Valmieras Ziņas

Dānijas vēstnieks atklāj dāņu riteņbraukšanas kultūrai veltītu izstādi “Labā pilsēta”

Piektdien, 12.oktobrī,  Ziemeļvalstu dienu ietvaros Dānijas vēstnieks Latvijā Hanss Brasks Vidzemes Augstskolā atklāja dāņu riteņbraukšanas kultūrai veltītu ceļojošo izstādi “Labā pilsēta”.

Uzrunājot klātesošos, stāvot uz viena no eksponātiem, Kopenhāgenas hipiju rajonam raksturīgā trīsriteņu velosipēda, Dānijas vēstnieks teica: “Esmu dzirdējis, ka Valmierā arī ir visai attīstīta velokultūra. Šī izstāde nav, lai jūs mācītu. Taču, apskatoties šīs planšetes, varbūt jums radīsies kāda ideja, ko varētu ieviest arī jūsu pilsētā.”

Dānijas Velosipēdu inovāciju laboratorijas veidotā izstāde iepazīstina ar Dānijas velokultūras vēsturi un tradīcijām. Izstāde tulkota latviešu valodā, un tā stāsta par ieguvumiem, ko riteņbraukšana sniedz sabiedrības ērtībām, labsajūtai un veselībai, samazinot negatīvu ietekmi uz klimata izmaiņām, piesārņojumu un citiem vides aspektiem.

Izstādi rīko Dānijas vēstniecība Latvijā un Dānijas Kultūras institūts Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Tā būs apskatāma Vidzemes Augstskolā, Tērbatas ielā 10 līdz 31.oktobrim.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri