Valmieras Ziņas

Dzirnavu ezeriņa promenādē skan Antas Eņģeles samtainā balss

Lasīšanas laiks: 2 min

Siltais trešdienas vakars vairāk nekā pāris simtiem klausītāju tika aizvadīts romantiskās noskaņās Dzirnavu ezeriņa promenādē, kur valmieriešus un pilsētas viesus priecēja Antas Eņģeles samtainā balss. Viņas tembrs, stils un ugunīgie mati izceļas un ne ar ko nav sajaucams. Koncertā skanēja gan mazāk dzirdētas, gan populāras un visiem pazīstamas dziesmas, sākot no Vecā Stendera un beidzot ar “Mazā bilžu rāmītī” (I.Ziedonis, R.Kaupers). 

Anta Eņģele bija sajūsmā gan par tik daudziem viņas mūzikas cienītājiem, gan par vietu, jo atzina, ka tādā amfiteātrī nekad nav dziedājusi! Var piekrist mūziķei, ka vienā vakarā nevar izdziedāt visas dziesmas, tomēr pusotrā stundā tika godināti daudzi latviešu komponisti (Imants Kalniņš, Raimonds Pauls, Jānis Lūsēns u.c.) un virkne dzejnieku. Patīkami, ka Anta Eņģele pirms katras dziesmas klausītājus iepazīstināja arī ar dziesmu autoriem, jo nav par sliktu atgādināt, ka populārās galda dziesmas “Uz kalna stāv vientulis ozols” vārdu autors ir Edvards Treimanis-Zvārgulis. Citām dziesmām tekstus sarakstījuši tādi latviešu klasiķi kā Andrejs Eglītis, Jānis Ziemeļnieks, Kārlis Skalbe, Jānis Poruks, Imants Ziedonis u.c. Skanēja arī vairākas “Čikāgas piecīšu” izpildītās dziesmas, “Lilī Marlēna”, kas kļuva populāra Vācijā Otrā pasaules kara laikā un ko savulaik izpildīja Lale Andersena un Marlēna Dītriha. Latviešu iemīļotākās dziesmas līdzi dziedāja arī klausītāji, bet pie dziesmas “Upē naktī pīles kliedz” skati pievērsās Dzirnavu ezeriņam, kur šoreiz pīles nevis kliedza, bet klusi slīdēja ezeriņa ūdeņos, arī klausīdamās Antas dziedājumu. Koncerts noslēdzās ar tik pazīstamo dziesmu “Dažu skaistu ziedu”, jo kur gan citur tā vēl tik labi iederas kā Valmierā un pie Gaujas!

Tos, kas nevarēja ierasties vai grib dzirdēt mazliet citu repertuāru, dziesminiece aicina uz savu koncertu 11.augustā “Akustika” terasē vai sliktos laikapstākļos – šī restorāna kultūrtelpā. 

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri