Valmieras Ziņas

Bijušajā Vaidavas pamatskolas ēkā veiks energoefektivitātes uzlabošanas darbus

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstītā projekta “Energoefektivitātes paaugstināšana izglītības iestādē Nākotnes ielā 1, Vaidavā” ietvaros Kocēnu novada dome noslēgusi būvdarbu līgumu ar SIA “Krafter” par energoefektivitāti paaugstinošu pasākumu īstenošanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Saskaņā ar SIA “EIROPRO” izstrādāto būvprojektu plānots veikt ēkas fasādes atjaunošanu, kas ietver jumta siltināšanu un jauna seguma uzklāšanu, sienu siltināšanu gan skolas, gan sporta zāles korupusā, izmantojot vēdināmo fasāžu siltināšanas sistēmu. Tāpat tiks veikta arī cokola siltināšana, logu un durvju nomaiņa, apkures sistēmas rekonstrukcija, ventilācijas sistēmas rekonstrukcija, lietus notekūdens novadīšanas sistēmu izbūve, kā arī apgaismojuma nomaiņa uz jauniem LED gaismekļiem. Ēkas dienvidrietumu fasādē plānots uzstādīt āra žalūzijas, lai izvairītos no ēkas pārkaršanas no tiešajiem saules stariem pie augstām āra gaisa temperatūrām, kā arī aizsargātu zāli no tiešiem saules stariem, kas traucē sporta nodarbību un aktivitāšu norisei.

Energoefektivitātes pasākumu īstenošanu pamato veiktais energoaudits, kurā tika konstatētas nesamērīgi lielas siltumapgādes izmaksas – ēkas energosertikātā tai piešķirta F energoefektivitātes klase, jo gadā apkurei tiek patērētas 223 kWh/m2, normatīviem atbilstošai ēkai jāpatērē 100 kWh/m2 gadā. Projekta īstenošanas rezultātā plānots samazināt siltumenerģijas patēriņu par aptuveni trīs reizēm, tādējādi samazinot oglekļa dioksīda emisijas.

Būvdarbus plānots pabeigt līdz 2019. gada jūlijam. Projekta kopējās izmaksas 1 171 582,24 EUR, no tiem 773 328 EUR finansē ERAF, valsts budžeta dotācija pašvaldībām – 48 000 EUR, Kocēnu novada domes līdzfinansējums – 214 284,24 EUR.

Elīna Upīte pastāstīja, ka Vaidava ar savu pievilcīgo vidi un sakārtoto infrastruktūru ir ļoti pieprasīta vieta dažādu aktivitāšu norisei visa gada garumā. Ēka Nākotnes ielā 1, Vaidavā tiek izmantota Ziemeļvidzemes internātpamatskolas audzēkņu sporta nodarbību norisei, tajā atrodas Vaidavas novusa kluba sporta bāze, kur norisinās treniņu process un tiek rīkotas gan vietēja, gan Latvijas mēroga sacensības, treniņu procesam ēku izmanto florbola un basketbola komandas, iedzīvotājiem pieejama trenažieru zāle, ko izveidojusi Kocēnu novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību – sporta klubu “Efekts” un Ziemeļvidzemes atlētu savienību. Vasarā ēkā norisinās dažādas nometnes – radošas dažādu mākslas veidu nometnes, kā arī sporta organizāciju rīkotas. No 2017. gada janvāra ēkā darbu uzsākusi Kocēnu sporta skola.

“Kopš novada izveides pašvaldība regulāri iegulda finansējumu ēkas uzturēšanā – tā tiek apkurināta, veikti nepieciešamie remontdarbi, piemēram, novērsti bojājumi jumta segumā, sakārtoti sanitārie mezgli, veikti remontdarbi dušas telpās un citi darbi. Piesaistītais Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums būs svarīgs atbalsts pašvaldības budžetam, lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti, tādējādi būtiski samazinot turpmākās izmaksas, kas saistītas ar ēkas uzturēšanu,” uzsvēra pašvaldības pārstāve.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Gatavs lielām lietām! Veikals-noliktava DEPO Valmierā, Matīšu šosejā 6 aicina darbā PĀRDEVĒJU Pienākumi: · Pārdot preces un pakalpojumus · Rūpēties par klientiem · Izvietot preces un cenu zīmes · Uzturēt kārtību un tīrību nodaļā · Nepārtraukti uzlabot zināšanas par precēm Prasības: · Uz klientiem orientēta, pozitīva un atsaucīga personība · Labas latviešu un krievu valodas zināšanas · Vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas Piedāvājam: · Dinamisku un interesantu darbu · Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas · Atalgojuma pieaugumu, pieaugot kvalifikācijai un darba stāžam · Izaugsmes iespējas Alga (BRUTO) no: 5 EUR/h. Piesakies! · Tālrunis informācijai 64250709 · Nāc uz veikalu un aizpildi pieteikuma anketu veikala Informācijas centrā · Vai sūti CV uz e-pastu cv@depo.lv, norādot amatu – “Pārdevējs būvmateriālu nodaļā Valmierā”. Datu aizsardzība Informējam - Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa norisei. Datu pārzinis un darba devējs ir SIA DEPO DIY (Reģ. Nr. 50003719281), Noliktavu iela 7, Dreliņi, Stopiņu nov., LV-2130. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Matīšu šoseja 6, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15

Mūsu partneri