Valmieras Ziņas

Dienā bez datora pārgaujieši cilpo pa visu Latviju

Lasīšanas laiks: 2 min

Lai atrautu skolēnus un skolotājus no tiešsaistēm, datoriem, telefoniem, Zoomiem, e-klases un mazliet izvēdinātu galvu pirms pusgada pēdējiem darbiem, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija trešdien, 9.decembrī, visam skolas kolektīvam bija noorganizējusi Dienu bez datora. Ikviens varēja doties apmēram 5 kilometru garā pārgājienā jebkurā laikā un jebkurā Latvijas vietā, vienalga, skolēns atradās Valmierā, Brenguļos, Salacgrīvā vai kur citur.

Pēc zināma metru skaita telefonā parādījās jautājumi ar atbilžu variantiem. Erudīcijas uzdevumi bija saistīti gan ar mākslu un literatūru, gan dabu un mūziku, veidojot pārgājiena un 6 jautājumu cilpas. Katra lielā cilpa bija kā mini rēbuss ar 4 jautājumiem un vēl gala jautājumu.

12. klases skolēns Kevins pēc cilpošanas dalījās ar saviem iespaidiem: Iepriekš nebiju dzirdējis, ka ir tāda spēle, šī man bija pirmā reize, bet klasesbiedrene Sabīne cilpoja jau piekto reizi. Bija ļoti interesanti! Es cilpoju kopā ar draugu, jo šī nu ir tā spēle, kurā vajag iet vismaz pa divi, lielākā kompānijā būtu vēl jautrāk, jo interesantākais ir ne tikai jautājumi, bet domāšanas process visiem kopā. Mēs pārāk neievērojām distanci, reizēm nobloķējām telefonu, lai var ilgāk parunāties. Jaunības maksimālismā neizlasījām noteikumus un zvanījām pat uz atbalsta tālruni, jo sākumā nesapratām cilpas noslēdzošo jautājumu. Bet ar katru nākamo bija arvien interesantāk – nenosmieties! Kopumā šo spēli vērtēju ļoti pozitīvi un jau nolēmām, ka iesim pavasarī, kad nesals rokas, varbūt gar jūru un lielākā draugu lokā.

Tie, kas cilpoja gar Gaujas krastiem, varēja vērot gan bebru nedarbus, gan skaistos vižņus, kas atgādināja ledus pankūciņas. Daži devās pastaigā ar draugu, kāds ar suni, bija arī individuālisti. Tāpat arī izvēlētais laiks bija katram savs – vieni jau bija beiguši rīta pastaigu, kamēr citi vēl tikai cēlās no gultas.

Ne visi cilpotāji bija optimistiski un gandarīti. Tie, kas šādā spēlē jau bija piedalījušies, saprata, ka jautājumi nav mainījušies, daudziem, īpaši pamatskolas skolēniem, jautājumi bija par grūtu. Trešdienas saulīte bija ar zobiem, sala rokas, daudziem uzkārās un ātri izlādējās telefoni.

Lai arī rezultāti vēl nav apkopoti, jācer, ka izvirzītais mērķis ir sasniegts un lielākā daļa skolēnu šajā dienā novilka pidžamu, lai aizmirstu par uzdotajiem mājas darbiem un ļautos decembra dzestrajam gaisam.

Valmieras tehnikums aicina darbā  Galveno speciālistu metodiķi uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1248 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes termiņa, papildatvaļinājums) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības, meistarklašu, darbnīcu) programmas un to īstenošanu Izstrādāt pieaugušo izglītības mācību priekšmetu, moduļu programmas, tematiskos plānus Sagatavot dokumentāciju pieaugušo izglītības resursu centra sniegto pakalpojumu nodrošināšanai (e-klase, edy365.com, akti, līgumi, rīkojumi, atskaites, sarakstes dokumentācija) Plānot pieaugušo izglītības publicitāti un īstenot reklāmas pasākumus izglītojamo piesaistei Prasības pretendentam: · Pirmā līmeņa profesionālā augstākā vai augstākā izglītība (vēlams uzņēmējdarbībā, ekonomikā, vadības zinātnēs) Vēlama praktiskā darba pieredze pieaugušo izglītības jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze mācību darba satura un mācību priekšmeta didaktikas pārzināšana Labas prasmes lietvedībā Valsts valodas prasme augstākajā līmenī Labas komunikācijas prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Inga Zariņa-Bojāre 29191344 CV, motivācijas vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Galvenā speciālista metodiķa vakancei” līdz 2024.gada 21.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-08 Darba sākšanas datums: 2024-04-09 Kontaktpersona: Inga Zariņa-Bojāre Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri