Valmieras Ziņas

Burtnieku novadā pieejams līdzfinansējums daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atjaunošanai

Lasīšanas laiks: 2 min

Burtnieku novada pašvaldība piešķir līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai, mājai piesaistītā zemesgabalu labiekārtošanai un māju atjaunošanas pasākumiem. 2020. gadā atbalsts piešķirts septiņām daudzdzīvokļu mājām par kopējo summu 39614,30EUR. 

2020. gadā divi no projektiem īstenoti Valmiermuižā: Dzirnavu ielā 9 un Dzirnavu ielā 19. Lielākā aktivitāte bijusi Burtnieku pagastā, kur ar pašvaldības līdzfinansējumu atjaunošanas projekti īstenoti ēkās: Jaunatnes iela 15a, Jāņa Vintēna iela 3, Lāčplēša iela 1, Parka iela 5 un  dzīvojamā mājā “Martiņas”. 2021. gada janvārī atbalstu saņēmusi dzīvojamā māja “Jaunpidriķi”, Burtnieku pagastā, un Dzirnavu iela 9, Valmiermuižā. Lielākoties pašvaldības līdzfinansējumu izmanto, lai pakāpeniski atjaunotu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, dažādu iemeslu dēļ izvairoties no aizdevuma pieprasīšanas kredītiestādēs.

Izveidojām biedrību, lai kopīgi apsaimniekotu māju un veidotu uzkrājumu remontdarbiem. Iedzīvotāju un pašvaldības kopējas sadarbības rezultātā veikta koplietošanas telpu logu un durvju nomaiņa, ieejas jumtiņu atjaunošana. Diemžēl finansiālu apstākļu dēļ nav iespējams ēku nosiltināt, bet vismaz ēkas fasādi vēlējāmies sakārtot, tāpēc piesaistījām pašvaldības līdzfinansējumu tās remontam. Salabojām plaisas un nokrāsojām fasādi,” stāsta biedrības “Piektais PARKS” pārstāve Indra Čavare.  

2021. gadā pieejamais pašvaldības līdzfinansējuma apjoms ir būtiski pieaudzis

Arvien vairāk daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji vēršas pašvaldībā, lai tā palīdzētu sakārtot ne tikai pašu ēku, bet arī iekšpagalmus un bērnu rotaļlaukumus. Līdzfinansējuma apjoms bieži vien ir bijis par mazu, jo ne visām daudzdzīvokļu mājām ir pietiekami uzkrājumi, lai veiktu apjomīgus remontdarbus, kā arī pakalpojumu izmaksas ar katru gadu pieaug. Būtiskākais pašvaldības atbalsta pieaugums ir iekšpagalmu sakārtošanai un avārijas situāciju novēršanai. “Katra sakārtotā daudzdzīvokļu māja priecē ne tikai tās iedzīvotājus, bet arī apkārtējos. Paldies aktīvajiem māju apsaimniekotājiem par ieguldījumu dzīvesvietas un apkārtnes sakopšanā. Paaugstinot atbalsta intensitāti, pašvaldībā ceram, ka vēl pirms ieiešanas Valmieras lielnovadā, iedzīvotājiem būs vieglāk realizēt savas idejas un novads kļūs vēl sakoptāks,” stāsta Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume.

Ar līdzfinansējuma piešķiršanas kartību iespējams iepazīties tīmekļvietnē burtniekunovads.lv.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri