Valmieras Ziņas

Bijušajā Vaidavas pamatskolas ēkā veiks energoefektivitātes uzlabošanas darbus

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstītā projekta “Energoefektivitātes paaugstināšana izglītības iestādē Nākotnes ielā 1, Vaidavā” ietvaros Kocēnu novada dome noslēgusi būvdarbu līgumu ar SIA “Krafter” par energoefektivitāti paaugstinošu pasākumu īstenošanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Saskaņā ar SIA “EIROPRO” izstrādāto būvprojektu plānots veikt ēkas fasādes atjaunošanu, kas ietver jumta siltināšanu un jauna seguma uzklāšanu, sienu siltināšanu gan skolas, gan sporta zāles korupusā, izmantojot vēdināmo fasāžu siltināšanas sistēmu. Tāpat tiks veikta arī cokola siltināšana, logu un durvju nomaiņa, apkures sistēmas rekonstrukcija, ventilācijas sistēmas rekonstrukcija, lietus notekūdens novadīšanas sistēmu izbūve, kā arī apgaismojuma nomaiņa uz jauniem LED gaismekļiem. Ēkas dienvidrietumu fasādē plānots uzstādīt āra žalūzijas, lai izvairītos no ēkas pārkaršanas no tiešajiem saules stariem pie augstām āra gaisa temperatūrām, kā arī aizsargātu zāli no tiešiem saules stariem, kas traucē sporta nodarbību un aktivitāšu norisei.

Energoefektivitātes pasākumu īstenošanu pamato veiktais energoaudits, kurā tika konstatētas nesamērīgi lielas siltumapgādes izmaksas – ēkas energosertikātā tai piešķirta F energoefektivitātes klase, jo gadā apkurei tiek patērētas 223 kWh/m2, normatīviem atbilstošai ēkai jāpatērē 100 kWh/m2 gadā. Projekta īstenošanas rezultātā plānots samazināt siltumenerģijas patēriņu par aptuveni trīs reizēm, tādējādi samazinot oglekļa dioksīda emisijas.

Būvdarbus plānots pabeigt līdz 2019. gada jūlijam. Projekta kopējās izmaksas 1 171 582,24 EUR, no tiem 773 328 EUR finansē ERAF, valsts budžeta dotācija pašvaldībām – 48 000 EUR, Kocēnu novada domes līdzfinansējums – 214 284,24 EUR.

Elīna Upīte pastāstīja, ka Vaidava ar savu pievilcīgo vidi un sakārtoto infrastruktūru ir ļoti pieprasīta vieta dažādu aktivitāšu norisei visa gada garumā. Ēka Nākotnes ielā 1, Vaidavā tiek izmantota Ziemeļvidzemes internātpamatskolas audzēkņu sporta nodarbību norisei, tajā atrodas Vaidavas novusa kluba sporta bāze, kur norisinās treniņu process un tiek rīkotas gan vietēja, gan Latvijas mēroga sacensības, treniņu procesam ēku izmanto florbola un basketbola komandas, iedzīvotājiem pieejama trenažieru zāle, ko izveidojusi Kocēnu novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību – sporta klubu “Efekts” un Ziemeļvidzemes atlētu savienību. Vasarā ēkā norisinās dažādas nometnes – radošas dažādu mākslas veidu nometnes, kā arī sporta organizāciju rīkotas. No 2017. gada janvāra ēkā darbu uzsākusi Kocēnu sporta skola.

“Kopš novada izveides pašvaldība regulāri iegulda finansējumu ēkas uzturēšanā – tā tiek apkurināta, veikti nepieciešamie remontdarbi, piemēram, novērsti bojājumi jumta segumā, sakārtoti sanitārie mezgli, veikti remontdarbi dušas telpās un citi darbi. Piesaistītais Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums būs svarīgs atbalsts pašvaldības budžetam, lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti, tādējādi būtiski samazinot turpmākās izmaksas, kas saistītas ar ēkas uzturēšanu,” uzsvēra pašvaldības pārstāve.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Rīgas ielā 64, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-14 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri