BK “Valmiera” izbraukumā nomedī Jēkabpils lūšus

Lasīšanas laiks: 2 min

Sestdien, 31.janvārī, “Aldaris” Latvijas Basketbola līgā BK “Valmiera” izbraukumā ar rezultātu 78:72 izdevās apspēlēt principiālos pretiniekus BK “Jēkabpils”, saglabājot cerības cīnīties par iekļūšanu LBL play-off spēlēs. Valmieriešiem ar 19 punktiem rezultatīvākais bija Vītenis Čižausks.

Mača sākumā veiksmīgi spēlēja BK “Valmiera” milzis Viktors Iļjins, kurš pirmajās minūtēs palīdzēja vidzemniekiem iegūt piecu punktu pārsvaru. Līdz pirmās ceturtdaļas vidum BK “Jēkabpils” izlīdzināja rezultātu un sāka audzēt pārsvaru, nostādot vidzemniekus iedzinējos pat ar -6. Tomēr pirmās desmit spēles minūtes ar precīzu trejaci noslēdza Kārlis Apsītis, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam – 18:19. Otro ceturtdaļu ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem uzsāka Vītenis Čižausks, ļaujot BK “Valmiera” pārņemt spēles vadību. Ceturtdaļas vidū pēc Māra Ziediņa un Mārtiņa Vīņauda precīziem trīs punktu metieniem valmieriešu pārsvars sasniedza +9. Tomēr pirmā puslaika izskaņā jēkabpilieši sadeldēja BK “Valmiera” pārsvaru un puslaika pārtraukumā valmierieši atradās vadībā ar 44:41.

Otro puslaiku agresīvi uzsāka valmierieši, kas pēc diviem precīziem Mārtiņa Vīņauda trejačiem atguva deviņu punktu pārsvaru. Jēkabpilieši nepadevās un atbildēja ar precīziem tālmetieniem no savas puses, bet Mārtiņš Vīņauds palīdzēja BK “Valmiera” noturēt pārsvaru. Trešā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 61:55. Noslēdzošās ceturtdaļas sākumā BK “Jēkabpils” izvirzījās minimālā vadībā, bet “BK Valmiera” leģionāri Vītenis Čižausks un Džastins Hērts tieši spēles izšķirošajos brīžos guva svarīgus punktus, ļaujot BK “Valmiera” atrasties vadībā. Punktu spēlei ar precīzu metinu pielika Mārtiņš Vīņauds, ļaujot vidzemniekiem izcīnīt uzvaru ar 78:72.

BK “Valmiera” – BK “Jēkabpils” 78:72 (18:19, 26:22, 17:14, 17:17)
Valmiera: Čižausks 19+6RP, Vīņauds 16, Iļjins 10+7AB, Rozītis 10, Hērts 9, Dārgais 5, Ziediņš 3, Vītols 3, Apsītis 3, Šķēle.
Jēkabpils: Rediks 19, Veselovs 12, Čukins 10, Šeļakovs 9,+8AB, Sirsniņš 6, Sokolovs 6, Teilors 4, Pozņaks 4, Virsis 2.