BK ”Valmiera” pārliecinoši uzvar ”Barons/LDz” (pievienota fotogalerija)

Lasīšanas laiks: 2 min

2014. gada noslēdzošajā “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas spēlē BK Valmiera” savā laukumā uzņēma “Barons/LDz” vienību. Valmierieši, pārliecinoši aizvadot spēles otro puslaiku, guva graujošu uzvaru ar rezultātu 81:58. “Barons/LDz” no zaudējuma nespēja glābt arī Kaspara Kambalas 20 gūtie punkti, mājinieku sastāvā līdz šim labāko spēli aizvadīja Vitenis Čižausks, gūstot 21 punktu.

Spēles sākumā abas komandas uzbrukumus veidoja caur groza apakšu, iezīmējoties duelim Viktors Iļjins pret Kasparu Kambalu. Pirmās ceturtdaļas vidū “Barons/LDz” kapteinis Ernests Kalve savu pērn pārstāvēto komandu BK “Valmiera” nostādīja iedzinējos ar 6:11, bet valmierieši veica desmit punktu izrāvienu, pirmās desmit minūtes noslēdzot vadībā ar 21:18. Otrajā ceturtdaļā lielisku spēli demonstrēja lietuviešu saspēles vadītājs Vitenis Čižausks, kurš ar vairākiem sekmīgiem uzbrukumiem pēc kārtas palīdzēja vidzemniekiem panākt 13 punktu pārsvaru. Tomēr pirms pirmā puslaika noslēguma viesi nedaudz samazināja starpību un pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 48:37.

Trešajā ceturtdaļā laukumā dominēja valmierieši. Ar rezultatīviem uzbrukumiem atzīmējās visi BK “Valmiera” leģionāri un Dāvis Rozītis, bet aizsardzībā “Barons/LDz” tika atstāts uz četriem punktiem. Tādējādi pirms noslēdzošās ceturtdaļas mājinieki atradās graujošā vadībā 62:41. Noslēdzošajā spēles ceturksnī “Barons/LDz” neatrada argumentus, lai samazinātu valmieriešu pārsvaru. Vitenis Čižausks sekmīgi guva punktus caurgājienos un groza apakšā rezultatīvi darbojās “BK Valmiera” garie spēlētāji. Ar spēles beigu rezultātu 81:58 BK “Valmiera” guva panākumu, uzlabojot cerības cīņā par iekļūšanu LBL izslēgšanas spēlēs.

“Valmiera” – “Barons/LDz” 81:58 (21:18, 27:19, 14:4, 19:17)
“Valmiera”: Čižausks 21 (8 ab), Dovers 17 (9 ab), Hērts 14, Rozītis 14 (14 ab), Iļjins 9 (10 ab), Vīņauds 4 (6 ab), Dārgais 2, Rudmiezis, Elksnis.
“Barons/LDz”: Kambala 20 (16 ab), Gļebovs 9 (8 ab), Rediks 8, Kalve 7, Lūsis 7, Zonne 5, Mizis 2, Bricis, Rozītis, Miezis, Epners.