Valmieras Ziņas

Etno kokļu kopa noslēdz pirmo sezonu

Valmieras Kultūras centra etno kokļu kopa jūnijā noslēdza pirmo radošo sezonu, kas bijusi muzikāliem notikumiem bagāta.

“Ideja par to, ka Valmierā vajadzētu veidot koklētāju kolektīvu, man radās jau pirms trim gadiem, kad sāku dzīvot Valmierā un strādāt Valmieras Mūzikas skolā. Strādājot Valmieras Mūzikas skolā otro gadu, kopā direktori izveidojām interešu izglītības kursus etno koklēm. Uz šīm nodarbībām atnāca četras koklētājas, un viena no tām bija Guna Medne – tieši viņa bija tā, kura mudināja veidot šo kokļu kopu,” stāsta etno kokļu kopas vadītāja Zane Sniķere. “Mācīties spēlēt kokli man bija ļoti sens sapnis. Pirms trim gadiem radās iespēja apgūt kokles pamatus Valmieras 5.vidusskolā, pēc tam pievienojos nodarbībās Valmieras Mūzikas skolā – tā iepazinos ar Zani Sniķeri,” koklētāja Guna Medne skaidro, kā uzsākusi īstenot savu sen loloto sapni.

Pagājušā gada 2. oktobrī Valmieras Kultūras centra etno kokļu kopa tikās pirmajā nodarbībā, uz kuru ieradās 56 cilvēki. Zane Sniķere pauž savu izbrīnu par necerēti lielo interesi un atsaucību: “Atnākot uz pirmo nodarbību, es biju šokā par to, cik daudz cilvēku bija ieradušies ar savām koklēm un ar vēlmi mācīties apgūt kokles spēli”. Sezonas laikā, protams, ir notikusi dabīgā atlase, un pašlaik etno kokļu kopā ir aptuveni 30 cilvēku, kuri spēlē divās grupās – koklētāji ar priekšzināšanām un iesācēji, taču nākamajā sezonā ir iecere apvienot abas grupas vienā.

Aizvadītajā sezonā etno kokļu kopa ir piedalījusies vairākos koncertos, piemēram, Tautas tērpu izstādes atklāšanā Valmieras muzejā, Pašdarbnieku svētku koncertā, Ziemassvētku koncertā Valmieras muzejā, kā arī martā notika koncerts sadarbībā ar Anša Jansona kokļu studiju. Etno kokļu kopas dalībniekiem pats atmiņā paliekošākais koncerts bija 18. jūnijā, kad brīvdabā tika noslēgta pirmā radošā sezona. Atskatoties uz pirmo aizvadīto koncertu, kas norisinājās Valmieras muzejā, Guna Medne min: “Tās ir neaprakstāmas sajūtas – visiem kopā spēlēt un dzirdēt, kā tas skan”.

“Man ir liels prieks, ka bija un būs iespēja palīdzēt cilvēkiem atrast mieru, veidu kā relaksēties, jo koklēšana ir kā meditācija, darbs ar sevi,” stāsta Zane Sniķere. Arī Guna Medne atzīst, ka koklēšana ir kā meditācija un novērtē vadītājas ieguldīto darbu “Zane ļoti cenšas katrā dziesmā izdomāt, kā to padarīt interesantāku un saistošāku. Viņa ir enerģiska, pozitīva, radoša un uzmundrinoša, kas ir ļoti svarīgi.”

Etno kokļu kopai Zane Sniķere novēl nepadoties, jo kopā darot visu var panākt, kā arī neuztvert kokli kā darbu, bet kā relaksāciju.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vaidava Ceramics ir ģimenes uzņēmums, kas kopš 1980.gada ražo skaistus un funkcionālus dizaina traukus no tīra Latvijas māla. Tie apvieno cieņu pret vēsturisko keramikas veidošanas gaitu un ilglaicīgu dizainu, kas turas pretī laikam un mainīgajām tendencēm. Aicinām darbā: FORMĒŠANAS MEISTARU / TRAUKU PODNIEKU (iepriekšēja pieredze nav nepieciešama) Piedāvājam: - Nepieciešamo amata apmācību - Darbu nelielā un saliedētā komandā - Iespēju profesionāli augt kopā ar uzņēmumu - Iespēju radīt skaistus traukus no Latvijas sarkanā māla - Dinamisku un interesantu darba ritmu - Transporta kompensāciju līdz darbavietai - Normālu darba laiku (08:00-17:00), kalendārās brīvdienas un regulārus atvaļinājumus - Atalgojumu no 4.00 – 5.00 EUR stundā, pirms nodokļu nomaksas Sagaidām: - Vidējo izglītību - Precizitāti un augstu atbildības sajūtu - Vēlmi apgūt jaunas prasmes un zināšanas - Spēju strādāt komandā un patstāvīgi pieņemt lēmumus Galvenie pienākumi: - Trauku izgatavošana uz formēšanas virpas - Trauku apstrāde pēc formēšanas procesa - Trauku kvalitātes kontrole Sūti CV ar norādi “FORMĒŠANAS MEISTARS” uz info@vaidava.lv līdz 31.05.2019. Vairāk par mums #vaidavaceramics Facebook, Instagram un vaidava.lv. SIA “Rebeka”, Reģ.Nr. 44103003533. Sīkāka informācija pa telefonu +371 26425050. Profesija: PODNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-05-31 Darba sākšanas datums: 2019-06-03 Kontaktpersona: Miks Balodis Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri