Valmieras Ziņas
Lasīšanas laiks: 3 min

6. jūlijā Trikātā pavērsim laika priekškaru, lai ielūkotos viduslaikos, kad senajā Tālavā valdīja ķēniņš Tālivaldis. Diena būs piepildīta ar viduslaiku tematiskām un sportiskām aktivitātēm, bet vakarā svētku viesus priecēs Latvijā pazīstamās bungu un dūdu mūzikas grupas “Auļi” koncerts, pēc kura zaļumballi spēlēs grupa “Zeļļi”.

Svētku svinīgā atklāšana notiks plkst. 12.00, bet jau no plkst. 11.00 varēs iegādāties dažādus labumus mājražotāju un amatnieku tirdziņā, piedalīties sportiskās norisēs, apskatīt Tautas lietišķās mākslas studijas “Trikāta” darinājumus un mednieku kluba “Trikāta” medību trofejas, kā arī Baibas Vaskas ziedu gleznu izstādi.

Visas dienas garumā vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs “Rodenpoys” ļaus svētku viesiem ielūkoties viduslaiku dzīves noslēpumos – zobenu cīņu paraugdemonstrējumi, loku šaušana, šķēpmešana, monētu kalšana un spēles, kas bija iecienītas pirms vairākiem gadsimtiem. Autentiskā vidē tiks gatavoti arī viduslaiku ēdieni, ļaujot apmeklētājiem izbaudīt unikālas senatnes garšas. Savukārt ar muzikālu priekšnesumu priecēs etnomūzikas grupa “Dzilna”, un sveicienu svētkos nodos arī bērnu pop grupas “Notiņas” un “DoReMi”.

Plkst. 14.30 jau tradicionāli veiklību un izturību varēs pārbaudīt šķēršļu skrējienā “Tālivalža taka”, savukārt plkst. 16.30 jautrajā aktivitātē “Uznes kalnā ķēniņieni” vīri varēs demonstrēt dāmām savu spēku. Šī gada svētku jaunums – Tālivalža dārgumu lādes meklēšana, kas spēs aizraut kā lielus, tā mazus svētku apmeklētājus.

Vietējā zirgaudzētava “Trikātas staļļi” piedāvās svētku apmeklētājiem doties izjādēs, Valmieras Kennelklubs iepazīstinās ar dažādām suņu šķirnēm un priecēs ar paraugdemonstrējumiem. Ikviens, kurš vēlēsies, varēs izrotāties ar hennas zīmējumu, bet paši mazākie svētku dalībnieki – izpriecāties piepūšamajā atrakcijā. Svētkos tiks noskaidroti arī “Rona” kausa izcīņas pludmales volejbolā uzvarētāji, prasmīgākie novusa spēlētāji un individuālo aktivitāšu precīzākie un izveicīgākie dalībnieki.

Svētku dienas kulminācija būs plkst. 19.00, kad Trikātas pilskalna estrādē skanēs bungu un dūdu mūzikas grupas “Auļi” koncerts, radot spēcīgu un pozitīvu enerģijas lādiņu, kas aizrauj katru klausītāju. “Auļi” ir plaši pazīstami arī ārvalstīs, taču savas radošās darbības pamatā nezaudē saikni ar latviešu tautas mūziku. Pēc koncerta vakaru turpinās grupas “Zeļļi” spēlētā zaļumballe. Ieeja koncertā bez maksas, ballē – 5 EUR.

Tālava (latīņu: Tholowa, latgaliešu: Tuolova) bija seno letgaļu jeb letu zeme mūsdienu Ziemeļlatgales un Ziemeļvidzemes teritorijās, kam cauri plūda svarīgais Gaujas tirdzniecības ceļš. Indriķa hronikā Tālava bieži apzīmēta kā Letu zeme (terra Lettorum), jo to apdzīvoja latgaļi. 13. gadsimtā tās valdnieks bija Talibalds jeb Tālivaldis, un viņa pēdējā dzīvesvieta ir bijusi Trikātā.

Uz svētku dalībniekiem noraudzīsies arī pats ķēniņš Tālivaldis. Kopš 2011. gada viņš sēd granītakmens krēslā, lai ar likteņputnu vanagu uz pleca būtu liecinieks cilvēku darbiem un domām par savas zemes kopšanu un attīstīšanu.

Aicinām mājražotājus un amatniekus pieteikties tirdziņam līdz 18. jūnijam, aizpildot veidlapu tīmekļvietnē valmierasnovads.lv.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri