Valmieras Ziņas

Dienā bez datora pārgaujieši cilpo pa visu Latviju

Lasīšanas laiks: 2 min

Lai atrautu skolēnus un skolotājus no tiešsaistēm, datoriem, telefoniem, Zoomiem, e-klases un mazliet izvēdinātu galvu pirms pusgada pēdējiem darbiem, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija trešdien, 9.decembrī, visam skolas kolektīvam bija noorganizējusi Dienu bez datora. Ikviens varēja doties apmēram 5 kilometru garā pārgājienā jebkurā laikā un jebkurā Latvijas vietā, vienalga, skolēns atradās Valmierā, Brenguļos, Salacgrīvā vai kur citur.

Pēc zināma metru skaita telefonā parādījās jautājumi ar atbilžu variantiem. Erudīcijas uzdevumi bija saistīti gan ar mākslu un literatūru, gan dabu un mūziku, veidojot pārgājiena un 6 jautājumu cilpas. Katra lielā cilpa bija kā mini rēbuss ar 4 jautājumiem un vēl gala jautājumu.

12. klases skolēns Kevins pēc cilpošanas dalījās ar saviem iespaidiem: Iepriekš nebiju dzirdējis, ka ir tāda spēle, šī man bija pirmā reize, bet klasesbiedrene Sabīne cilpoja jau piekto reizi. Bija ļoti interesanti! Es cilpoju kopā ar draugu, jo šī nu ir tā spēle, kurā vajag iet vismaz pa divi, lielākā kompānijā būtu vēl jautrāk, jo interesantākais ir ne tikai jautājumi, bet domāšanas process visiem kopā. Mēs pārāk neievērojām distanci, reizēm nobloķējām telefonu, lai var ilgāk parunāties. Jaunības maksimālismā neizlasījām noteikumus un zvanījām pat uz atbalsta tālruni, jo sākumā nesapratām cilpas noslēdzošo jautājumu. Bet ar katru nākamo bija arvien interesantāk – nenosmieties! Kopumā šo spēli vērtēju ļoti pozitīvi un jau nolēmām, ka iesim pavasarī, kad nesals rokas, varbūt gar jūru un lielākā draugu lokā.

Tie, kas cilpoja gar Gaujas krastiem, varēja vērot gan bebru nedarbus, gan skaistos vižņus, kas atgādināja ledus pankūciņas. Daži devās pastaigā ar draugu, kāds ar suni, bija arī individuālisti. Tāpat arī izvēlētais laiks bija katram savs – vieni jau bija beiguši rīta pastaigu, kamēr citi vēl tikai cēlās no gultas.

Ne visi cilpotāji bija optimistiski un gandarīti. Tie, kas šādā spēlē jau bija piedalījušies, saprata, ka jautājumi nav mainījušies, daudziem, īpaši pamatskolas skolēniem, jautājumi bija par grūtu. Trešdienas saulīte bija ar zobiem, sala rokas, daudziem uzkārās un ātri izlādējās telefoni.

Lai arī rezultāti vēl nav apkopoti, jācer, ka izvirzītais mērķis ir sasniegts un lielākā daļa skolēnu šajā dienā novilka pidžamu, lai aizmirstu par uzdotajiem mājas darbiem un ļautos decembra dzestrajam gaisam.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri