Valmieras Ziņas

Dikļu brīvprātīgie ugunsdzēsēji svin 80!

Lasīšanas laiks: 3 min

1940. gada 6. jūnijā tika nodibināta Dikļu Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība (BUB), viena no jaunākajām tai laikā, kas vēlāk iekļauta Valmieras apriņķa, vēl vēlāk rajona brīvprātīgo ugunsdzēsēju saimē. Diemžēl nav pagaidām atrasti fakti, kurš bija ierosinātājs, kurš priekšsēdis, komandas sastāvs un citas ziņas. Saglabājies tikai fakts, ka to ilgstoši vadīja Ernests Pikše, pēc viņa – Ādolfs Skudra.

Nu jau četrus gadus Dikļu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandu, kas jūnija beigās apstiprināta ar savu logo, karogu kā biedrība (atkal pašreiz jaunākā Latvijas BUB Apvienībā), vada Andris Krēsliņš. Pēc viņa iniciatīvas jau pagājušajā gadā tika nolemts rīkot biedrības 80 gadu jubileju.

Domubiedru, Kocēnu novada domes atbalstīti, svētki izvērtās par grandiozu pasākumu, kuros piedalījās 13 brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas ar 90 dalībniekiem no Bērzaines, Matīšu, Dikļu, Kārķu, Vaidavas pagastu pārvaldēm, Valmieras BUB, Naukšēnu un Beverīnas novadiem.

Vispirms gājiens no Dziesmu svētku promenādes uz astoņdesmitgades svinību vietu, Zundas pļaviņu, blakus Zundu rijai, kur notika pirmā teātra izrāde latviešu valodā, un Dikļu pils dabiskās ugunsdzēsības ūdenskrātuves, par ko īpašnieki saņēma mutisku suminājumu noslēguma runās vakarā.

Jubilārus sveikt ieradās Inčukalna un Krimuldas novadu BUB biedrību pārstāvji.

Apsveikumus izteica Jānis Olmanis, Kocēnu novada domes priekšsēdētājs, Atis Antons, Dikļu pagasta pārvaldes vadītājs, Egīls Kaužēns, Valmieras BUB priekšsēdētājs (pasākuma gaitas komentētājs papildināja ar tekstu: „…visa bijušā Valmieras rajona un tagadējo novadu ugunsdzēsēju saimes saliedētājs un garīgais tēvs!”), Vijārs Griķis, Latvijas BUB Apvienības valdes priekšsēdētājs. Artūrs Rudzītis nolasīja Valmieras BUB sadarbības partneru Vācijā Giterslo ugunsdzēsēju apsveikumu.

Vijārs Griķis valdes vārdā izteica vēlējumu ne tikai Dikļu brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem svētkos, bet arī vēlējumu visiem Latvijas ugunsdzēsējiem neaizmirst devīzi: „Viens par visiem, visi par vienu!”, tādējādi stiprinot šo kustību un stāvēt sardzē par cilvēku un viņa radītajām vērtībā pret uguns postu. Valdes priekšsēdētājs pasniedza apvienības vārdā medaļu „Par NOPELNIEM” Andrim Krēsliņam, Valmieras BUB priekšsēdētājam un Andrejam Rullim, Naukšēnu Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadītājam.

Tālāk ar piemiņas zīmēm tika sveikti visilggadējākie (veterāni) brīvprātīgie Dikļu ugunsdzēsēji.

Vai tad ugunsdzēsēju pasākumi bez ragu mūzikas? Nē, tos kuplināja 1970. gadā Artūra Lāča radītais Dikļu astoņgadīgās skolas Jauno ugunsdzēsēju vienības pūtēju orķestris, kas tagad Pētera Vilka „pārvaldībā”. Skaistas un „kā kulaks uz acs” melodijas priecēja ikvienu klātesošo.

Svētku „nagla”, protams, Valmieras apriņķa brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandu sacensības „Izvēršanās no automašīnas”, kurās startēja vīriešu, sieviešu (meiteņu) un jauktās komandas. Kopā piedalījās 90 brīvprātīgie ugunsdzēsēji 13 komandās, kur divu mēģinājumu rezultātā uzvaras lauri kausu un diplomu izskatā tika Dikļu vīriešu komandai, Naukšēnu sievām un Dikļu jauktajai komandai. Matīšu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda savā grupā izcīnīja piekto vietu.

Diklēnieši piedāvāja apskatīt izstādi Dikļu BUK vēstures lappuses, kultūras centrā – kalējmeistara Edvīna Šakaļa izstādi „Katrs pats savas laimes kalējs…”, diklēnieša Nila Sokolova foto izstādi. Notika ārkārtīgi trāpīgā vadītāja saspēle ar skatītājiem par dažnedažādiem jautājumiem saistībā ar Dikļu vēsturi, bērnus priecēja atrakcija, tāpat kā klātesošos SIA ”Glazūra” klātbūtne ar ēdienu klāstu un spirdzinājumiem.

Noslēgums notika Dikļu „Neikenkalna dabas koncertzālē”, kur – dalībnieku apbalvošana, koncerts ar grupas „ESPRESSO” dalību, laba vēlējumi no Kocēnu novada domes priekšsēdētāja vietnieces Evijas Nagles, Dikļu kultūras centra vadītājas Innas Krēsliņas (pasākuma mākslinieciskais ietērps, sekretariāts utt.), Dikļu BUB priekšsēdētāja Andra Krēsliņa.

Skaists pasākums, kas kārtējo reizi parādīja Kocēnu novada domes spēju ieklausīties savu pagastu iedzīvotāju vēlmē! Tā turpināt!

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri