Valmieras Ziņas

Džemperis tortes kastē, saderināšanās gredzens ar zefīriem un melnā dāvana, jeb pamācība kā skaisti iesaiņot dāvanas

Lasīšanas laiks: 5 min

Ziemassvētku drudzim strauji augot, pieaug arī dāvanu izvēles un to iesaiņošanas nasta, tādēļ mēs devāmies pie profesionāļa – florista Aivja Megra uz viņa dāvanu un skaistuma paradīzi -ziedu salonu “Rēzija”. Viņš labprāt vēlas padalīties ar dažiem trikiem un ieteikumiem, kā šajā sezonā iesaiņot un personalizēt dāvanas.

Aivis atzīst, ka skaisti iesaiņota dāvana ir īpaša, jo mūsdienu steidzīgajā laikmetā daudzi izvēlas pie dāvanu pasniegšanas īpaši nepiedomāt un to iesaiņot vien dāvanu maisiņā. Lai to mainītu, Aivis parādīs trīs dažādus dāvanu iesaiņošanas veidus un pirmo viņš nodēvēja par EKO iesaiņojumu.

EKO iesaiņojums

Tā kā Ziemassvētku laiku daudzi vīrieši izmanto kā saderināšanās laiku, tad Aivis parāda kā saderināšanās gredzenu iesaiņot tā, lai savai mīļotajai, līdz pat pēdējam brīdim, nerastos aizdomas, ka dāvanā ir gredzens. Šai dāvanai viņš izmanto kasti ar caurspīdīgu vāciņu, tajā iekšā liek lampiņas, zefīrus un pašu gredzenu iesaka novietot kaut kur kastes sānā, lai to nav tik vienkārši atrast. Kad kastes saturs ir skaisti izkārtots, tad ķeramies klāt tās iesaiņošanai. EKO iesaiņojumam var izmantot dažādus pārstrādājamos papīrus, dekorēšanai – dabā atrodamus priekšmetus, kā piemēram egļu zarus un čiekurus, kurus izmanto arī Aivis, liekam klāt arī piparkūkas, jo tās ne tikai ir garšīgas, bet arī labi izskatās uz dāvanu iesaiņojuma un piedod tai odziņu, pieliekam klāt pīlādža zariņu un pēc ieskatiem var izmantot kādu ziemassvētku dekoru, lai dāvanai piedotu odziņu. Uzsienam bantīti, uzpūšam sniedziņu un dāvana ir gaumīgi un skaisti iesaiņota.

Dāvana ‘picas kastē’

Aivim liekas īpaši aizrautīgi, ja dāvanas iesaiņojums it nemaz neatbilst tam, kas patiesībā ir tajā iekšā. Ar nākamo dāvanu iesaiņojumu viņš parāda, kā nebaidīties no kā jauna un netipiska, tādēļ šī ir dāvana ‘picas kastē’. Iznākums šai pārsteigtu jebkuru. Aivis iesaka izmantot kastīti, kas pēc formas atgādina picas kasti, tajā iekšā mēs liekam skaistus dvielīšus, taču eksperts iesaka likt jebko, kas nesmērē. Piemēram kosmētiku vai smaržas, kaklasaites, šalles un tā tālāk. Kastītes vāka iekšpusē var arī uzrakstīt kādu vēlējumu, jo tad to atverot dāvanas saņēmējs noteikti sapratīs to, ka pie šādas dāvanas ir īpaši piestrādāts. Tad ņemam dāvanu papīru, šoreiz izvēlamies abpusējo, kur vienā pusē ir skaistas zelta eglītes, taču no otras puses papīrs ir pilnīgi melns. Šo melno pusi arī izvēlamies, un Aivis atzīst, ka kuram katram šādu dāvanu dāvināt nevarēs, taču tā arī neatstās vienaldzīgos. Lokot malas, galvenais ir stingri novilkt locījuma vietas iezīmējot locījuma līnijas, kā arī nolocīt griezuma vietu, lai dāvana būtu skaistāka. Standarta dāvanu iesaiņojumā parasti dominē zaļā, sarkanā un zelta krāsa, taču mēs pie zelta krāsas lentītes izvēlamies pieskaņot arī melnas krāsas lentīti. Klāt līmējam ļoti drosmīgu ziedu, kas krāsots melnā krāsā, piestiprinām arī čiekurus un egļu zarus, tie šogad ir modē un ļoti piestāv iesaiņojumam. Akcentam var izmantot kādu košāku rotājumu, mēs liekam klāt mazu spīdīgu kronīti un ļoti elegantā dāvana ir gatava.

 

 

Eglīte vāzē

Trešajā dāvanu iesaiņojumā izvēlamies garu un apaļu vāzi kurā iekšā ieliekam mazu eglīti podiņā. To izdaiļojam ar mākslīgo sniegu un saiņojam divpusējā dāvanu papīrā, kurš jau ir tradicionālajās krāsās – zelta un sarkanajā. Šeit jāizmanto improvizācija un jāieloka tā, lai pamats būtu stingrāks. Dekoram izmantosim egļu zarus, čiekurus, kaltētus augļus un pat konfektes. Visu ļoti ērti ir piestiprināt ar līmes pistoli, neizmantojot līmlenti. Šī veida lielākais labums ir tāds, ka, izņemot laukā dāvanu, iesaiņojums var palikt neizjaukts.

Pieredzējušais florists atzīst, ka ziemassvētku drudzis cilvēkos jūtams jau visu decembri un lielākais svētku trakums vēl tikai priekšā. Aivis pastāstīja, ka reiz pat esot nācies iesaiņot māju, kur kāds kungs savai ģimenei teicis, ka Ziemassvētkos būšot jāiet ciemos, taču beigu beigās, tā esot izrādījusies dāvana mīļajiem.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku/-ci (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt saimnieciskos darbus Valmieras pagasta teritorijā: • apsekot Pašvaldības autoceļus, veikt neliela apjoma remontdarbus, ceļmalu apkopšanu, pļaušanu, krūmu izciršanu, zāģēšanu, novākšanu; • palīdzēt kopt, formēt un izzāģēt kokus un krūmus, palīdzēt likvidēt vēja vai citādā veidā nodarītos postījumus un novākt bīstamos kokus, kas apdraud ēkas, elektrolīnijas, autoceļus un citus objektus; • piedalīties teritorijas labiekārtošanā un uzturēšanā; • rūpēties par Pārvaldes atbildībā esošo ēku un telpu tehnisko stāvokli; un ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • teicamas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ēku, telpu, teritoriju un autoceļu ikdienas uzturēšanas un remontu darbiem, to apjomu noteikšanu; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 2. mēnešalgu grupai no 515 EUR līdz 521 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā dārznieku/-ci Valmieras pagastā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • rūpēties par Valmiermuižas parka un Valmieras pagasta publisko teritoriju apstādījumiem: • veikt apstādījumu ierīkošanu, kopšanu, atjaunošanu; • piedalīties dekoratīvo augu, koku un krūmu stādīšanā, kopšanā, formēšanā; • uzraudzīt teritorijas kopšanas darbu kvalitāti; • sniegt teritorijas labiekārtošanas priekšlikumus; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība dārzkopībā; • labas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ainavas ierīkošanas arhitektūru, plānošanu, augu stādīšanu; • darba pieredze parka dārznieka, dārzkopības jomā; • prasme organizēt savu darbu; • spēja strādāt komandā, precīzi, ar iniciatīvu un augstu atbildības sajūtu, labām komunikācijas un saskarsmes prasmēm; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 7.mēnešalgu grupai no 690 līdz 865 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums dārznieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.   Profesija: DĀRZNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Kultūras darba ORGANIZATORU Burtnieku kultūras centrā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un veidot kultūras, atpūtas un izglītojošus pasākumus, koncertus, izstādes un citus notikumus; • koordinēt un organizēt kultūras pasākumus Burtnieku apvienībā, izstrādāt un īstenot šo pasākumu radošos konceptus; • izstrādāt ar kultūras jomu saistītus radošos projektus; • vadīt un koordinēt amatiermākslas kolektīvu darbību; • administrēt viesmākslinieku koncertu un pasākumu norisi; un ja Tev ir: • augstākā izglītība (par priekšrocību tiks uzskatīta izglītība kultūras jomā); • iepriekšēja darba pieredze kultūras jomā, projektu vadībā, pasākumu organizēšanā; • zināšanas par kultūras procesiem; • valsts valodas prasme augstākā līmenī, labas svešvalodu zināšanas; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); • kompetences: teicamas organizatoriskās prasmes, radošs skatījums, prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; atbildība, iniciatīva, labas komunikācijas un sadarbības prasmes; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 850 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespējas īstenot radošo potenciālu un kultūras projektu idejas; • personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Kultūras darba organizators/-e Burtnieku kultūras centrā” līdz 2022.gada 15.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai 64207148, 27891656, 26119906. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: KULTŪRAS PASĀKUMU ORGANIZATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jaunatnes iela 15, Burtnieki, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Mūsu partneri