Valmieras Ziņas

Burtnieku estrādē izskanējis deju uzvedums „Spēlēju, dancoju”

Sestdiena, 11.augusts, Valmierā un apkārtējos novados bija bagāts ar dažādiem kultūras pasākumiem, atlika vien izvēlēties, uz kuru doties: „Latvian Voices” meistarklašu noslēguma koncerts un Simtgades zaļumballe ar grupu „Ceļojums” Valmieras pilsdrupu estrādē, Trikātas pilskalnā muzicēja „Vilki”, „Līvi”, „Zeļļi”un „Zaļā galma kapela”, Dikļos notika pasākums „Latviešu teātrim 200”, bet Burtnieku estrādē – deju uzvedums „Spēlēju, dancoju”.

Gandrīz kā iesildošā grupa vispirms uz Burtnieku estrādes skatuves kāpa Reņģu ģimene – Līga, Ivars un Emīlija. „Divas sirdis”, „Pēdējā vēstule”, „Dvēseles dziesma” – šīs un citas dziesmas skanēja cauri visam parkam un pāri koku galotnēm.

Un tad jau uz skatuves kāpa deju skolas „Dzirnas” mākslinieciskais vadītājs un horeogrāfs Agris Daņiļevičs ar interesantu aicinājumu bērniem un jauniešiem – ar melnajiem tērpiem nosusināt skatuves dēļus… Pilnībā gan to nevarēja izdarīt, jo lietus smidzināja arī uzveduma laikā, un vecāki aizturētām elpām varēja vērot, kā pa slideno grīdu un soliem skrien, virpuļo un taisa akrobātiskus trikus viņu bērni.

Pirms uzveduma Agris Daņiļevičs ar klusuma brīdi aicināja godināt 9.augustā mūžības ceļos devušos Uģi Brikmani, kurš bija daudzu  Latvijas un starptautiskas nozīmes pasākumu režisors un producents, viņa pēdējais devums – Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts „Zvaigžņu ceļā”.

Lugu „Spēlēju, dancoju” Rainis sarakstīja 1915.gadā, un tai ir dots apakšvirsraksts „Velnu nakts piecos cēlienos”.  Pēc Raiņa lugas tapusi arī opera un animācijas filma ar tādu pašu nosaukumu, bet 2002.gadā iznācis albums grupai „Iļģi”. Mūziķi bija arī šajā vakarā  kopā ar 180 bērniem un jauniešiem no Burtnieku novada, Valmieras, deju skolas „Dzirnas”.

Sadarbība starp „Dzirnām” un Burtnieku novadu notiek jau trešo gadu. Šoreiz deju uzvedums bija veltīts Latvijas simtgadei un norisinājās projekta  „Dodot gūtais neatņemams” ietvaros. Tas tapis astoņās dienās! Sadarbībā ar Burtnieku novada pašvaldību pasākumu organizēja biedrība „Pāvulēni” (paldies Inesei Karnātei!), projektu atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds, Taipejas misija Latvijā, Valmiermuižas alus darītava un garškopju kustība “Gardu muti”.

Latviešu mitoloģiskie tēli, cīņa starp labo un ļauno, Leldes un Tota mīlestība – tas viss ar dziesmu, kustību un gaismas palīdzību skatītājos radīja emocionālu saviļņojumu un prieku.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierai būtu jāapvienojas ar apkārtējiem novadiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220 aicina darbā Transportlīdzekļu tīrītāju (uz noteiktu laiku, līdz 30.09.2019) DARBA PIENĀKUMI: ·Transportlīdzekļu salonu un to elementu mazgāšana un tīrīšana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: ·vidējā vai vidējā profesionālā izglītība ·vēlama iepriekšēja darba pieredze transportlīdzekļu mazgāšanā ·vēlamas iemaņas darbā ar sadzīves tehniku un mazgāšanas iekārtām ·labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: ·darbu stabilā uzņēmumā ·darba samaksu 430-570 EUR (bruto) ·sociālās garantijas ·dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Transportlīdzekļu tīrītājs” līdz 2019.gada 31.martam iesniegt: ·sūtot elektroniski uz personals@vtu-valmiera.lv ·sūtot pa pastu „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 (ja dokumentus nosūta pa pastu, uzņēmumam tie ir jāsaņem norādītajā adresē līdz noteiktā dokumentu iesniegšanas termiņa beigām) ·personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, divu nedēļu laikā pēc CV un pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām. Informācija 64250675 Profesija: TRANSPORTLĪDZEKĻU TĪRĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-03-31 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt: personals@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri