Valmieras Ziņas

Ceļotāju dienas notiks Burtnieku, Naukšēnu, Rūjienas, Mazsalacas un Kocēnu novados

No 24. līdz 25. augustam Vidzemē vairākos novados norisināsies Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienas, ko rīko Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālā administrācija sadarbībā ar Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta reģiona pašvaldībām.

Divās dienās 14 pasākumos būs iespēja iepazīt Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta novadu īpašās dabas un kultūrvēsturiskās vietas. Šogad ir ļoti daudzveidīga programma: pasākumu sev atradīs gan ģimenes ar bērniem, gan profesionāli dabā gājēji. Būs iespēja izbraukt gan ar velosipēdu, gan izstaigāt purvu ar speciālām purva kurpēm.

24. augustā uz pasākumiem aicināti Alojas, Burtnieku, Limbažu, Naukšēnu, Rūjienas, Salacgrīvas, Strenču un Valkas novados.

Burtnieku novadā no 10.00 līdz 16.00 notiks piedzīvojums “Apkārt Burtniekam”. Apskatot Burtnieka ezera takas 20 km garā ceļā ar laivām, ejot un braucot ar velosipēdu, būs iespējams pa ceļam aplūkot Burtnieku mācītājmuižu, kempingu “Ezerpriedes” un kaņepju sētu “Adzelvieši”, kā arī nobaudīt vietējos lauku labumus.

Naukšēnu novadā 24. augustā no plkst. 8:00 līdz 18:00 būs atvērtās durbis bioloģiskajā saimniecībā “Stūri”. Apmeklējot to, būs iespēja  nogaršot vai iegādāties svaigi lasītas smiltsērkšķu ogas, veselīgo smiltsērkšķu sulu, garšīgo smiltsērkšķu kokteili, kā arī doties ekskursijā smiltsērkšķu laukā. Norādītajā laikā var ierasties arī bez pieteikšanās. 

Savukārt, Rūjienas novadā no 10:00 līdz 16:00 paredzēts pārgājiens “Iepazīsti Rūjienas novada apkārtni!”, kura laikā tiks apmeklēts daiļdārzs “Cīruļi”, Endzeles muiža un parks, kā arī  Oleru muiža un tās dārzs. Pārgājiena noslēgumā svaigi Liepkalnu pīrādziņi un tēja. 

Otrajā dienā – 25. augustā – turpināsies aktīvās atpūtas un dabas mīļotāju cienīgas aktivitātes dažādos Vidzemes novados. 

Mazsalacas novadā, kurš jau izsenis izcēlies ar īpašu riteņbraukšanas vēsturi, notiks šim raksturīgs pasākums Ceļotāju dienu ietvaros. 25. augustā no 10:00 līdz 17:00 vismaz 60 km garumā notiks velobrauciens riteņbraukšanas trenera Eduarda Rēna vadībā. Velotreniņi.lv izveidotājs, treneris un gids Eduards Rēns aicina piedalīties aizraujošā velopiedzīvojumā Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā. Kopā būs iespēja apskatīt apkārtnes interesantākos dabas objektus, izbaudīt meža ceļus un takas. 

Tāpat mierīgākiem dabas mīļotājiem no plkst 11:00 līdz 15:00 Mazsalacas novadā norisināsies pārgājiens “Dauģēnu dabas taka”, kura laikā vietējo gidu pavadībā varēs iepazīt dabas parka „Salacas ieleja” vērtības. 

Arī Naukšēnu novads 25. augustā piedāvā vairākas izklaides iespējas. No 10.00 līdz 17.00 notiks pārgājiens “Sakalas augstienes virsotnēs un ieplakās”, bet no 12:00 līdz 14:00 – fotoorientēšanās “Ar gardu muti Naukšēnos”.

Kocēnu novads 25. augustā papildina Ceļotāju dienu programmu. No 10:00 līdz 15:00 notiks pārgājiens/purva izziņas darbnīca “Madiešēnu purvs”. Tajā kopā ar atraktīvo gidu Tomu Treimani un ezeru un purvu pētnieci Ilzi Ozolu būs iespējams uzzināt purva noslēpumus, iejūtoties purva zinātnieka lomā.  Īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem. Pārgājiens vedīs pa Dikļu ciemu, Zaļo dzelzceļu, Madiešēnu purvu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “top!” Rīgas ielā 64, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 470-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs VALMIERĀ, Rīgas ielā” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-10 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri