Valmieras Ziņas

Brīdina vecākus un skolēnus par bērnus biedējoša satura video izplatīšanos internetā

Latvijas Drošāka interneta centrs brīdina vecākus un skolēnus par bērnus biedējoša video izplatīšanos internetā, aģentūra LETA uzzināja centrā.

“Iespējams, esat dzirdējuši no bērniem, ka internetā ir pieejams uz vardarbību vērsts saturs, kurā redzama lelle ar izķēmotu seju. Dažādās sociālo tīklu platformās, piemēram, “YouTube”, “Instagram”, “WhatsApp” izplatās video un attēli ar biedējošu seju, ko nereti pavada arī šausmu filmām līdzīgi skaņu efekti un draudi nodarīt pāri bērnam un viņa ģimenei,” stāsta centrā.

Drošāka interneta centra redzeslokā ziņas par šāda satura izplatību parādījās jau 2018.gada vasarā, kad citi Eiropas drošāka interneta centri aktualizēja šo problēmu. Tomēr centrs apzināti neizstrādāja informatīvus materiālus, lai neradītu situāciju, kad ar mērķi pasargāt tiek izdarīts pretējais, veicinot bērniem nepiemērotas un kaitīgas informācijas izplatību.

Tomēr patlaban, kā skaidroja centrā, redzot kādā tempā izplatās spekulācijas un nepatiesi apgalvojumi Latvijas interneta telpā, kā arī reaģējot uz pēdējo nedēļu laikā pastiprināto interesi, tas nolēma sniegt informāciju un padomus vecākiem.

Gadījumos, kad bērns stāsta par redzēto, centra speciālisti aicina nomierināt bērnu, sakot, ka briesmonis nav īsts, ka tas naktī neatnāks un neko nenodarīs. Centrā norāda, ka tā nav spēle, bet gan ar dažādām programmām izveidoti attēli, video un rīki, kas radīti ar mērķi nobiedēt bērnus, kā arī panākt, ka pēc iespējas vairāk cilvēku par to runā. “Būtībā tas ir mēģinājums izraisīt haosu un masu histēriju sociālajos tīklos un medijos – pelnot uz klikšķu skaitu,” uzsver centrā.

Uz ierīcēm, ko izmanto bērni, aicina ieslēgt “YouTube” “Ierobežoto režīmu” vai angliski “Restricted mode”. Centrs norādīja, ka tā tiks ierobežota iespēja, ka bērns nejauši saskaras ar vardarbīga satura video. “WhatsApp” būtu jābloķē kontaktus, kas bērniem ir sūtījuši vardarbīgo saturu, kā arī jāziņo par šiem attēliem. Citās sociālo tīklu platformās būtu jāziņo tīklu administrācijai par vardarbīga satura attēliem un video, lai tie tiktu dzēsti. “Google” meklētājprogrammā pie iestatījumiem ieslēdziet “Drošu meklēšanu” jeb angliski “Safe search”.

Centrs aicina brīdināt bērnus nemeklēt vardarbīgo un nepatīkamo saturu internetā. “Meklējot un skatoties šāda veida saturu internetā, bērns turpmāk redzēs arvien biežāk līdzīgus video par to pašu tēmu, jo sociālie tīkli izmanto algoritmu, kas piedāvā arī turpmāk apskatīt to pašu vai līdzīgu saturu, kuru jau skatījāties,” skaidroja centrā.

Tāpat centra speciālisti aicina aizliegt bērnam sūtīt, pārsūtīt šādu saturu draugiem caur sociālajiem tīkliem vai kā citādāk, jo tādā veidā viņš veicina šī satura izplatību, proti, ir līdzatbildīgs šī satur izplatībā un popularizēšanā. Tāpat svarīgi bloķēt kontus un saturu, kas izplata šādu vardarbīgo saturu, lai novērstu, ka bērns var nejauši noskatīties vai šādu saturu apskata vēlreiz.

Centrā arī atgādina, ka dažādi izaicinājumi un slepeni uzdevumi bērnam var likties aizraujoši un izraisīt lielu interesi, bet svarīgi brīdināt bērnu nekādā gadījumā nemēģināt pildīt uzdevumus.

“Atcerieties, ka ne viss, ko redzat tiešsaistē, ir taisnība. Pārbaudiet datumu un avotu, kā arī ņemiet vērā, ka šāds nepatīkams saturs bieži tiek veidots, lai pēc iespējas vairāk cilvēku gribētu uz tā uzklikšķināt,” atgādina centra darbinieki.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri