Valmieras Ziņas

Burtnieku estrādē izskanējis deju uzvedums „Spēlēju, dancoju”

Lasīšanas laiks: 2 min

Sestdiena, 11.augusts, Valmierā un apkārtējos novados bija bagāts ar dažādiem kultūras pasākumiem, atlika vien izvēlēties, uz kuru doties: „Latvian Voices” meistarklašu noslēguma koncerts un Simtgades zaļumballe ar grupu „Ceļojums” Valmieras pilsdrupu estrādē, Trikātas pilskalnā muzicēja „Vilki”, „Līvi”, „Zeļļi”un „Zaļā galma kapela”, Dikļos notika pasākums „Latviešu teātrim 200”, bet Burtnieku estrādē – deju uzvedums „Spēlēju, dancoju”.

Gandrīz kā iesildošā grupa vispirms uz Burtnieku estrādes skatuves kāpa Reņģu ģimene – Līga, Ivars un Emīlija. „Divas sirdis”, „Pēdējā vēstule”, „Dvēseles dziesma” – šīs un citas dziesmas skanēja cauri visam parkam un pāri koku galotnēm.

Un tad jau uz skatuves kāpa deju skolas „Dzirnas” mākslinieciskais vadītājs un horeogrāfs Agris Daņiļevičs ar interesantu aicinājumu bērniem un jauniešiem – ar melnajiem tērpiem nosusināt skatuves dēļus… Pilnībā gan to nevarēja izdarīt, jo lietus smidzināja arī uzveduma laikā, un vecāki aizturētām elpām varēja vērot, kā pa slideno grīdu un soliem skrien, virpuļo un taisa akrobātiskus trikus viņu bērni.

Pirms uzveduma Agris Daņiļevičs ar klusuma brīdi aicināja godināt 9.augustā mūžības ceļos devušos Uģi Brikmani, kurš bija daudzu  Latvijas un starptautiskas nozīmes pasākumu režisors un producents, viņa pēdējais devums – Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts „Zvaigžņu ceļā”.

Lugu „Spēlēju, dancoju” Rainis sarakstīja 1915.gadā, un tai ir dots apakšvirsraksts „Velnu nakts piecos cēlienos”.  Pēc Raiņa lugas tapusi arī opera un animācijas filma ar tādu pašu nosaukumu, bet 2002.gadā iznācis albums grupai „Iļģi”. Mūziķi bija arī šajā vakarā  kopā ar 180 bērniem un jauniešiem no Burtnieku novada, Valmieras, deju skolas „Dzirnas”.

Sadarbība starp „Dzirnām” un Burtnieku novadu notiek jau trešo gadu. Šoreiz deju uzvedums bija veltīts Latvijas simtgadei un norisinājās projekta  „Dodot gūtais neatņemams” ietvaros. Tas tapis astoņās dienās! Sadarbībā ar Burtnieku novada pašvaldību pasākumu organizēja biedrība „Pāvulēni” (paldies Inesei Karnātei!), projektu atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds, Taipejas misija Latvijā, Valmiermuižas alus darītava un garškopju kustība “Gardu muti”.

Latviešu mitoloģiskie tēli, cīņa starp labo un ļauno, Leldes un Tota mīlestība – tas viss ar dziesmu, kustību un gaismas palīdzību skatītājos radīja emocionālu saviļņojumu un prieku.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Kafejnīca “Panda Sushi” Valmierā aicina pievienoties komandai kārtīgu, strādīgu un atbildīgu VIRTUVES PALĪGSTRĀDNIEKU - TRAUKU MAZGĀTĀJU Darba vieta: Dārza iela 4, Valmiera, Valmieras novads. Darbs laika veids un režīms: 3-4 dienas nedēļā – piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst.11:30-12:00 līdz plkst. 21:00-22:00 un pēc vajadzības ceturtdienās no plkst. 16:00 līdz plkst. 21:00-22:00. Darba samaksa: stundas tarifa likme 4.00 EUR/h (bruto). PIENĀKUMI: veikt trauku mazgāšanu (darbs ar trauku mazgājamo mašīnu) un savas darba vietas uzkopšanu atbilstoši sanitārajām un higiēnas prasībāM. PRASĪBAS: Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Iespēja uzsākt darbu nekavējoties. CV ar norādi “Virtuves palīgstrādnieks Valmierā” sūtīt uz e-pastu vitalijs@pandasushi.lv Kontakttālrunis uzziņām 26070811. Priecāsimies savā komandā redzēt studentus un pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkus. Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: VIRTUVES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dārza iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-24 Kontaktpersona: CV ar vakances norādi sūtīt uz e-pastu vitalijs@pandasushi.lv, tālr.uzziņām 26070811.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) aicina darbā PSIHOLOGU uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme un Tu spēj: • sniegt psiholoģisku palīdzību izglītojamiem (individuāli un grupā); • veikt izglītojamo psiholoģisko izvērtēšanu un atzinumu sagatavošanu; • aktīvi iesaistīties Iestādes Atbalsta komandas darbā; • konsultēt un izglītot par psiholoģijas jautājumiem Iestādes darbiniekus un izglītojamo vecākus; • kā arī veikt citus pienākumus psihologa amata ietvaros; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam; • atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un cieņpilni risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu 1032,70 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantija, darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli, izglītības dokumenta un citu dokumentu, kas apliecina tiesības veikt psihologa profesionālo darbību, kopijas lūdzam līdz 2022.gada 4.februārim iesniegt e-pastā: vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 28388112. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras novads) aicina darbā ANGĻU VALODAS skolotāju 7.-9.klašu skolēniem uz nenoteiktu laiku 7 stundas nedēļā. Ja Tev ir vēlme: īstenot izglītības programmas apguvi skolēniem ar speciālajām vajadzībām (izglītības programmas kods 21015811) atbilstoši Valsts izglītības standartam; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: atalgojumu 219 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Pretendentiem profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022. gada 4.februārim e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis uzziņai: 26564092. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-04

Mūsu partneri