Valmieras Ziņas

Dienā bez datora pārgaujieši cilpo pa visu Latviju

Lai atrautu skolēnus un skolotājus no tiešsaistēm, datoriem, telefoniem, Zoomiem, e-klases un mazliet izvēdinātu galvu pirms pusgada pēdējiem darbiem, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija trešdien, 9.decembrī, visam skolas kolektīvam bija noorganizējusi Dienu bez datora. Ikviens varēja doties apmēram 5 kilometru garā pārgājienā jebkurā laikā un jebkurā Latvijas vietā, vienalga, skolēns atradās Valmierā, Brenguļos, Salacgrīvā vai kur citur.

Pēc zināma metru skaita telefonā parādījās jautājumi ar atbilžu variantiem. Erudīcijas uzdevumi bija saistīti gan ar mākslu un literatūru, gan dabu un mūziku, veidojot pārgājiena un 6 jautājumu cilpas. Katra lielā cilpa bija kā mini rēbuss ar 4 jautājumiem un vēl gala jautājumu.

12. klases skolēns Kevins pēc cilpošanas dalījās ar saviem iespaidiem: Iepriekš nebiju dzirdējis, ka ir tāda spēle, šī man bija pirmā reize, bet klasesbiedrene Sabīne cilpoja jau piekto reizi. Bija ļoti interesanti! Es cilpoju kopā ar draugu, jo šī nu ir tā spēle, kurā vajag iet vismaz pa divi, lielākā kompānijā būtu vēl jautrāk, jo interesantākais ir ne tikai jautājumi, bet domāšanas process visiem kopā. Mēs pārāk neievērojām distanci, reizēm nobloķējām telefonu, lai var ilgāk parunāties. Jaunības maksimālismā neizlasījām noteikumus un zvanījām pat uz atbalsta tālruni, jo sākumā nesapratām cilpas noslēdzošo jautājumu. Bet ar katru nākamo bija arvien interesantāk – nenosmieties! Kopumā šo spēli vērtēju ļoti pozitīvi un jau nolēmām, ka iesim pavasarī, kad nesals rokas, varbūt gar jūru un lielākā draugu lokā.

Tie, kas cilpoja gar Gaujas krastiem, varēja vērot gan bebru nedarbus, gan skaistos vižņus, kas atgādināja ledus pankūciņas. Daži devās pastaigā ar draugu, kāds ar suni, bija arī individuālisti. Tāpat arī izvēlētais laiks bija katram savs – vieni jau bija beiguši rīta pastaigu, kamēr citi vēl tikai cēlās no gultas.

Ne visi cilpotāji bija optimistiski un gandarīti. Tie, kas šādā spēlē jau bija piedalījušies, saprata, ka jautājumi nav mainījušies, daudziem, īpaši pamatskolas skolēniem, jautājumi bija par grūtu. Trešdienas saulīte bija ar zobiem, sala rokas, daudziem uzkārās un ātri izlādējās telefoni.

Lai arī rezultāti vēl nav apkopoti, jācer, ka izvirzītais mērķis ir sasniegts un lielākā daļa skolēnu šajā dienā novilka pidžamu, lai aizmirstu par uzdotajiem mājas darbiem un ļautos decembra dzestrajam gaisam.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pilsētas 2.pirmsskolas izglītības iestāde “Ezītis” steidzami aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (darba vietas adrese: Rubenes iela 38, Valmiera) uz noteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likmes). Ja Tev ir vēlme: veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; nodrošināt pedagoģisko procesu grupā; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un kolēģiem; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; iesaistīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 790 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 7.maijam e-pastā: ezitis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 29446642 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rubenes iela 38, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-05-07

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valkas iela 2, Strenči,Strenču novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 590-650 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs STRENČOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 2, Strenči, Strenču nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-06 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri