Valmieras Ziņas

Burtnieku novadā īstenos 15 vides labiekārtošanas iniciatīvas

Burtnieku novada pašvaldības organizētajā “Vides attīstības projektu konkursā 2020” tika saņemti 18 projektu pieteikumi, no kuriem finansējums piešķirts 15. Jau sesto gadu projektu konkursa mērķis ir veicināt Burtnieku novada publiskās teritorijas sakoptību un drošību, dažādojot iespējas saturīgai un kvalitatīvai brīvā laika pavadīšanai publiskajā ārtelpā. Projektu īstenošanai piešķirts finansējums 7045,46 eiro apmērā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Burtnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Stērste.

Šī gada projekti tiks īstenoti Valmieras, Ēveles, Burtnieku un Matīšu pagastos. Biedrība “Esi aktīvs ziemā un vasarā” ap atpūtas kompleksā AVOTI esošo publisko skeitparku – slidotavu veidos dekoratīvo stādu dzīvžogu. SIA “Saimniecība 24” pie daudzdzīvokļu mājas Ozolu ielā 2, Valmiermuižā uzstādīs jaunu fizisko aktivitāšu un rotaļu iekārtu bērniem, kā arī demontēs vecās metāla šūpoles. Biedrība “BMX muzejs” izgatavos un uzstādīs informatīvo stendu pie BMX muzeja, kā arī ierīkos dekoratīvos apstādījumus. Dārzkopības kooperatīvā sabiedrība “Ziedonis” sakārtos kooperatīva koplietošanas teritoriju un uzstādīs tajā nojumi. Biedrība “Golfa un tenisa klubs AVOTI” pie tenisa kortiem veidos mežvīteņu dzīvžogu.

Ēveles pagasta pensionāru biedrība “Kadiķis”, par godu Ēveles baznīcas 200 gadu jubilejai, pie baznīcas atjaunos esošo celiņu segumu, atjaunos vecos solus un uzstādīs pāris jaunus, kā arī plānots atjaunot puķu dobes. Biedrības “Ozolgatves” un “Zilgmes” labiekārtos daudzdzīvokļu māju pagalmu Ēvelē, uzstādot papildus fizisko aktivitāšu un rotaļu iekārtas bērniem, atjaunojot smilšu kasti un uzstādot masīvkoka solus.

Burtnieku evaņģēliski luteriskā draudze un biedrība “Burtnieku ezerkrasts” labiekārtos teritoriju ap Burtnieku baznīcu un mācītājmuižu, izbūvējot žogu ap bērnu rotaļu laukumu un stādot dekoratīvos košumkrūmus. Biedrība “Kalndzirnavas” ierīkos skatu vietu un informatīvo stendu pie Burtnieku pagastā esošajām senajām vējdzirnavām, no kurām paveras unikāla ainava uz Burtnieku ezeru.

Matīšu svētā Mateja evaņģēliski luteriskā draudze sakops teritoriju pie Matīšu kapu kapličas – izraksts veco dzīvžogu, iestādīs mūžzaļos augus, ierīkos puķu podus sezonālajiem ziediem. Pie kapsētas un baznīcas esošajiem ziņojumu dēļiem tiks uzstādītas informatīvās plāksnes, kā arī pie šosejas P16 “Valmiera-Mazsalaca” tiks uzstādītas norādes uz LKOK piemiņas stēlu un uz A.Grīna piemiņas akmeni. Biedrība “Matīšu attīstība” iegādāsies un uzstādīs LED lampiņu virtenes, lai diennakts tumšajā laikā izgaismotu ceļu uz Kociņparka estrādi. SIA “Pučurgas muižas dārzi” sakops teritoriju ap Pučurgas dižakmeni, kas ir viens no lielākajiem mūsu pusē. Biedrība “Burtnieku makšķerēšanas un tūrisma skola” pie Burtnieku ezera Matīšu kanāla uzstādīs galdus ar soliem ērtākai atpūtai.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri