Valmieras Ziņas

Erudīta uzvarētāji noskaidrojas spēles galotnē

4.decembra vakarā Valmieras 5.vidusskolas aktu zālē jau trešo reizi pulcējās interesenti, lai pārbaudītu savas zināšanas komandu erudīcijas spēlē „Zini! Mini! Uzzini!”, kuru organizē 5.vidusskolas Skolēnu dome ar tās vadītāju Gustavu Māziņu. Kā parasti par spēles raitu norisi gādāja pasākuma vadītāja Inita Trapāne, kas priecājās par valmieriešu interesi, jo no 5 komandām spēles pirmajā reizē komandu skaits trešajā reizē izaudzis līdz velna ducim – 13.

Šajā spēlē satikās vairākas komandas no iepriekšējām reizēm („Vējiem līdzi”, „Piecīši”, „UNAGI” u.c.), daži bija mainījuši nosaukumu, bet bija arī jaunas komandas: „Otrdiena”, „3 nezināmie”, „Nešpetnās smadzenes” un mājinieki – „Drošākie no 6.a”.

Dažas piedāvātās tēmas likās vienkāršas, taču jautājumi izrādījās āķīgi. Piemēram, diezgan nevainīga likās Ziemassvētku tēma, taču neviens nezināja, kas attēlots uz pirmās kartītes 1843.gadā vai arī faktu, ka ASV prezidents Teodors Rūzvelts savas prezidentūras laikā Baltajā namā aizliedzis Ziemassvētku eglītes. Tēmā „Vadītāji” lielākā daļa pazina „Zvaigznes ABC” īpašnieci Viju Kilbloku un Valmieras bibliotēkas direktori Daigu Rokpelni, bet laikam neviens nebija ticies ar Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektoru Māri Balodi. Tāpat dažus samulsināja specifiskie sporta veidi, fotogrāfs Filips Halsmans, latviskojumi vārdiem „braunijs”, „brančs” un „barista”, pie valstīm grūti bija izšķirties starp Itāliju un Grieķiju, bet visneskartākā palika tēma „Opera”. Droši vien daudzi piekrita komandai „3 nezināmie”, kuri atzinās, ka viņiem nezināmo ir vairāk nekā trīs, bet laikam jau tieši tāpēc spēles nosaukuma trešā daļa ir „Uzzini!”.

Tie, kas pirmdienu vakaros pa LTV1 seko līdzi spēlei „Veiksme. Intuīcija. Prāts”, droši vien zina, ka vadītājam Uģim Jokstam ļoti patīk izšķirošie brīži spēles pēdējā jautājumā. Tāds saspringts brīdis pienāca arī 5.vidusskolas  organizētajā spēlē – 9.raundu noslēdzot, trīs komandām spēku samērs bija pilnīgi vienāds – 835 punkti. Visu izšķīra pēdējais – 10.raunds. Godpilno 1.vietu ieguva „Piecīši”, 2.vietā – „Pārgaujas SIA”, bet 3.vietā – „UNAGI”.

Uz tikšanos nākamgad 5.februārī!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri