Valmieras Ziņas

Dikļu brīvprātīgie ugunsdzēsēji svin 80!

Lasīšanas laiks: 3 min

1940. gada 6. jūnijā tika nodibināta Dikļu Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība (BUB), viena no jaunākajām tai laikā, kas vēlāk iekļauta Valmieras apriņķa, vēl vēlāk rajona brīvprātīgo ugunsdzēsēju saimē. Diemžēl nav pagaidām atrasti fakti, kurš bija ierosinātājs, kurš priekšsēdis, komandas sastāvs un citas ziņas. Saglabājies tikai fakts, ka to ilgstoši vadīja Ernests Pikše, pēc viņa – Ādolfs Skudra.

Nu jau četrus gadus Dikļu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandu, kas jūnija beigās apstiprināta ar savu logo, karogu kā biedrība (atkal pašreiz jaunākā Latvijas BUB Apvienībā), vada Andris Krēsliņš. Pēc viņa iniciatīvas jau pagājušajā gadā tika nolemts rīkot biedrības 80 gadu jubileju.

Domubiedru, Kocēnu novada domes atbalstīti, svētki izvērtās par grandiozu pasākumu, kuros piedalījās 13 brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas ar 90 dalībniekiem no Bērzaines, Matīšu, Dikļu, Kārķu, Vaidavas pagastu pārvaldēm, Valmieras BUB, Naukšēnu un Beverīnas novadiem.

Vispirms gājiens no Dziesmu svētku promenādes uz astoņdesmitgades svinību vietu, Zundas pļaviņu, blakus Zundu rijai, kur notika pirmā teātra izrāde latviešu valodā, un Dikļu pils dabiskās ugunsdzēsības ūdenskrātuves, par ko īpašnieki saņēma mutisku suminājumu noslēguma runās vakarā.

Jubilārus sveikt ieradās Inčukalna un Krimuldas novadu BUB biedrību pārstāvji.

Apsveikumus izteica Jānis Olmanis, Kocēnu novada domes priekšsēdētājs, Atis Antons, Dikļu pagasta pārvaldes vadītājs, Egīls Kaužēns, Valmieras BUB priekšsēdētājs (pasākuma gaitas komentētājs papildināja ar tekstu: „…visa bijušā Valmieras rajona un tagadējo novadu ugunsdzēsēju saimes saliedētājs un garīgais tēvs!”), Vijārs Griķis, Latvijas BUB Apvienības valdes priekšsēdētājs. Artūrs Rudzītis nolasīja Valmieras BUB sadarbības partneru Vācijā Giterslo ugunsdzēsēju apsveikumu.

Vijārs Griķis valdes vārdā izteica vēlējumu ne tikai Dikļu brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem svētkos, bet arī vēlējumu visiem Latvijas ugunsdzēsējiem neaizmirst devīzi: „Viens par visiem, visi par vienu!”, tādējādi stiprinot šo kustību un stāvēt sardzē par cilvēku un viņa radītajām vērtībā pret uguns postu. Valdes priekšsēdētājs pasniedza apvienības vārdā medaļu „Par NOPELNIEM” Andrim Krēsliņam, Valmieras BUB priekšsēdētājam un Andrejam Rullim, Naukšēnu Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadītājam.

Tālāk ar piemiņas zīmēm tika sveikti visilggadējākie (veterāni) brīvprātīgie Dikļu ugunsdzēsēji.

Vai tad ugunsdzēsēju pasākumi bez ragu mūzikas? Nē, tos kuplināja 1970. gadā Artūra Lāča radītais Dikļu astoņgadīgās skolas Jauno ugunsdzēsēju vienības pūtēju orķestris, kas tagad Pētera Vilka „pārvaldībā”. Skaistas un „kā kulaks uz acs” melodijas priecēja ikvienu klātesošo.

Svētku „nagla”, protams, Valmieras apriņķa brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandu sacensības „Izvēršanās no automašīnas”, kurās startēja vīriešu, sieviešu (meiteņu) un jauktās komandas. Kopā piedalījās 90 brīvprātīgie ugunsdzēsēji 13 komandās, kur divu mēģinājumu rezultātā uzvaras lauri kausu un diplomu izskatā tika Dikļu vīriešu komandai, Naukšēnu sievām un Dikļu jauktajai komandai. Matīšu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda savā grupā izcīnīja piekto vietu.

Diklēnieši piedāvāja apskatīt izstādi Dikļu BUK vēstures lappuses, kultūras centrā – kalējmeistara Edvīna Šakaļa izstādi „Katrs pats savas laimes kalējs…”, diklēnieša Nila Sokolova foto izstādi. Notika ārkārtīgi trāpīgā vadītāja saspēle ar skatītājiem par dažnedažādiem jautājumiem saistībā ar Dikļu vēsturi, bērnus priecēja atrakcija, tāpat kā klātesošos SIA ”Glazūra” klātbūtne ar ēdienu klāstu un spirdzinājumiem.

Noslēgums notika Dikļu „Neikenkalna dabas koncertzālē”, kur – dalībnieku apbalvošana, koncerts ar grupas „ESPRESSO” dalību, laba vēlējumi no Kocēnu novada domes priekšsēdētāja vietnieces Evijas Nagles, Dikļu kultūras centra vadītājas Innas Krēsliņas (pasākuma mākslinieciskais ietērps, sekretariāts utt.), Dikļu BUB priekšsēdētāja Andra Krēsliņa.

Skaists pasākums, kas kārtējo reizi parādīja Kocēnu novada domes spēju ieklausīties savu pagastu iedzīvotāju vēlmē! Tā turpināt!

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Rīgas ielā,vai pieteikties WhatsApp +371 22307468. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp +371 22307468 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums Valmierā, SIA VALPRO, aicina darbā: Pārdošanas asistentu/-i (uz noteiktu laiku) Galvenie pienākumi: Klientu pasūtījumu apstrāde Informācijas un dokumentācijas apstrāde un uzturēšana Ikdienas atbalsts pārdošanas komandai Sagaidām kandidātu ar: interesi par pārdošanas un ražošanas procesiem labām angļu valodas zināšanām/ vēlamas krievu valodas zināšanas labām datorlietošanas prasmēm (MS Office) vēlama augstākā izglītība atbilstošā jomā vēlama augstākā izglītība vai atbilstošas specialitātes pēdējā kursa students pieredzi pārdošanā un tehniskas zināšanas uzskatīsim par priekšrocību loģisko domāšanu, analītiskām spējām un prasmi strādāt ar lielu informācijas apjomu precizitāti, atbildību un iniciatīvu darbā aktīvu, komunikablu ,uz sadarbību un rezultātu orientētu personību Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā Latvijas kapitāla uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt profesionālu pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem, prasmēm un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no EUR 900 mēnesī Dažādus papildu labumus un bonusus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64207235. Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. 91% saražoto produktu piedāvājam vairāk kā 30 valstīs. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTA ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-01 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag.

Aicina darbā IT PROJEKTU VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: apzināt un dokumentēt informācijas sistēmu lietotāju prasības izstrādāt datu analīzes sistēmas modeli, veikt tā ieviešanu un uzturēšanu veikt atskaišu prasību izzināšanu, analīzi un izstrādi, pārskatu veidošanu un datu modelēšanu, tehniskās dokumentācijas izstrādi ieviest esošo informācijas sistēmu uzlabojumus (sadarbībā ar iekšējiem/ārējiem partneriem) pārstāvēt uzņēmuma intereses grāmatvedības uzskaites sistēmas jaunas versijas izstrādē, veikt lietotāju prasību apzināšanu un koordinēt sadarbību ar izstrādātāju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: izglītību IT vai finanšu jomā un pieredzi līdzvērtīgu projektu izstrādē pieredzi darbā ar Microsoft Power BI vai līdzvērtīgu risinājumu izstrādi Microsoft piedāvāto tehnoloģiju un pakalpojumu pārzināšana un pielietošana teicamas zināšanas datu bāzu tehnoloģijās, vēlams SQL vēlamas zināšanas datu izgūšanā no Microsoft Dynamics NAV un Horizon analītisku domāšanu un spēju proaktīvi risināt problēmsituācijas labas sadarbības un komunikācijas prasmes ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas precizitāti un augstu atbildības sajūtu prasmi efektīvi apgūt jaunas tehnoloģijas spēju efektīvi strādāt gan individuāli, gan komandā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1550 EUR (bruto) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „IT projektu vadītājs” līdz š.g. 12. jūlijam (ieskaitot) iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-12 Kontaktpersona: CV un piet. vēstuli ar vakances norādi sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri