Valmieras Ziņas

Cilvēku foto projektā “INSIDE OUT” vecā katlumāja un tornis pārtop par mākslas objektu

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmiera un topošais Valmieras novads piedalās pasaulē lielākajā cilvēku foto projektā “INSIDE OUT”, kurā iesaistītie dalās ar savu foto portretu un stāstu, kļūstot par publiski aplūkojamu mākslas darbu.

Valmieras projekta iniciatīva pasaules kartē iezīmēta ar uzsaukumu ”Notice us!” (“Pamani mūs!”), lai parādītu Latviju, mūsu kultūru, cilvēkus un apliecinātu, ka ikvienam ir būtiska loma mākslas notikumos un norisēs. Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības galvenā kultūras projektu vadītāja Liene Jakobsone, Valmiera un novads ir vienīgā vieta Austrumeiropā, kas piedalās projektā, tādēļ uz projekta organizatoru pleciem gulstas papildu atbildība, lai godam pārstāvētu ne tikai Latviju, bet visu šo Eiropas daļu pasaules mērogā. 

No 15. līdz 19.martam dažādās vietās topošajā Valmieras novadā viesojās foto busiņš, kurā bija iespēja nofotografēties. Četras dienās dažāda vecuma, tautības, profesiju cilvēki fotografējās Ipiķos, Rūjienā, Lodē, Naukšēnos, Rencēnos, Ramatā, Mazsalacā, Matīšos, Burtniekos, Valmiermuižā, Vaidavā, Dikļos, Zilākalnā, Kocēnos, Bērzainē, Strenčos, Trikātā, Brenguļos, Kauguros, Mūrmuižā un Valmierā. Pēc tam fotogrāfa Uģa Brālēna uzņemtie 378 portreti tika nosūtīti uz Ņujorku, kur tos apstrādāja, attīstīja un ar kurjerpastu atsūtīja atpakaļ uz Valmieru.

Liene Jakobsone uzsver, ka bijis ļoti svarīgi iesaistīt ne tikai Valmieras, bet visa topošā novada ļaudis, lai nostiprinātu izpratni, ka turpmāk mēs veidosim vienu veselumu kā novada iedzīvotāji.

Otrdien, 27. aprīlī, radot izbrīnu un neizpratni daudziem garāmgājējiem, kuri par projektu nav informēti, lielformāta fotoportretus sāka novietot uz celtnes, kur nekad nav bijis pieredzēts rīkot fotoizstādi. Līdz šim tā daudzus gadus godam pildījusi saimniecisku uzdevumu. Tas slejas 45 metru augstumā virs pilsētas un ko iedzīvotāji, visticamāk, nekad nav iztēlojušies kā kultūrtelpu. Tas ir Valmieras bijušās katlumājas skurstenis Rīgas ielā 25. 

Liene Jakobsone pastāstīja, ka fotoprojektā bijusi necerēti liela iedzīvotāju aktivitāte, tādēļ tapuši vairāk portretu, nekā sākotnēji bija plānots. Lai visu varētu izvietot, pat 45 metru augstais tornis bijis par mazu, tādēļ portreti izvietoti arī uz katlumājas fasādes. Portretus būs iespējams apskatīt vismaz mēnesi un pat ilgāk, ja vien laikapstākļu ietekmē tie būs saglabājušies.

Pēc projekta noslēguma plānots bijušajā katlumājā veidot mākslas telpu. Tā būs vieta modernajai un laikmetīgajai mākslai, pašrealizācijai un mijiedarbībai ar pasaules mēroga mākslu. Šādā veidā tas ir arī simbolisks vēstījums un sākums katlumājas pārbūvei – vieta, kas radīja siltumu māju apsildīšanai, turpmāk sildīs sirdis, pārtopot par kultūrvietu.

Projekta aktivitātēs iesaistījās arī Vides filmu studija, piedāvājot veidot par pieciem projekta dalībniekiem dokumentālus videostāstus. Filmas tiks publicētas, sākot no šī gada jūnija.

Viens no videostāstu varoņiem ir Valmieras 5.vidusskolas absolvents un pašreizējais darbinieks Gustavs Māziņš. Viņš atzina, ka iesaistījies projektā, jo tā ir bijusi iespēja piedalīties pasaules mēroga aktivitātē. “Šī ir brīnišķīga ideja. Es skatos uz fotoportretiem un priecājos, cik mēs visi esam skaisti savā dažādībā. Šajā pandēmijas laikā projektam ir vēl viena pievienotā vērtība, jo tā dod iespēju topošā novada iedzīvotājiem satikties un būt kopā, lai arī nevaram satikties klātienē.”

Projekta “INSIDE OUT” īstenošana Valmierā ir viena no nozīmīgākajām norisēm, Valmierai un topošajam Valmieras novadam esot ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2027.gadā. Projekts sasaucas ar Eiropas kultūras galvaspilsētas mērķiem aizsargāt un veicināt kultūras daudzveidību Eiropā un uzsvērt to kopīgās iezīmes, vairot iedzīvotāju piederības apziņu kopējai kultūras telpai, kā arī veicināt kultūras ieguldījumu pilsētu ilgtermiņa attīstībā.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri