Valmieras Ziņas

Būtiskākie sākumposma elementi uzņēmumu reģistrācijā Latvijā

Lasīšanas laiks: 3 min

Jauna biznesa uzsākšana ir izaicinājumu pilns ceļš, tas ir ceļojums, kas piepildīts ar sapņiem, ambīcijām un skatījumu par dzīvi. Uzņēmumu reģistrācija prasa rūpīgu plānošanu un pamatīgu procesa izpratni. Jāapsver ne tikai uzņēmējdarbības struktūras izvēle, bet arī tiesību aktu atbilstību. Šajā rakstā iepazīstināsim ar dažiem būtiskākajiem uzņēmuma reģistrācijas elementiem Latvijā, lai palīdzētu kaut nedaudz orientēties šajā procesā.

Reģistrējot uzņēmumu viss ir jāsāk ar unikāla uzņēmuma nosaukuma izvēli, kas atbilst Latvijas nosaukumu regulējumam un, ja nepieciešams, jāapsver preču zīmes reģistrācija.

Unikalitāte: lai izvairītos no juridiskiem konfliktiem, pārliecinies, vai uzņēmuma nosaukums ir unikāls un atšķiras no jau esošajiem uzņēmumiem.

Atbilstība: nosaukumam ir jāatspoguļo būtība vai vērtības, padarot to neaizmirstamu klientiem.

Juridiskā atbilstība: pārbaudi vai šāds nosaukums jau neeksistē “Latvijas Republikas Uzņēmumu Reģistrā”. Tur arī vari iepazīties ar nosaukuma veidošanas nosacījumiem.

Domēna pieejamība: pārbaudi, vai izvēlētā  nosaukuma domēns ir pieejams, jo tā ir svarīga  nākotnes sastāvdaļa.

Uzņēmuma forma un veids:

Izlem par uzņēmējdarbības juridisko formu un veidu, kas vislabāk atbilst uzņēmējdarbības mērķiem, neatkarīgi no tā, vai tā ir personālsabiedrība, sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA) vai akciju sabiedrība (AS). Vislabāk šim nolūkam izmantot “Saimniecisko darbību statistisko klasifikāciju Eiropas Kopienā”.

Uzņēmuma reģistrācija:

Oficiālais reģistrācijas process ietver nepieciešamo dokumentu iesniegšanu Uzņēmumu reģistrā, kas ietver ziņas par uzņēmuma dibinātājiem, pamatkapitālu un saimniecisko darbību. Grāmatvedis šajā posmā var noderēt, jo tas ieteiks pareizo, sagatavos nepieciešamos dokumentus, veiks kādas korekcijas un konsultēs visā procesa laikā.

Sociālā uzņēmējdarbība:

Valsts cenšas veicināt sociālo uzņēmējdarbību, jo tās mērķis ir ne tikai peļņa, bet arī pozitīva sociālā un vides ietekme. Tiek izmantota virkne ar pasākumiem, piemēram, nodokļu priekšrocības: Sociālie uzņēmumi var izmantot nodokļu atvieglojumus un samazinātus sociālos nodokļus. Ir piekļuve valsts un ES finansējuma programmām dotācijām un subsīdijām, kā arī notiek sadarbība ar NVO un pilsonisko sabiedrību sociālās uzņēmējdarbības veicināšanai.

Ja vēlies iegūt sociālā uzņēmuma statusu, tad nepieciešams uzņēmuma statūtos iekļaut sociālos mērķus, pēc tam labklājības ministrijā iesniedz iesniegumu sociālā uzņēmuma statusa piešķiršanai.

Licences un atļaujas:

Dažiem uzņēmumiem var būt nepieciešamas īpašas licences vai atļaujas likumīgai darbībai. Izpēti nepieciešamās atļaujas, pamatojoties uz jūsu nozari “Latvijas Republikas Uzņēmumu Reģistrā.”

Saistītie tiesību akti:

Izpratne par tiesisko regulējumu, kas attiecas uz uzņēmējdarbību, kas ietver Latvijas komerclikumus, nodokļu likumdošanu un nozarei specifiskos noteikumus. Tos vari apskatīt www.likumi.lv

Uzņēmējdarbības uzsākšana Latvijā ir saistīta ar vēl daudziem soļiem un apsvērumiem, no kuriem katrs ir izšķirošs. Uzsākot šo ceļu, konsultēšanās ar ekspertiem un informētība par Latvijas likumiem un noteikumiem var padarīt procesu raitāku un efektīvāku.

Vairāk informācijas:

www.gramatvedibapakalpojumi.lv

Tālr. +371 20 120 991

E-pasts: info@gramatvedibapakalpojumi.lv

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri