Valmieras Ziņas

Dzirnavu ezeriņa promenādē skan Antas Eņģeles samtainā balss

Lasīšanas laiks: 2 min

Siltais trešdienas vakars vairāk nekā pāris simtiem klausītāju tika aizvadīts romantiskās noskaņās Dzirnavu ezeriņa promenādē, kur valmieriešus un pilsētas viesus priecēja Antas Eņģeles samtainā balss. Viņas tembrs, stils un ugunīgie mati izceļas un ne ar ko nav sajaucams. Koncertā skanēja gan mazāk dzirdētas, gan populāras un visiem pazīstamas dziesmas, sākot no Vecā Stendera un beidzot ar “Mazā bilžu rāmītī” (I.Ziedonis, R.Kaupers). 

Anta Eņģele bija sajūsmā gan par tik daudziem viņas mūzikas cienītājiem, gan par vietu, jo atzina, ka tādā amfiteātrī nekad nav dziedājusi! Var piekrist mūziķei, ka vienā vakarā nevar izdziedāt visas dziesmas, tomēr pusotrā stundā tika godināti daudzi latviešu komponisti (Imants Kalniņš, Raimonds Pauls, Jānis Lūsēns u.c.) un virkne dzejnieku. Patīkami, ka Anta Eņģele pirms katras dziesmas klausītājus iepazīstināja arī ar dziesmu autoriem, jo nav par sliktu atgādināt, ka populārās galda dziesmas “Uz kalna stāv vientulis ozols” vārdu autors ir Edvards Treimanis-Zvārgulis. Citām dziesmām tekstus sarakstījuši tādi latviešu klasiķi kā Andrejs Eglītis, Jānis Ziemeļnieks, Kārlis Skalbe, Jānis Poruks, Imants Ziedonis u.c. Skanēja arī vairākas “Čikāgas piecīšu” izpildītās dziesmas, “Lilī Marlēna”, kas kļuva populāra Vācijā Otrā pasaules kara laikā un ko savulaik izpildīja Lale Andersena un Marlēna Dītriha. Latviešu iemīļotākās dziesmas līdzi dziedāja arī klausītāji, bet pie dziesmas “Upē naktī pīles kliedz” skati pievērsās Dzirnavu ezeriņam, kur šoreiz pīles nevis kliedza, bet klusi slīdēja ezeriņa ūdeņos, arī klausīdamās Antas dziedājumu. Koncerts noslēdzās ar tik pazīstamo dziesmu “Dažu skaistu ziedu”, jo kur gan citur tā vēl tik labi iederas kā Valmierā un pie Gaujas!

Tos, kas nevarēja ierasties vai grib dzirdēt mazliet citu repertuāru, dziesminiece aicina uz savu koncertu 11.augustā “Akustika” terasē vai sliktos laikapstākļos – šī restorāna kultūrtelpā. 

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AICINA PIEVIENOTIES APDROŠINĀŠANAS KONSULTANTUS VALMIERĀ Ja uzskati sevi par veiksmīgu pārdošanas speciālistu vai vēlies par tādu kļūt un Tevi interesē apdrošināšanas pakalpojumi - pievienojies Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāles komandai! Ko dara apdrošināšanas konsultants? • Piedāvājot klientiem vispiemērotākos dzīvības un veselības apdrošināšanas pakalpojumus, nodrošina mūsu klientiem, viņu ģimenes locekļiem un uzņēmumu darbiniekiem drošību un finansiālo aizsardzību neparedzētās dzīvas situācijās Kas raksturo veiksmīgu konsultantu? • Lielisks sarunu partneris ar interesi ikdienā komunicēt ar dažādiem cilvēkiem • Vēlme mērķtiecīgi strādāt un saņemt pienācīgu atalgojumu • Augsta motivācija un iniciatīva • Rezultatīva pieredze pārdošanā • Vidējā vai augstākā izglītība • Latviešu un krievu valodas zināšanas Ko iegūst apdrošināšanas konsultants? • Mācības darbam un pašizaugsmei • Mentoru, kurš palīdz uzsākt veiksmīgu sadarbību • Draudzīgu un profesionālu vidi • Darba samaksu no 700 līdz 1500+ EUR bruto, kas sastāv no pamatalgas un mainīgās daļas, kura atkarīga no pārdošanas rezultāta Par mums Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāle specializējas dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu veidošanu, privātās pensijas un mūža pensijas apdrošināšanā, uzkrājošajā apdrošināšanā bērniem, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanā fiziskām un juridiskām personām. Compensa Life ir pirmā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kas piedāvā onkoloģisko slimību apdrošināšanu, kas pieejama vietnē oncodrop.lv. Mēs priecāsimies saņemt CV un motivācijas vēstuli līdz 2024. gada 6.martam uz e-pastu: agita.ulmane@compensalife.lv Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Nosūtot pieteikumu un CV konkursam uz izsludināto vakanci, kandidāts/te kā datu subjekts saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības tiesību aktu prasībām piekrīt iesniegto personas datu apstrādei Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiālē (juridiskā adrese: Vienības gatve 87h, Rīga, LV-1004) uz laiku, kas nav ilgāks par trīs mēnešiem no atlases konkursa noslēgšanās dienas. Datu apstrādes mērķis – datu izmantošana un glabāšana personāla atlases vajadzībām. Savu piekrišanu personas datu apstrādei kandidāts/te var atsaukt rakstveidā.

Pievienojies mūsu komandai! Rūjienas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sekretāru/-i uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Rūjienas vidusskola, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras novads.  Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu noformēšanu, veidošanu, kārtošanu, uzglabāšanu atbilstoši nomenklatūrai dokumentu pārvaldības kārtībai; • veikt ierobežotas pieejamības informācijas apstrādi; • nodrošināt inventarizācijas dokumentu pārvaldību; • organizēt un koordinēt skolēnu transporta pieprasījumus un izmaiņas, sadarbojoties ar pārvadātāju; • pārzināt Iestādes struktūru, darbības jomas, pienākumu sadali starp skolas darbiniekiem; un ja Tev ir: ● vidējā, vidējā/ profesionālā vai augstākā izglītība; ● labas latviešu valodas zināšanas; ● zināšanas par likumdošanu personu datu aizsardzībā un prasme orientēties normatīvajos aktos; ● prasme lietot dažādus tehniskos līdzekļus informācijas iegūšanā, atlasē, apkopošanā un nosūtīšanā; ● kompetences: augsta atbildības sajūta; spēja pielāgoties dažādām mainīgām situācijām; prasme strādāt komandā un plānot savu laiku; ● iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību; mēs piedāvājam: • pilnu darba slodzi; • pamatalgu pārbaudes laikā 714 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 751 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 1.martam e-pastā: rujienas.vidusskola@valmiera.edu.lv ar norādi “Vakance – sekretārs/-e”. Tālrunis informācijai lietvedībā: 64263605. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SEKRETĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-01

Mūsu partneri