Valmieras Ziņas

Britiem dubultriumfs Eiropas čempionātā BMX; Buldinskai 12. vieta

Sestdien, 11.augustā, Glāzgovā ar izšķirošajiem braucieniem noslēdzās Eiropas elites čempionāts BMX riteņbraukšanā. Elites vīru grupā par sacensību uzvarētāju kļuva brits Kails Evans. No Latvijas sportistiem visaugstāko vietu ieņēma Vanesa Buldinska, kurai 12. pozīcija, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs Toms Markss.

Arī Eiropas elites čempionāta BMX riteņbraukšanā noslēdzošajā sacensību dienā Skotijas lielākajā pilsētā Glāzgovā iztika bez lietus un spēcīga vēja. Tas ļāva sacensības aizvadīt bez jebkādiem aizkavējumiem. Vīrieši izšķirošās cīņas par godalgām sāka no astotdaļfināliem, bet dāmas no pusfināliem.

No Latvijas izlases vīriem kvalifikācijas sacensības pārvarēja Helvijs Babris (3. vieta savā priekšbraucienu grupā) un Kristens Krīgers (4. vieta). Tikmēr dāmu konkurencē starp pusfinālistēm bija gan Vineta Pētersone, gan Vanesa Buldinska (abām 4. vieta).

Kā pirmais no latviešiem savu astotdaļfināla braucienu aizvadīja “MŠA – Valmieras puikas/ AKSSC” ikdienā pārstāvošais Helvijs Babris. Trenera Mika Puķīša audzēknim bija piektā celiņa izvēle. Konkurentu vidū mūsu sportistam bija lielisku sniegumu demonstrējušais brits Kaiss Vaits, nīderlandietis Deivs Van Der Burgs un citi. Pirmajā taisnē Babris atradās sestajā pozīcijā. Virāžā mūsu sportists, cenšoties uzlabot savu pozīciju, izvēlējās braukt pa iekšmalu. Tas šajā reizē neattaisnojās. Mūsu braucējs iebrauca trajektorijā pa kuru brauca beļģu sportists, kurš mirkli aizķēra Babra velosipēdu. Sekoja kritiens, kas pārvilka svītru cerībām par ceturtdaļfinālu. Savā braucienā Helvijs ieņēma sesto vietu.

Kristens Krīgers startēja nākamajā astotdaļfinālā no ne tik labvēlībā astotā celiņa. Pirmajā taisnē jelgavnieks atradās sestajā pozīcijā, bet vēl pirms ieejas virāžā viņu pa iekšmalu apsteidza abi aiz muguras esošie konkurenti. Virāžā mūsu sportists izvēlējās samērā augstu trajektoriju, kamēr kritienu zemāk piedzīvoja trīs konkurenti, kuru vidū arī krievs Aleksandrs Katješevs. Lai arī Kristens spēja izvairīties no kritiena, tomēr pirmie četri sportisti bija ievērojami atrāvušies un panākt viņus neizdevās. Braucienā Krīgeram piektā vieta, kas neļāva sacensības turpināt ceturtdaļfinālā.

Notikumiem bagāta un aizraujoša cīņa bija vērojama lielajā finālā, kur jau no starta vadībā izvirzījās mājinieku mīlulis Kails Evans. Brits savas pozīcijas trases laikā tikai nostiprināja, kamēr ļoti sīva cīņa izvērtās par otro vietu starp lieliski sacensības aizvadošo britu Kaisu Vaitu, pasaules čempionu Silveinu Andrē un šveicieti Davidu Grāfu. Aizvadot lielisku pēdējo trases daļu, otro vietu izrāva Vaits, nodrošinot mājiniekiem dubultuzvaru. Trešais tikmēr palika Andrē.

Sieviešu pusfinālos abām mūsu meitenēm astotie celiņi savos braucienos. Vineta Pētersone sekmīgi pārvarēja pirmo lēcienu, kamēr kritienu tajā piedzīvoja pērnā gada pasaules junioru čempione un šo sacensību mājiniece Betānija Šrīversa, kā arī pieredzējusī francūziete Manona Valentino. Trenera Ģirta Kātiņa audzēkne tikmēr atradās sestajā pozīcijā, kurā arī finišēja. Eiropas čempionātu Vineta Pētersone noslēdza 13. vietā. Vanesa Buldinska otrajā pusfināla braucienā jau pēc starta nonāca septītajā pozīcijā. Lai arī kā mūsu sportiste necenstos, debijas gadā elites grupā augstāk viņai neizdevās tikt. Sacensību noslēgumā “Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS AKSSC” ikdienā pārstāvošā sportiste ieņēma 12. vietu, pusfināla braucienā sasniedzot ātrāku laiku nekā otrā mūsu sportiste.

Par Eiropas čempioni aizraujošā cīņā kļuva esošā pasaules čempione Laura Smuldersa no Nīderlandes. Trases otrajā daļā viņai ļoti cieši pietuvojās dāniete Simona Kristensena. Apsteigt Smuldersu gan viņai neizdevās. Nīderlandes sportiste lieliski aizvadītajai sezonai pievienoja Eiropas čempiones titulu. Kristensenai otrā vieta, bet pie bronzas tika Krievijas sportiste Jaroslava Bondarenko.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štābs VALMIERĀ piedāvā darbu SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTAM Darba pienākumi: · Nodrošināt sabiedrības informēšanu par Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes darbību; · Veikt sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem, sagatavot un nosūtīt preses paziņojumus; · Veikt preses monitoringu; · Organizēt reprezentatīvos pasākumus;  · Nodrošināt mājas lapas un sociālo tīklu lapu satura papildināšanu; · Veikt pasākumu fotografēšanu, foto un video arhīva uzturēšanu. Pamatprasības: · 1. līmeņa augstākā vai augstākā izglītība sociālajās zinībās (sabiedriskajās attiecībās, žurnālistikā, politoloģijā, stratēģiskajā komunikācijā, psiholoģijā u.c.), var būt pēdējo kursu students (pieredze līdzīgā darbā tiks uzskatītas par priekšrocību); · Teicamas latviešu un angļu valodas zināšanas; · Labas organizatoriskās, saskarsmes un prezentēšanas prasmes; · Profesionālas prasmes darbā ar MS Office programmām un sociālajos tīklos; · Augsta atbildības izjūta, spēja strādāt individuāli un komandā; · Psiholoģiskā noturība; · Spēja un motivācija pilnveidot savas zināšanas un iemaņas; · Spēja uzņemties atbildību par savas profesionālās darbības rezultātiem. Piedāvājam: · Interesantu, dinamisku un daudzveidīgu darbu; · Labus darba apstākļus; · Veselības apdrošināšanu; · Bruto atalgojums, sākot no 675 eiro līdz 1190 eiro (7. vai 9. mēnešalgu grupa, atkarībā no izglītības un darba pieredzes), un sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; · Par priekšrocību tiks izvirzīti kandidāti, kuri jau ir zemessargi vai ir gatavi iestāties Zemessardzē. Darba vieta Valmierā. Lai pieteiktos, sūti CV uz e-pastu aija.bumane@mil.lv līdz 25.10.2018. Tālrunis informācijai 27327669 Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk – VDAR) 13.pantu un Fizisko personu datu aizsardzības likumu informējam, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi; 2) jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir ZS 2.Vidzemes brigādes Personālsastāva un administrēšanas daļa. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-25 Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri