Valmieras Ziņas

Burtnieku novada pensionāri var pieteikties bezmaksas braukšanai sabiedriskajā transportā

Burtnieku novadā deklarētie pensionāri, sākot ar 2021. gada aprīli, var pieteikties transporta kompensācijai 100% apmērā braukšanai Valmieras pilsētas autobusu maršrutos un SIA “VTU Valmiera” reģionālās nozīmes maršrutos topošajā Valmieras novadā. Lai pieteiktos bezmaksas braukšanai, pensionāriem jāiesniedz pieteikums Burtnieku novada pašvaldībā.

Pensionāriem jāņem vērā vairāki nosacījumi:

  • Kompensāciju var saņemt personas, kuras ir sasniegušas pensionēšanās vecumu un to deklarētā dzīvesvieta pēdējos 10 mēnešus ir Burtnieku novadā;
  • Lai pieteiktos, jāaizpilda pieteikuma anketa un tā jāiesniedz kādā no Burtnieku novada pašvaldības pagastu pārvaldēm. 
  • Pensionāri var braukt bez maksas visos Valmieras pilsētas autobusu maršrutos un vienā SIA “VTU Valmiera” reģionālās nozīmes maršrutā topošā Valmieras novada teritorijā (Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Strenču novadi un Valmieras pilsēta). Var izmantot abas iespējas vai tikai vienu. 
  • Kompensācija SIA “VTU Valmiera” reģionālās nozīmes maršrutā topošā Valmieras novadā ir paredzēta vienam maršrutam turp un atpakaļ. Pieturas ir precīzi jānorāda pieteikumā, jo pensionārs bez maksas varēs pārvietoties tikai tajā maršrutā, kas ir norādīts pieteikumā.
  • Braucienu skaits nav ierobežots.
  • Pēc pieteikuma saņemšanas un apstrādes Burtnieku novada pašvaldībā pensionārs saņems personalizētu braukšanas karti. 
  • Kartes nozaudēšanas vai maršruta maiņas gadījumā jāmaksā 5.00EUR. Pirmreizējā izsniegšana ir bez maksas. 

Burtnieku novada pašvaldība jau vairākus gadus nodrošina transporta kompensācijas skolēniem, lai tie varētu nokļūt uz izglītības iestādēm. Ierosinājums par līdzīgu atbalstu,  izmaksu segšanai par pārvietošanos sabiedriskajā transportā, pašvaldībā tika saņemts no Valmieras pagasta pensionāru biedrības “V.P. Mežābele”, kura uzsvēra nevienlīdzību starp Viestura laukumā dzīvojošo pensionāru iespējām un Valmieras pilsētas senioriem, kuri pilsētas autobusu maršrutos var braukt bez maksas. Aptaujājot arī citos Burtnieku novada pagastos dzīvojošos pensionārus, lielākā daļa iespēju saņemt transporta kompensācijas vērtēja pozitīvi un atzīmēja šādu iespēju kā nozīmīgu nepieciešamību ikdienā.*

“Ar šo atbalstu turpinām harmonizēt noteikumus, kuriem būtu arī turpmāk jādarbojas un jāattiecas uz visiem jaunā Valmieras novada iedzīvotājiem. Mums domē bija īpaši svarīgi, lai arī lauku iedzīvotāji varētu bezmaksas nokļūt uz ārstniecības iestādēm, banku, valsts iestādēm, kuras atrodas pilsētā. Ne visu var sakārtot elektroniski un šis ir optimāls kompromisa variants, lai būtu nodrošinātas vienādas iespējas gan piepilsētā dzīvojošajiem, gan laukos,” informē Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume.

*Burtnieku novada pašvaldības aptauja 2018. gadā par braukšanas maksas atlaidi Burtnieku novada pensionāriem. 257 respondenti. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri