Valmieras Ziņas

Cik maksā guļbūves mājas?

Lasīšanas laiks: 8 min

Neatkarīgi no tā, kādu iemeslu dēļ jūs domājat, būvējot savu guļbūves māju – vai vēlaties tajā pavadīt visu silto sezonu vai vienkārši iekārtot mājīgu atpūtas zonu klusai nedēļas nogalei – šādu māju cena ir izšķirošs faktors. Tomēr patiesība ir tāda, ka atrast atbildi uz jautājumu, cik varētu izmaksāt guļbūves māja , nav nemaz tik viegli, kā varētu pirmajā mirklī šķist. Koka māju ar īpašu daudzpusību to celšanā parasti var izmantot savu iztēli ļoti plaši – lai apmierinātu visas vajadzības un veiktu daudzus oriģinālus risinājumus, no kuriem tieši ir atkarīga guļbūves mājas cena.

Tāpēc, lai labāk noteiktu savas finansiālās iespējas un pieskaņotu tās galvenajām koka mājas prioritātēm, ir jādalās celtniecības vīzijā ar profesionāļiem, kuri labi pārzina celtniecības jomu. Lai atvieglotu provizorisko izmaksu aprēķināšanu, esam nolēmuši šajā rakstā dalīties ar būtisku informāciju, kas palīdzēs novērtēt konkrētu risinājumu izmaksas.

Guļbūves māju cena: platība un ērtības

Aplūkojot celtniecības praksi, iespējams, galvenie faktori, kas visvairāk nosaka guļbūves mājas cenas, ir mājas platība un greznība. Ja mēs koncentrējamies uz kotedžas mājas platību, vienkāršākā, laucinieciska 50 kvadrātmetru kotedža parasti maksā ap 20 000 eiro. Lielāka, 120 kvadrātmetru lauku stila māja maksās ap 60 000 eiro, ja interjerā nebūs daudzi luksusa risinājumi. Tādējādi, mēs varam teikt, ka vienkārši aprīkotas kotedžas vienas kvadrātmetra cena tirgū būs no 400 līdz 500 eiro robežās.

Savukārt attiecībā uz guļbūves mājas greznību, iztēle šajā gadījumā var būt neierobežota, tāpēc ir patiešām grūti nosaukt aptuveno cenu. Tomēr ir vērts uzsvērt, ka mazbudžeta guļbūves mājas celtniecība piedāvā daudzus veidus, kā samazināt izmaksas, pielāgojot sarežģītākus risinājumus (nezaudējot pamata ērtības).

Saskaņā ar mūsu provizoriskajām aplēsēm, ja jūsu budžets guļbūves mājām ir ap 20 000 eiro, jūs varat apsvērt iegūt guļbūves māju aptuveni 50 kvadrātmetru platībā. Šādā kotedžā, iespējams, jāplāno viens dzīvojamais stāvs, un celtniecības risinājumi nedrīkst sarežģīt kotedžas iekārtošanu un ierīkošanu (tas parasti rada papildu izmaksas un paaugstina vasarnīcas kopējās izmaksas).

Ja jūs varat atļauties ap 60 000 eiro par koka mājas būvniecību, ir daudz vairāk iespēju, lai pieņemtu komforta lēmumus. Šajā gadījumā koka kotedžas platība var sasniegt aptuveni 120 kvadrātmetrus. Tomēr, ja atpūtas komforts vairāk saistās ar ērtībām, nevis lielākām atpūtas zonām, tad, pieturoties pie mazāka projekta, varēsiet ierīkot guļbaļķu māju ar daudz vairāk ērtībām.

Ja guļbaļķu māja, kas maksā virs 100 000 eiro, budžeta ziņā nebiedē, jums droši vien nevajadzētu ierobežot koka mājas platību vai interjera detaļas. Izveidojiet savu sapņu atpūtas māju. Jūs būsiet pārsteigti par to, cik daudz laika jūs pavadīsiet dabā, kad jums ir komfortabla, plaša naktsmītne sev un saviem mīļajiem.

Cik maksā būvatļauja?

Pirms galīgo lēmumu pieņemšanas par guļbūves projekta un dzīvojamās platības sarežģītību būtu lietderīgi novērtēt paša projekta un tā apstiprināšanas darbu izmaksas. Lai gan tā parasti ir individuāla, pašlaik tā ir vidēji 600 €. Projekta gala cenu, kā arī pašas mājas cenu lielā mērā ietekmē tādi faktori kā mājas lielums, apjoms (vai būs nepieciešamas papildu ēkas), projekta sarežģītība, inženiertīklu pieejamība un citi papildus darbi. Balstoties uz vispārējām cenu tendencēm, individuālo guļbūves māju projektu izmaksas, ieskaitot visu likumisko procedūru, parasti svārstās no 2000 līdz 3000 eiro.

Cik stāvus būvēt?

Stāvu skaits ir ne mazāk nozīmīgs lēmums, no kura ir atkarīga koka mājas gala cena. Tāpēc tiem, kas meklē veidus, kā ietaupīt naudu, ir svarīgi uzsvērt, ka vienstāva mājai nevajag kāpnes. Saskaņā ar ierasto praksi kāpņu cena parasti svārstās no 1000 līdz 2500 eiro. Tās izstrādei izvēloties cietkoksni, piemēram, ozolu, taisno kāpņu cena svārstīsies no 900 līdz 2000 eiro, bet vijīgo cietkoksnes kāpņu cena var sasniegt vairāk nekā 3000 eiro. Ja apsverat spirālveida kāpnes, vērts atzīmēt, ka to cena sākas no 1800 eiro, bet atkarībā no izmēra, dizaina un izmantotajiem materiāliem var pieaugt līdz pat vairāk nekā 5000 eiro.

Taču, ja zemes gabals, uz kura plānojat būvēt dzīvojamo koka māju, ir visai mazs, neskatoties uz augstākajām būvniecības izmaksām, divstāvu māja varētu kļūt par lielisku izvēli vietas taupīšanai, saglabājot plašāku pagalmu.

Vai ir vērts pašiem būvēt guļbūves koka mājas?

Runājot par autonomas guļbūves mājas celtniecību, mums joprojām bieži jautā, vai lai guļbūves mājas cenas nepārsteigtu, vai tās var būvēt neatkarīgi, lai samazinātu celtniecības izmaksas? Pēc mūsu speciālistu domām, lai gan tehniskās zināšanas un daudzu gadu profesionālā pieredze ļauj izvairīties no tiešām lielām kļūdām un ietaupīt daudz celtniecības izmaksu, guļbūves mājas projektu ir iespējams realizēt paša spēkiem. Mūsdienās ir piedāvājumi iegādāties arī jau gatavu koka mājas projektu, kas jums būs tikai jāsamontē savā dārza zemes gabalā.

Tomēr ir svarīgi uzsvērt, ka, lai gan gatavās un plānotās kotedžas cena pirmajā mirklī var šķist ievērojami zemāka, individuāli projektēto guļbaļķu māju priekšrocības nedrīkst ignorēt. Individuāli projektētas guļbūvju mājas ne tikai ļauj likvidēt nevajadzīgās telpas, bet arī ļauj pielāgot esošās atbilstoši jūsu vajadzībām. Ja jūs nolemjat izvēlēties profesionālu iepriekš sagatavotu projektu, jūs varēsiet to izbaudīt nekavējoties. Tomēr tādā gadījumā jums jābūt apmierinātam (-i) ar visām plānotajām telpām, par kurām jums arī būs jāmaksā.

Kādu koka mājas veidu izvēlēties?

Tas nav pārsteidzoši, ka koka mājas cena ir ļoti atkarīga no izvēlētā mājas veida. Par populārākajām no tām mūsdienās var uzskatīt karkasa un guļbūves mājas. Karkasa koka mājas, kas pazīstamas arī kā īpaši ekonomisks mājokļa variants, nodrošina lielisku siltumizolāciju to specifiskās konstrukcijas dēļ, vienlaikus samazinot ķieģeļu mājai raksturīgās siltuma izmaksas. Tāpat ir vērts uzsvērt, ka karkasa mājas paver plašas interjera dizaina iespējas – projektējot šādu māju, ir iespējams atstāt vairāk brīvu telpu, lielus logus, izgatavot citus unikālus interjera risinājumus, izmantojot dažādus apdares materiālus.

pastedGraphic_1.png

Izvērtējot, cik varētu izmaksāt konkrēta tipa māja, ir vērts uzsvērt, ka precīza cena šāda veida mājai lielā mērā ir atkarīga no koka veida, būvējamās mājas lieluma, kā arī celtniecībā un apdarē izmantotajiem papildu materiāliem. Skatoties uz tirgu mūsdienās, karkasa mājas būvniecība maksā tikpat, cik guļbūves mājas. Tāpat jāņem vērā, ka karkasa tipa mājas daļas ir iepriekš izgatavotas un uzstādītas, tiklīdz tās tiek nogādātas paredzētajā mājas vietā, tāpēc parasti nav nepieciešams rūpēties par būvlaukumu.

Unikālās guļbūves mājas joprojām tiek būvētas pēc daudz tradicionālākām tehnoloģijām. Šādu ēku gadījumā katra baļķa savienošanu parasti veic profesionāls amatnieks. Lai gan šāda veida koka dizains paver daudz mazāk iespēju interjera dizainam, izvēloties ar rokām darinātus baļķus guļbaļķu mājas celtniecībai, jūsu māja izcelsies ar unikālu skaistumu, saglabājot visu dabas doto katram kokam.

Tiesa, apsverot māju, kas izgatavota no dabīgiem baļķiem, ir pašsaprotams, ka tiek iekasēta nedaudz augstākas izmaksas nekā karkasa mājas gadījumā. Vidējā cena mājai, kas būvēta no rokām darinātiem baļķiem, ir sākot no 300 eiro par kvadrātmetru, bet, izvēloties īpaši biezus un garus baļķus, cena var pieaugt vēl vairāk. Tas nozīmē, ka kvalitatīva guļbaļķu māja var izmaksāt no 14 000 € līdz 500 000 € atkarībā no tās lieluma, veida un celtniecībā izmantotajiem materiāliem.

Kādu koksni izvēlēties celtniecībai?

Guļbūves mājas cena, ne mazāka par koka mājas labākajām īpašībām, ir atkarīga no tā, kādu koksni izvēlaties celtniecībai. Izvēloties kvalitatīvu, augstākās kvalitātes koksni guļbūves mājas dekorēšanai vai celtniecībai, Jūs varēsiet nodrošināt lielisku mikroklimatu mājā – vasarā būs patīkami vēss telpā, bet ziemā – silts. Mūsu valstī koka mājas visbiežāk ir celtas, izmantojot skuju koki: priede, egle, ciedrs vai ciedru priede, lapegle.

Ir vērts atzīmēt, ka koksnei no dažādiem skujkokiem ir dažādas īpašības. Piemēram, salīdzinot ar priedi, eglei ir daudz lielāka noturība pret temperatūras atšķirībām, tāpēc egle bieži tiek izvēlēta ne tikai mājas apdarei, bet arī ēkas konstrukciju ražošanai. No šiem skujkokiem celtas mājas sienas cena ir sākot no 100 eiro par m2.

Aplūkojot būtisko aspektu – siltumizolāciju, egles koka apdare nodrošinās vismaz par 10% labāku siltumizolāciju nekā priedes apdare. Koka mājas fasādes apdare no lapegles saglabās pat par 25-30% mazāk siltuma. Pateicoties zemajam blīvumam un augstajam gaisa saturam koksnes struktūrā, ciedram ir viszemākie siltuma zudumi salīdzinājumā ar citiem koksnes veidiem – unikālās struktūras dēļ tas ne tikai ļoti labi saglabā siltumu, bet arī praktiski nepadodas garenvirziena un šķērsvirziena rotācijai vai nožuvumam. Tomēr ciedra cena par m2 atkarībā no koksnes veida parasti ir vismaz divas vai trīs reizes augstāka nekā citiem skujkokiem.

Kā lētāk būtēt guļbūves mājas?

Bieži sastopamies ar gadījumiem, kad klienti, kas gatavojas būvēt guļbūves mājas, plāno ietaupīt, atsakoties no daļas kvalitātes. Tāpēc vēlamies uzsvērt, ka krasi risinājumi nav vienīgais veids, kā samazināt guļbūves mājas celtniecības izmaksas.

Pirmkārt, ja jums ir ierobežots celtniecības budžets un vasarnīcas cena jums ir būtiska, aicinām rūpīgi pārdomāt visus nevajadzīgos arhitektūras risinājumus, piemēram, varbūt divu stāvu kotedžas vietā, jūs varat samierināties ar vienu stāvu vai lielu telpu sadalot mazās, ja tā nav nepieciešama jūsu atpūtas komfortam. Apsveriet arī to, vai jūsu mājā ir nepieciešama terase ar lieliem logiem un jumtu vai citas palīgēkas, piemēram, balkons, pagrabs vai garāža. Piemēram, garāžas ierīkošanas izmaksas ir tādas pašas kā dzīvojamās telpas ierīkošana, tāpēc šajā gadījumā lieliska alternatīva var būt jums, kas ne tikai izmaksās daudz mazāk, bet arī lieliski veiks tās pašas funkcijas aukstajā sezonā un vasarā no intensīvās saules.

Tomēr, lai ietaupītu naudu, jūs varat izvēlēties arī gatavas guļbūves mājas cenas projektus. Lai gan šajā gadījumā, plānojot dzīvojamo māju, jums būs jāizdara daži kompromisi, iegādājoties gatavu mājas projektu, būs iespējams visprecīzāk aprēķināt tā cenu.

Lai detalizēti plānotu un samazinātu savas koka mājas celtniecības izmaksas, jāņem vērā, ka tās ir atkarīgas arī no paša būvlaukuma, inženierkomunikāciju uzstādīšanas un darbu veikšanas. Aplūkojot vienoto tirgu, var lēst, ka vidēji viens kvadrātmetrs mājas izmaksās aptuveni 500-600 eiro (materiāli un darbaspēks), bet jūs varat ievērojami samazināt šīs izmaksas, veicot dažus no vieglākiem celtniecības darbiem pats. Zemes gabala atrašanās vieta un lielums ir ne mazāk svarīga izvēle, lai projekts būtu atbilstošāks jūsu finansiālajām iespējām un vajadzībām. Izvēloties lielāku zemes gabalu, neaizmirstiet apskatīt ne tikai tā cenu, bet arī iespējas ierīkot komunālos pakalpojumus. Ir gadījumi, kad nomaļas, nelielas, parasti uzstādītas guļbūves mājas ir daudz dārgākas komunālo pakalpojumu sarežģītās ierīkošanas dēļ.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri