Valmieras Ziņas

Bijušajā Vaidavas pamatskolas ēkā veiks energoefektivitātes uzlabošanas darbus

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstītā projekta “Energoefektivitātes paaugstināšana izglītības iestādē Nākotnes ielā 1, Vaidavā” ietvaros Kocēnu novada dome noslēgusi būvdarbu līgumu ar SIA “Krafter” par energoefektivitāti paaugstinošu pasākumu īstenošanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Saskaņā ar SIA “EIROPRO” izstrādāto būvprojektu plānots veikt ēkas fasādes atjaunošanu, kas ietver jumta siltināšanu un jauna seguma uzklāšanu, sienu siltināšanu gan skolas, gan sporta zāles korupusā, izmantojot vēdināmo fasāžu siltināšanas sistēmu. Tāpat tiks veikta arī cokola siltināšana, logu un durvju nomaiņa, apkures sistēmas rekonstrukcija, ventilācijas sistēmas rekonstrukcija, lietus notekūdens novadīšanas sistēmu izbūve, kā arī apgaismojuma nomaiņa uz jauniem LED gaismekļiem. Ēkas dienvidrietumu fasādē plānots uzstādīt āra žalūzijas, lai izvairītos no ēkas pārkaršanas no tiešajiem saules stariem pie augstām āra gaisa temperatūrām, kā arī aizsargātu zāli no tiešiem saules stariem, kas traucē sporta nodarbību un aktivitāšu norisei.

Energoefektivitātes pasākumu īstenošanu pamato veiktais energoaudits, kurā tika konstatētas nesamērīgi lielas siltumapgādes izmaksas – ēkas energosertikātā tai piešķirta F energoefektivitātes klase, jo gadā apkurei tiek patērētas 223 kWh/m2, normatīviem atbilstošai ēkai jāpatērē 100 kWh/m2 gadā. Projekta īstenošanas rezultātā plānots samazināt siltumenerģijas patēriņu par aptuveni trīs reizēm, tādējādi samazinot oglekļa dioksīda emisijas.

Būvdarbus plānots pabeigt līdz 2019. gada jūlijam. Projekta kopējās izmaksas 1 171 582,24 EUR, no tiem 773 328 EUR finansē ERAF, valsts budžeta dotācija pašvaldībām – 48 000 EUR, Kocēnu novada domes līdzfinansējums – 214 284,24 EUR.

Elīna Upīte pastāstīja, ka Vaidava ar savu pievilcīgo vidi un sakārtoto infrastruktūru ir ļoti pieprasīta vieta dažādu aktivitāšu norisei visa gada garumā. Ēka Nākotnes ielā 1, Vaidavā tiek izmantota Ziemeļvidzemes internātpamatskolas audzēkņu sporta nodarbību norisei, tajā atrodas Vaidavas novusa kluba sporta bāze, kur norisinās treniņu process un tiek rīkotas gan vietēja, gan Latvijas mēroga sacensības, treniņu procesam ēku izmanto florbola un basketbola komandas, iedzīvotājiem pieejama trenažieru zāle, ko izveidojusi Kocēnu novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību – sporta klubu “Efekts” un Ziemeļvidzemes atlētu savienību. Vasarā ēkā norisinās dažādas nometnes – radošas dažādu mākslas veidu nometnes, kā arī sporta organizāciju rīkotas. No 2017. gada janvāra ēkā darbu uzsākusi Kocēnu sporta skola.

“Kopš novada izveides pašvaldība regulāri iegulda finansējumu ēkas uzturēšanā – tā tiek apkurināta, veikti nepieciešamie remontdarbi, piemēram, novērsti bojājumi jumta segumā, sakārtoti sanitārie mezgli, veikti remontdarbi dušas telpās un citi darbi. Piesaistītais Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums būs svarīgs atbalsts pašvaldības budžetam, lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti, tādējādi būtiski samazinot turpmākās izmaksas, kas saistītas ar ēkas uzturēšanu,” uzsvēra pašvaldības pārstāve.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

KOMFOVENT ir starptautisks uzņēmums, kurš apvieno 12 uzņēmumu grupu un darbojas vairāk kā 8 valstīs. Kopumā kompānijā strādā vairāk kā 700 darbinieki, kuri nodarbojas ar ventilācijas iekārtu un sistēmu izstrādi, ražošanu un pārdošanu. “KOMFOVENT” produkti ne tikai garantē cilvēku komfortu, nodrošinot svaigu gaisu telpās, bet arī palīdz nodrošināt drošību ugunsgrēka gadījumos. Uzņēmumam attīstoties un paplašinoties, aicinām darbā: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVI VIDZEMĒ Uzņēmums piedāvā: Ø Darba vietu pie viena no lielākajiem ventilācijas iekārtu un materiālu ražotājiem Baltijas valstīs; Ø Atalgojumu, sākot no 1300 EUR pirms nodokļu nomaksas; Ø Iespēju nopelnīt motivējošus bonusus, kuri atkarīgi no darba rezultātiem; Ø Interesantu un dinamisku darbu augošā uzņēmumā, kurā produkcija tiek ražota ar unikālām un inovatīvām iekārtām un tehnoloģijām; Ø Apmācības un karjeras izaugsmes iespējas; Ø Mūsdienīgu darba vidi, kā arī darbam nepieciešamo aprīkojumu. Galvenie darba pienākumi: Ø Vidzemes struktūrvienības vadīšana, plānošana, koordinēšana; Ø Noliktavas saimniecības organizēšana; Ø Jaunu sadarbības partneru piesaiste, komunikācija ar esošiem uzņēmuma partneriem (B2B); Ø Komunikācija ar klientiem, pasūtījumu pieņemšana, apstrāde, nodošana ražošanas daļai; Ø Tehnisko prasību saskaņošana, nestandarta situāciju risināšana. No kandidāta sagaidām: Ø Aktīvu un dinamisku pieeju problēmu risināšanai un uzdevumu izpildei; Ø Izpratni par ēku inženiertīkliem, noliktavas vadību; Ø Enerģisku uz sasniegumiem vērstu personību ar pozitīvu attieksmi pret darbu un kolēģiem; Ø Teicamas latviešu un krievu valodas zināšanas, vēlams arī angļu sarunvalodas zināšanas; Ø B kategorijas autovadītājas apliecība. Darba vieta: Valmiera Pateicamies visiem pretendentiem, bet lūdzam ņemt vērā, ka par rezultātiem informēsim tikai uz darba interviju uzaicinātos kandidātus. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa norisei. Pieteikumus, lūgums sūtīt uz e-pastu: maija.knospe@komfovent.com Pateicamies visiem pretendentiem, bet lūdzam ņemt vērā, ka par rezultātiem informēsim tikai uz darba interviju uzaicinātos kandidātus. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa norisei. Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-14

Mūsu partneri