Valmieras Ziņas

Daba ienāk pilsētā – Dīvaliņa pļavās top vides mākslas darbs “Maģistrāle PĻAVA” (2)

Piektdien, 7.maijā, Dīvaliņa pļavās, spītējot lietum un vējam, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) audzēkņi un pedagogi sāka veidot vides mākslas darbu “Maģistrāle PĻAVA”. Šis ir skolas pieteikums dalībai “GreenFest’21 Mākslas festivālā” kā laikā no maija līdz oktobrim Valmierā, Cēsīs, Siguldā un Gaujas Nacionālā parka perifērijās tiks radīti vides mākslas objekti landart formā.

VDMV direktore Inese Mētriņa portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja: “Mūsu vides mākslas darba pamatā ir ideja par Valmieru kā zaļu pilsētu. Taču, lai dabiskā vide labi sadzīvotu ar cilvēkiem, pilsētā tai ir jābūt ienestai organiski un kulturāli. Tā nonācām pie domas par landart, ko vēlējāmies īstenot kādā no pilsētas nekoptajām teritorijām, izpļaujot zīmējumu zālē. Izpļautās vietas kalpos par ejām jeb maģistrālēm apmeklētājiem, bet neizpļautajās daļās mēs ļausim veidoties dabiskai pļavai. Tādējādi uzmanība tiks vērsta uz dabiskās pļavas daudzveidību, kas bagāta ar ārstnieciskām, kā arī šobrīd jau apdraudētām augu sugām, iepretī kultivētā zāliena vienveidībai. Kā cilvēki spēs to pieņemt un sadzīvot, to varēs vērot procesā viena vai vairāku gadu garumā. Mēs ceram, ka ideja tiks pieņemta un jau nākamajā gadā varēsim baudīt dabisko pļavu pilnā krāšņumā.”

Inese Mētriņa piebilst, ka pļava sāks ziedēt jau šajā vasarā, bet nākamajā gadā krāšņo ziedu būs vēl vairāk, jo augu atjaunošanai un augšanai nepieciešams ilgāks periods. Lai palīdzētu pļavai ātrāk uzziedēt, projekta dalībnieki tajā iestādīja 100 gaiļpiešu stādus un neaizmirstulītes, kā arī iesēja ap 30 dažādu veidu pļavas ziedu sēklas.

Dabiskā pļava kalpos kā mākslas, izglītības telpa un atpūtas telpa. Objektu laika gaitā līdz “GreenFest’21 Mākslas festivāla” beigām oktobrī paredzēts pakāpeniski papildināt ar vizuālā herbārija attēliem, nosaukumiem latviešu un latīņu valodās un aprakstiem – dabas studiju zīmējumiem, kurus mākslas skolas audzēkņi radīs plenēra laikā. Tāpat arī tiks piesaistīti nozaru speciālisti un organizēti izglītojoši pasākumi pļavā. Objektā paredzēta arī privātās pamatskolas ZAĻĀ SKOLA audzēkņu veidotas zemes bišu un kukaiņu mājiņas uzstādīšana, sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu plānota objekta iemūžināšana ar dronu, dabas un tehnoloģiju parka “URDA” izglītojoši pasākumi un citu sadarbības partneru un iedzīvotāju iesaiste. 

“GreenFest’21 Mākslas festivālu” organizē biedrība “GreenFest”. Mākslas festivāls veidojies no “GreenFest”, kas pēdējo trīs gadu laikā kļuvis par gaidītu notikumu Siguldā, Zaļās Villas kvartālā, aicinot pievērsties tādām vērtībām kā “Dzīvo zaļi. Rīkojies viedi. Dzīvo veselīgi”. Šis ir pirmais gads, kad notiek GreenFest Mākslas festivāls, kas tiecas dabīgi plesties pa Gaujas Nacionālā parka teritoriju, lai kļūtu par pirmo bioloģisko reģionu Latvijā. Valmierā plānota divu Mākslas festivāla vides mākslas objektu izveide.

Mākslas festivāla šī brīža sadarbības partneri ir Siguldas novada pašvaldība, Valmieras pilsētas pašvaldība, Cēsu pilsētas Mākslas skola, Cēsu novada pašvaldība, VDMV, Siguldas Mākslu skola “Baltais flīģelis”, Latvijas Mākslas akadēmija, LKA Kultūras koledža, Vides Risinājumu institūts, sociālais uzņēmums “Visi var” un biedrība “Cerību Spārns”. Projekta kuratori ir Jānis Ķīnasts, Gints Sippo, Antra Priede, Karīna Vītiņa un Eva Vēvere. Projekts piesaista vides ekspertus un pētniekus, lai zinātniski iedziļinātos tēmas būtībā, – Janu Simanovsku, Dainu Bojāri, Edgaru Bojāru un  Rūtu Abaju no Vides Risinājumu institūta.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Ezis - 10.05.2021 Atbildēt

    Pajautājiet jau nu vispirms “mākslas un vides” speciāļistei Sandrai – vai būs gana smuki un vai viņai patīk.

    “Vides speciāliste” Sandra - 12.05.2021 Atbildēt

    Ideja ļoti jauka, par smukumu spriest vēl pāragri, bet vēl vairāk patiktu, ja lielāka uzmanība tiktu pievērsta “dabiskajai pļavai”, kas atrodas aiz Pārgaujas aptiekas līdz Vanšu tiltam. Par apdraudētām augu sugām un dabas daudzveidību gan laikam šajā vietā grūti runāt, pārsvarā aug kārkli, balandas, tīteņi, vībotnes… Varbūt tas ir domāts speciāli – kontrastam? Lai nonāktu sakoptajā Sajūtu parkā, pie Kazu krācēm, Dīvala kapos vai stadionā, pārgaujiešiem gadu gadiem jāiet cauri aizaugušai un nekoptai teritorijai, kura papaildināta ar šķembu un asfalta pārpalikumiem…

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā uz nenoteiktu laiku Valmieras novada Izglītības pārvaldes METODISKĀ DIENESTA VADĪTĀJU! Ja Tev ir vēlme:   nodrošināt Metodiskā dienesta darbu: konsultēt, informēt un sniegt metodisko atbalstu Valmieras novada izglītības iestāžu pedagogiem, skolu vadības komandām, jomu koordinatoriem, mācīšanās konsultantiem; plānot un organizēt pētījumus, datu ievākšanu un analīzi par mācīšanas darba kvalitāti un tās uzlabošanas iespējām Pašvaldības izglītības iestādēs; · apkopot un publiskot metodiskos materiālus un labās prakses piemērus izglītības procesa kvalitātes pilnveidei, veicināt zināšanu pārnesi; · rosināt metodisko materiālu izstrādi un savstarpējo mācīšanos; · piedalīties ar izglītību saistītu inovāciju un investīciju projektu izstrādāšanā un ieviešanā; · veidot aptaujas par izglītības jautājumiem, analizēt aptauju rezultātus un sniegt priekšlikumus izglītības kvalitātes celšanai;  un ja Tev ir: · otrā līmeņa augstākā izglītība pedagoģijā vai izglītības vadībā; · darba pieredze pedagoģijā, metodiskajā darbā vai izglītības vadībā ne mazāk kā 3 gadi; · valsts valodas prasme augstākajā līmenī un vismaz vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas prasmes profesionālajai darbībai nepieciešamajā apjomā; · zināšanas jomu reglamentējošo normatīvo aktu normu piemērošanā; · labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; · kompetences: labas komunikācijas, prezentācijas un saskarsmes prasmes; prasme analizēt situācijas, atrast piemērotākos risinājumus; spēja analizēt liela apjoma datus; precizitāte un augsta atbildības sajūta; vēlme strādāt komandā; izvirzīt un sasniegt mērķus; mēs piedāvājam: labus darba apstākļus sakārtotā darba vidē; stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1195 EUR līdz 1400 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); profesionālās pilnveidošanās iespējas; sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, kā arī redzējumu par Metodiskā dienesta darbības principiem un attīstības vīziju līdz divām A4 lapām datorrakstā, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi „Metodiskā centra vadītāja/-as amatam”, līdz 2021.gada 4.oktobrim plkst.12:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 26121155. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-10-04

Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni” (reģ.nr.4418000073), sākot ar 2021./2022. mācību gadu piedāvā darbu IZGLĪTĪBAS PSIHOLOGAM Darba slodze: 15 stundas nedēļā. Mēnešalga 540,00 EUR. Pretendentiem izvirzītās prasības: Izglītības atbilstība MK noteikumiem Nr.569 ,,Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” Galvenie amata pienākumi: Veikt psiholoģisko izpēti un sniegt atbalstu izglītojamajiem Veikt izglītojamo audzināšanas apstākļu izpēti un piedalīties konfliktsituāciju risināšanā Analizēt ar izglītojamo izglītošanu, attīstību saistītās problēmas, piedāvāt risinājumus Darba vietas adrese: Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni”, „Naukšēnu muiža”, Naukšēnu pagasts, Valmieras novads. Pieteikumu un CV uz sūtīt uz e-pastu info@skiinaukseni.lv vai pieteikties personīgi pie direktora (tālrunis 29293630) līdz 2021.gada 15.oktobrim Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu muiža, Naukšēni, Naukšēnu pag., Valmieras nov. Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-10-15 Kontaktpersona: Pieteikumu un CV sūtīt uz info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi, t. 29293630 (direktors). Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri