Valmieras Ziņas

Etno kokļu kopa noslēdz pirmo sezonu

Valmieras Kultūras centra etno kokļu kopa jūnijā noslēdza pirmo radošo sezonu, kas bijusi muzikāliem notikumiem bagāta.

“Ideja par to, ka Valmierā vajadzētu veidot koklētāju kolektīvu, man radās jau pirms trim gadiem, kad sāku dzīvot Valmierā un strādāt Valmieras Mūzikas skolā. Strādājot Valmieras Mūzikas skolā otro gadu, kopā direktori izveidojām interešu izglītības kursus etno koklēm. Uz šīm nodarbībām atnāca četras koklētājas, un viena no tām bija Guna Medne – tieši viņa bija tā, kura mudināja veidot šo kokļu kopu,” stāsta etno kokļu kopas vadītāja Zane Sniķere. “Mācīties spēlēt kokli man bija ļoti sens sapnis. Pirms trim gadiem radās iespēja apgūt kokles pamatus Valmieras 5.vidusskolā, pēc tam pievienojos nodarbībās Valmieras Mūzikas skolā – tā iepazinos ar Zani Sniķeri,” koklētāja Guna Medne skaidro, kā uzsākusi īstenot savu sen loloto sapni.

Pagājušā gada 2. oktobrī Valmieras Kultūras centra etno kokļu kopa tikās pirmajā nodarbībā, uz kuru ieradās 56 cilvēki. Zane Sniķere pauž savu izbrīnu par necerēti lielo interesi un atsaucību: “Atnākot uz pirmo nodarbību, es biju šokā par to, cik daudz cilvēku bija ieradušies ar savām koklēm un ar vēlmi mācīties apgūt kokles spēli”. Sezonas laikā, protams, ir notikusi dabīgā atlase, un pašlaik etno kokļu kopā ir aptuveni 30 cilvēku, kuri spēlē divās grupās – koklētāji ar priekšzināšanām un iesācēji, taču nākamajā sezonā ir iecere apvienot abas grupas vienā.

Aizvadītajā sezonā etno kokļu kopa ir piedalījusies vairākos koncertos, piemēram, Tautas tērpu izstādes atklāšanā Valmieras muzejā, Pašdarbnieku svētku koncertā, Ziemassvētku koncertā Valmieras muzejā, kā arī martā notika koncerts sadarbībā ar Anša Jansona kokļu studiju. Etno kokļu kopas dalībniekiem pats atmiņā paliekošākais koncerts bija 18. jūnijā, kad brīvdabā tika noslēgta pirmā radošā sezona. Atskatoties uz pirmo aizvadīto koncertu, kas norisinājās Valmieras muzejā, Guna Medne min: “Tās ir neaprakstāmas sajūtas – visiem kopā spēlēt un dzirdēt, kā tas skan”.

“Man ir liels prieks, ka bija un būs iespēja palīdzēt cilvēkiem atrast mieru, veidu kā relaksēties, jo koklēšana ir kā meditācija, darbs ar sevi,” stāsta Zane Sniķere. Arī Guna Medne atzīst, ka koklēšana ir kā meditācija un novērtē vadītājas ieguldīto darbu “Zane ļoti cenšas katrā dziesmā izdomāt, kā to padarīt interesantāku un saistošāku. Viņa ir enerģiska, pozitīva, radoša un uzmundrinoša, kas ir ļoti svarīgi.”

Etno kokļu kopai Zane Sniķere novēl nepadoties, jo kopā darot visu var panākt, kā arī neuztvert kokli kā darbu, bet kā relaksāciju.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri