodarbinātības politikas veidotāji un citi interesenti, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Labklājības ministrijas Eiropas Savienības struktūrfondu departamenta komunikācijas projekta vadītāja Inita Kabanova.

Forumā par to, ko nozīmē sociālā uzņēmējdarbība un kāds atbalsts pieejams Latvijā tās attīstībai stāstīs Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors Imants Lipskis. Sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Anna Broka iepazīstinās ar sociālo uzņēmējdarbību kā vienu no iespējām nodarbināt cilvēkus ar invaliditāti. Valmieras Invalīdu biedrības „Atspēriens” valdes priekšsēdētāja Ilga Mauriņa un Camphill nodibinājuma “Rožkalni” valdes priekšsēdētāja Ieva Zunde dalīsies pieredzē radīt darba iespējas cilvēkiem ar invaliditāti. Savukārt korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta valdes locekle Dace Helmane atbildēs uz jautājumu, kāpēc uzņēmumam ir izdevīgi būt sociāli atbildīgam.

Forums notiks 2017. gada 9. novembrī, 11:00 – 14:00, Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes T 106 auditorijā, Valmierā, Tērbatas ielā 10.

Foruma darba kārtība un runātāju apraksti: http://www.lm.gov.lv/upload/2017.11.09.via.pdf

Aicinām piedalīties forumā ikvienu interesentu. Plašāka informācija par forumu ciklu, darba programma un iepriekšēja reģistrācija Labklājības ministrijas tīmekļa vietnē: http://www.lm.gov.lv/news/id/7697

Šis ir viens no pieciem forumiem Latvijas augstskolās, kuru laikā ar studentiem – topošajiem nozaru speciālistiem – tiek pārrunātas cilvēku ar invaliditāti iespējas iekļauties sabiedrībā – mācīties, izvēlēties karjeru atbilstoši savām interesēm, strādāt un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Forumos tiek runāts arī par vairāku Eiropas Sociālā fonda projektu ieguldījumu iekļaujošas sabiedrības un nodarbinātības attīstībā Latvijā.

Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece: “Topošos speciālistus – studentus – vēlamies uzrunāt, jo tieši viņi ir tie, kas veidos Latvijas nākotni. Viņi ir tie, kas pieņems lēmumus, ko pieņemt darbā, kas iedrošinās jauniešus ar invaliditāti studēt, uzsākt uzņēmējdarbību, sniegs tiem atbalstu, kas liks aizdomāties apkārtējiem par viņu attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti. Tikai tā var kopīgi veidot drošu un visiem pieejamu vidi, stiprinot Latviju.

Forumu cikls norisinās ar Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.10.1.2.0/15/TP/009 “Tehniskā palīdzība publicitātei un sabiedrības informēšanai Labklājības jomā (1.kārta)” atbalstu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri