Valmieras Ziņas

Dikļu brīvprātīgie ugunsdzēsēji svin 80!

Lasīšanas laiks: 3 min

1940. gada 6. jūnijā tika nodibināta Dikļu Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība (BUB), viena no jaunākajām tai laikā, kas vēlāk iekļauta Valmieras apriņķa, vēl vēlāk rajona brīvprātīgo ugunsdzēsēju saimē. Diemžēl nav pagaidām atrasti fakti, kurš bija ierosinātājs, kurš priekšsēdis, komandas sastāvs un citas ziņas. Saglabājies tikai fakts, ka to ilgstoši vadīja Ernests Pikše, pēc viņa – Ādolfs Skudra.

Nu jau četrus gadus Dikļu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandu, kas jūnija beigās apstiprināta ar savu logo, karogu kā biedrība (atkal pašreiz jaunākā Latvijas BUB Apvienībā), vada Andris Krēsliņš. Pēc viņa iniciatīvas jau pagājušajā gadā tika nolemts rīkot biedrības 80 gadu jubileju.

Domubiedru, Kocēnu novada domes atbalstīti, svētki izvērtās par grandiozu pasākumu, kuros piedalījās 13 brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas ar 90 dalībniekiem no Bērzaines, Matīšu, Dikļu, Kārķu, Vaidavas pagastu pārvaldēm, Valmieras BUB, Naukšēnu un Beverīnas novadiem.

Vispirms gājiens no Dziesmu svētku promenādes uz astoņdesmitgades svinību vietu, Zundas pļaviņu, blakus Zundu rijai, kur notika pirmā teātra izrāde latviešu valodā, un Dikļu pils dabiskās ugunsdzēsības ūdenskrātuves, par ko īpašnieki saņēma mutisku suminājumu noslēguma runās vakarā.

Jubilārus sveikt ieradās Inčukalna un Krimuldas novadu BUB biedrību pārstāvji.

Apsveikumus izteica Jānis Olmanis, Kocēnu novada domes priekšsēdētājs, Atis Antons, Dikļu pagasta pārvaldes vadītājs, Egīls Kaužēns, Valmieras BUB priekšsēdētājs (pasākuma gaitas komentētājs papildināja ar tekstu: „…visa bijušā Valmieras rajona un tagadējo novadu ugunsdzēsēju saimes saliedētājs un garīgais tēvs!”), Vijārs Griķis, Latvijas BUB Apvienības valdes priekšsēdētājs. Artūrs Rudzītis nolasīja Valmieras BUB sadarbības partneru Vācijā Giterslo ugunsdzēsēju apsveikumu.

Vijārs Griķis valdes vārdā izteica vēlējumu ne tikai Dikļu brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem svētkos, bet arī vēlējumu visiem Latvijas ugunsdzēsējiem neaizmirst devīzi: „Viens par visiem, visi par vienu!”, tādējādi stiprinot šo kustību un stāvēt sardzē par cilvēku un viņa radītajām vērtībā pret uguns postu. Valdes priekšsēdētājs pasniedza apvienības vārdā medaļu „Par NOPELNIEM” Andrim Krēsliņam, Valmieras BUB priekšsēdētājam un Andrejam Rullim, Naukšēnu Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadītājam.

Tālāk ar piemiņas zīmēm tika sveikti visilggadējākie (veterāni) brīvprātīgie Dikļu ugunsdzēsēji.

Vai tad ugunsdzēsēju pasākumi bez ragu mūzikas? Nē, tos kuplināja 1970. gadā Artūra Lāča radītais Dikļu astoņgadīgās skolas Jauno ugunsdzēsēju vienības pūtēju orķestris, kas tagad Pētera Vilka „pārvaldībā”. Skaistas un „kā kulaks uz acs” melodijas priecēja ikvienu klātesošo.

Svētku „nagla”, protams, Valmieras apriņķa brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandu sacensības „Izvēršanās no automašīnas”, kurās startēja vīriešu, sieviešu (meiteņu) un jauktās komandas. Kopā piedalījās 90 brīvprātīgie ugunsdzēsēji 13 komandās, kur divu mēģinājumu rezultātā uzvaras lauri kausu un diplomu izskatā tika Dikļu vīriešu komandai, Naukšēnu sievām un Dikļu jauktajai komandai. Matīšu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda savā grupā izcīnīja piekto vietu.

Diklēnieši piedāvāja apskatīt izstādi Dikļu BUK vēstures lappuses, kultūras centrā – kalējmeistara Edvīna Šakaļa izstādi „Katrs pats savas laimes kalējs…”, diklēnieša Nila Sokolova foto izstādi. Notika ārkārtīgi trāpīgā vadītāja saspēle ar skatītājiem par dažnedažādiem jautājumiem saistībā ar Dikļu vēsturi, bērnus priecēja atrakcija, tāpat kā klātesošos SIA ”Glazūra” klātbūtne ar ēdienu klāstu un spirdzinājumiem.

Noslēgums notika Dikļu „Neikenkalna dabas koncertzālē”, kur – dalībnieku apbalvošana, koncerts ar grupas „ESPRESSO” dalību, laba vēlējumi no Kocēnu novada domes priekšsēdētāja vietnieces Evijas Nagles, Dikļu kultūras centra vadītājas Innas Krēsliņas (pasākuma mākslinieciskais ietērps, sekretariāts utt.), Dikļu BUB priekšsēdētāja Andra Krēsliņa.

Skaists pasākums, kas kārtējo reizi parādīja Kocēnu novada domes spēju ieklausīties savu pagastu iedzīvotāju vēlmē! Tā turpināt!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā APKOPĒJU (profesiju klasifikatora koda Nr.9112 01) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Pamatizglītība Prasme strādāt kārtīgi, kvalitatīvi un ar atbildības sajūtu Prasme strādāt ar telpu uzkopšanas līdzekļiem un darbarīkiem Atbilstība Ministru kabineta noteikumu Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 104.punktam Iespēja uzsākt darbu nekavējoties Tālrunis informācijai: Personāla speciāliste Guna Čečiņa 22020228 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Apkopēja vakancei” līdz 2021.gada 8.decembrim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-08 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

ŠĶIEDRAS CIRTĒJS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Atbilstošā apjomā un kvalitātē ražot cirstās šķiedras produktu; · Atbilstoši klienta vajadzībām svērt, pakot un marķēt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Rūpīgi ievērot ražojamā produkta tehnoloģiskos parametrus; · Kontrolēt saražotās produkcijas kvalitāti; · Savlaicīgi un kvalitatīvi veikt doto ražošanas uzdevumu; · Savlaicīgi veikt ciršanas iekārtu un ventilācijas sistēmas apkopi, veikt iekārtu darba detaļu nomaiņu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT : · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Precizitāte, apzinīgums, spēja organizēt savu darbu; · Noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu sākot no 1000-1300 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi ŠĶIEDRAS CIRTĒJS  sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. SazInāsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: ŠĶIEDRU CIRTĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes Īpašumu un infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļā BŪVINŽENIERI (uz nenoteiktu laiku) (2 vakances) Ja Tev ir vēlme: • organizēt un piedalīties būvniecības procesos Pašvaldības un tās iestāžu būvprojektu realizācijas laikā; • piedalīties būvprojektēšanas uzdevumu sagatavošanā, izvērtēt būvprojektus to izstrādes procesā; • veikt Pašvaldības būvju vizuālo/ tehnisko apsekošanu, atzinumu sagatavošanu, sniegt priekšlikumus un ieteikumus par prioritāri nepieciešamajiem Pašvaldības ēku un būvju remontdarbiem; • izstrādāt/ organizēt Pašvaldības vajadzībām nepieciešamās remontdarbu tāmes, veikt izmaksu aplēses investīciju projektiem; • piedalīties ES struktūrfondu līdzfinansēto būvobjektu projektu pieteikumiem un atskaitēm nepieciešamās būvprojektu un būvniecības dokumentācijas sagatavošanā; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība (vai tai pielīdzināma augstākā izglītība) būvniecības jomā; • vismaz trīs gadu praktiskā pieredze būvniecības jomā; • sertifikāts ēku būvdarbu vadīšanā, būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību; • normatīvo aktu pārzināšana būvniecības jomā; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, “Būvniecības informācijas sistēma” (BIS) portālā, Būvju informācijas modelēšanas (BIM) sistēmā un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1360 EUR līdz 1455 EUR (pārbaudes laikā), atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Būvinženiera/-es amatam” līdz 2021.gada 13.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207138. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BŪVINŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-13

Mūsu partneri