Valmieras Ziņas

Burtnieku estrādē izskanējis deju uzvedums „Spēlēju, dancoju”

Sestdiena, 11.augusts, Valmierā un apkārtējos novados bija bagāts ar dažādiem kultūras pasākumiem, atlika vien izvēlēties, uz kuru doties: „Latvian Voices” meistarklašu noslēguma koncerts un Simtgades zaļumballe ar grupu „Ceļojums” Valmieras pilsdrupu estrādē, Trikātas pilskalnā muzicēja „Vilki”, „Līvi”, „Zeļļi”un „Zaļā galma kapela”, Dikļos notika pasākums „Latviešu teātrim 200”, bet Burtnieku estrādē – deju uzvedums „Spēlēju, dancoju”.

Gandrīz kā iesildošā grupa vispirms uz Burtnieku estrādes skatuves kāpa Reņģu ģimene – Līga, Ivars un Emīlija. „Divas sirdis”, „Pēdējā vēstule”, „Dvēseles dziesma” – šīs un citas dziesmas skanēja cauri visam parkam un pāri koku galotnēm.

Un tad jau uz skatuves kāpa deju skolas „Dzirnas” mākslinieciskais vadītājs un horeogrāfs Agris Daņiļevičs ar interesantu aicinājumu bērniem un jauniešiem – ar melnajiem tērpiem nosusināt skatuves dēļus… Pilnībā gan to nevarēja izdarīt, jo lietus smidzināja arī uzveduma laikā, un vecāki aizturētām elpām varēja vērot, kā pa slideno grīdu un soliem skrien, virpuļo un taisa akrobātiskus trikus viņu bērni.

Pirms uzveduma Agris Daņiļevičs ar klusuma brīdi aicināja godināt 9.augustā mūžības ceļos devušos Uģi Brikmani, kurš bija daudzu  Latvijas un starptautiskas nozīmes pasākumu režisors un producents, viņa pēdējais devums – Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts „Zvaigžņu ceļā”.

Lugu „Spēlēju, dancoju” Rainis sarakstīja 1915.gadā, un tai ir dots apakšvirsraksts „Velnu nakts piecos cēlienos”.  Pēc Raiņa lugas tapusi arī opera un animācijas filma ar tādu pašu nosaukumu, bet 2002.gadā iznācis albums grupai „Iļģi”. Mūziķi bija arī šajā vakarā  kopā ar 180 bērniem un jauniešiem no Burtnieku novada, Valmieras, deju skolas „Dzirnas”.

Sadarbība starp „Dzirnām” un Burtnieku novadu notiek jau trešo gadu. Šoreiz deju uzvedums bija veltīts Latvijas simtgadei un norisinājās projekta  „Dodot gūtais neatņemams” ietvaros. Tas tapis astoņās dienās! Sadarbībā ar Burtnieku novada pašvaldību pasākumu organizēja biedrība „Pāvulēni” (paldies Inesei Karnātei!), projektu atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds, Taipejas misija Latvijā, Valmiermuižas alus darītava un garškopju kustība “Gardu muti”.

Latviešu mitoloģiskie tēli, cīņa starp labo un ļauno, Leldes un Tota mīlestība – tas viss ar dziesmu, kustību un gaismas palīdzību skatītājos radīja emocionālu saviļņojumu un prieku.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štābs VALMIERĀ piedāvā darbu SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTAM Darba pienākumi: · Nodrošināt sabiedrības informēšanu par Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes darbību; · Veikt sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem, sagatavot un nosūtīt preses paziņojumus; · Veikt preses monitoringu; · Organizēt reprezentatīvos pasākumus;  · Nodrošināt mājas lapas un sociālo tīklu lapu satura papildināšanu; · Veikt pasākumu fotografēšanu, foto un video arhīva uzturēšanu. Pamatprasības: · 1. līmeņa augstākā vai augstākā izglītība sociālajās zinībās (sabiedriskajās attiecībās, žurnālistikā, politoloģijā, stratēģiskajā komunikācijā, psiholoģijā u.c.), var būt pēdējo kursu students (pieredze līdzīgā darbā tiks uzskatītas par priekšrocību); · Teicamas latviešu un angļu valodas zināšanas; · Labas organizatoriskās, saskarsmes un prezentēšanas prasmes; · Profesionālas prasmes darbā ar MS Office programmām un sociālajos tīklos; · Augsta atbildības izjūta, spēja strādāt individuāli un komandā; · Psiholoģiskā noturība; · Spēja un motivācija pilnveidot savas zināšanas un iemaņas; · Spēja uzņemties atbildību par savas profesionālās darbības rezultātiem. Piedāvājam: · Interesantu, dinamisku un daudzveidīgu darbu; · Labus darba apstākļus; · Veselības apdrošināšanu; · Bruto atalgojums, sākot no 675 eiro līdz 1190 eiro (7. vai 9. mēnešalgu grupa, atkarībā no izglītības un darba pieredzes), un sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; · Par priekšrocību tiks izvirzīti kandidāti, kuri jau ir zemessargi vai ir gatavi iestāties Zemessardzē. Darba vieta Valmierā. Lai pieteiktos, sūti CV uz e-pastu aija.bumane@mil.lv līdz 25.10.2018. Tālrunis informācijai 27327669 Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk – VDAR) 13.pantu un Fizisko personu datu aizsardzības likumu informējam, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi; 2) jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir ZS 2.Vidzemes brigādes Personālsastāva un administrēšanas daļa. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-25 Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri