Valmieras Ziņas

Burtnieku novadā pieejams līdzfinansējums daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atjaunošanai

Burtnieku novada pašvaldība piešķir līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai, mājai piesaistītā zemesgabalu labiekārtošanai un māju atjaunošanas pasākumiem. 2020. gadā atbalsts piešķirts septiņām daudzdzīvokļu mājām par kopējo summu 39614,30EUR. 

2020. gadā divi no projektiem īstenoti Valmiermuižā: Dzirnavu ielā 9 un Dzirnavu ielā 19. Lielākā aktivitāte bijusi Burtnieku pagastā, kur ar pašvaldības līdzfinansējumu atjaunošanas projekti īstenoti ēkās: Jaunatnes iela 15a, Jāņa Vintēna iela 3, Lāčplēša iela 1, Parka iela 5 un  dzīvojamā mājā “Martiņas”. 2021. gada janvārī atbalstu saņēmusi dzīvojamā māja “Jaunpidriķi”, Burtnieku pagastā, un Dzirnavu iela 9, Valmiermuižā. Lielākoties pašvaldības līdzfinansējumu izmanto, lai pakāpeniski atjaunotu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, dažādu iemeslu dēļ izvairoties no aizdevuma pieprasīšanas kredītiestādēs.

Izveidojām biedrību, lai kopīgi apsaimniekotu māju un veidotu uzkrājumu remontdarbiem. Iedzīvotāju un pašvaldības kopējas sadarbības rezultātā veikta koplietošanas telpu logu un durvju nomaiņa, ieejas jumtiņu atjaunošana. Diemžēl finansiālu apstākļu dēļ nav iespējams ēku nosiltināt, bet vismaz ēkas fasādi vēlējāmies sakārtot, tāpēc piesaistījām pašvaldības līdzfinansējumu tās remontam. Salabojām plaisas un nokrāsojām fasādi,” stāsta biedrības “Piektais PARKS” pārstāve Indra Čavare.  

2021. gadā pieejamais pašvaldības līdzfinansējuma apjoms ir būtiski pieaudzis

Arvien vairāk daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji vēršas pašvaldībā, lai tā palīdzētu sakārtot ne tikai pašu ēku, bet arī iekšpagalmus un bērnu rotaļlaukumus. Līdzfinansējuma apjoms bieži vien ir bijis par mazu, jo ne visām daudzdzīvokļu mājām ir pietiekami uzkrājumi, lai veiktu apjomīgus remontdarbus, kā arī pakalpojumu izmaksas ar katru gadu pieaug. Būtiskākais pašvaldības atbalsta pieaugums ir iekšpagalmu sakārtošanai un avārijas situāciju novēršanai. “Katra sakārtotā daudzdzīvokļu māja priecē ne tikai tās iedzīvotājus, bet arī apkārtējos. Paldies aktīvajiem māju apsaimniekotājiem par ieguldījumu dzīvesvietas un apkārtnes sakopšanā. Paaugstinot atbalsta intensitāti, pašvaldībā ceram, ka vēl pirms ieiešanas Valmieras lielnovadā, iedzīvotājiem būs vieglāk realizēt savas idejas un novads kļūs vēl sakoptāks,” stāsta Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume.

Ar līdzfinansējuma piešķiršanas kartību iespējams iepazīties tīmekļvietnē burtniekunovads.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Kurjers/-e automobiļa vadītājs Darbavieta: Valmieras un Gulbenes reģionālais centrs, Cempu iela 8d, Valmiera, Eksprespasta departaments. Apkalpes maršruts: Valmiera - Limbaži - Limbažu rajons - Valmiera. Darba pienākumi: · saņemt un pārbaudīt piegādē izsniegtos sūtījumus; · vadoties no ienākošo sūtījumu adresēm, sastādīt maršruta lapu; · veikt adresātiem sūtījumu piegādi; · iekasēt sūtījumu pēcmaksas; · reģistrēt sūtījumu piegādes/nepiegādes informāciju; · nodrošināt pozitīvu kontaktu ar esošajiem un potenciālajiem klientiem. Prasības kandidātiem: · vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši vidējā līmeņa B(1) pakāpei un krievu valodu sarunvalodas līmenī; · labas orientēšanās spējas un prasme precīzi nolasīt karti;  · B kategorijas autovadītāja apliecība (ne mazāk kā 2 gadi); · augsta atbildības sajūta un precizitāte. Piedāvājam: · stabilu atalgojumu no 695.00 EUR (bruto) · sociālās garantijas ; · darba laiku darba dienās no 6:30 - 16:30 ; · pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; · iespēju apliecināt savas spējas un prasmes. Papildu informācija: CV ar norādi Eksprespasta kurjers/-e automobiļa vadītājs, Valmieras un Gulbenes reģionālajā centrā, sūtīt Latvijas Pasta Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 26510116. Informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrai atlases kārtai! Profesija: PASTA KURJERS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 8D, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-31 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt pa pastu vai uz cv@pasts.lv, Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri