Valmieras Ziņas

“Ēnu diena” Valmieras pilsētas pašvaldībā

Trešdien, 13.februārī, Latvijā norisinājās karjeras izglītības pasākums “Ēnu diena”, kurā iesaistījās arī Valmieras pilsētas pašvaldība, portālam “Valmieras Ziņas” pavēstīja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Pašvaldības darbu šogad iepazina 20 jaunieši no Valmieras un apkārtējiem novadiem. “Ēnu diena” iesākās ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Jāņa Baika prezentāciju un stāstījumu par Valmieras pilsētas pašvaldības darbu un pilsētas aktualitātēm. Savukārt pēc prezentācijas skolēni tikās ar pašvaldības speciālistiem, ielūkojās viņu darba ikdienā un uzdeva interesējošus jautājumus.

Valmieras pilsētas pašvaldība šogad jauniešiem piedāvāja iepazīt dažādas profesijas: domes priekšsēdētājs, domes priekšsēdētāja vietnieks, ārējo sakaru organizators, jurists, arhitekta palīgs, sabiedrisko attiecību speciālists, tūrisma informācijas konsultants, speciālists izglītības jautājumos, pašvaldības policijas priekšnieks, kā arī vairākus bibliotekārus.

Valmieras pilsētas pašvaldība pateicas jauniešiem par izrādīto interesi un aktīvo dalību “Ēnu dienā”.

“Ēnu diena” ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12.klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. “Ēnu dienas” mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, “Ēnu diena” sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri