Valmieras Ziņas

Bibliotēkas un muzeji, visticamāk, pirmie varēs atsākt darbu

No kultūras institūcijām pirmie, kas, visticamāk, varēs atgriezties ierastajā darba ritmā, būs bibliotēkas un muzeji, pirmdien Latvijas Pašvaldību savienības rīkotajā videokonferencē “Par pieņemtajiem lēmumiem kultūras nozarē Covid-19 izplatības ierobežošanā un plānoto turpmāko rīcību ierobežojumu mazināšanā” pauda Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāre Dace Vilsone.

Viņa skaidroja, ka patlaban sadarbībā ar Veselības ministriju tiek meklēti risinājumi tam, ko varēs darīt pēc ārkārtējās situācijas beigām un ko nē. Aizvadītajā nedēļā tika izstrādāts priekšlikums par sanitāro protokolu, kas būtu ievērojams arhīviem, muzejiem un bibliotēkām, kad šīs institūcijas varētu būt atvērtas apmeklētājiem.

Vilsone prognozēja, ka iespējamais atvēršanas laiks varētu būt pēc 12.maija, taču KM aizvien gaida muzeju, bibliotēku un arhīvu speciālistu atbildes par izstrādāto sanitāro protokolu, ko tad izdiskutēs ar VM un virzīs skatīšanai Ministru kabinetā.

Līdzīga sanitārā protokola izstrāde esot saistīta arī ar profesionālo kolektīvu mēģinājumu atsākšanu, ņemot vērā sociālās distancēšanās noteikumus.

Kad abi minētie sanitārie protokoli tiks saskaņoti, turpināsies diskusija, vai līdzīgu pieredzi nevarētu pārņemt arī amatierkolektīvu darbībā, un tad KM plāno diskutēt par to, kad varētu atsākties publisku pasākumu rīkošana iekštelpās un ārtelpās.

KM Arhīvu, bibliotēku un muzeju nodaļas vadītāja Līga Dimante uzsvēra, ka muzeji un bibliotēkas ir gatavi uzņemt apmeklētājus un cer, ka to izdosies īstenot jau no 12.maija.

Viņa norādīja, ka vispirms atvērsies muzeji ar āra teritoriju. Piemēram, Rundāles muzejs jau maija sākumā plānojot atvērt dārzu apmeklētājiem, savukārt publisko muzeju apmeklēšanā vēl ir virkne atrisināmu jautājumu, proti, cilvēku plūsmas pārkārtošana un cilvēku ietilpības sarēķināšana.

Tāpat sākumā muzejos neļaus grupu apmeklējumus un būs nepieciešama iepriekšēja vizītes pieteikšana. Jautājums vēl esot par masku un aizsargstiklu lietošanu, tomēr Dimante vērsa uzmanību, ka muzeji apmeklētājiem nespēs šīs maskas nodrošināt.

Savukārt bibliotēkās esot vieglāk organizējams darbs, turpretī lasītavā esot grūtāk ievērot sociālās distancēšanās noteikumus. Vienlaikus Dimante pastāstīja, ka grāmatas, ko lasītāji atgriež bibliotēkā “zināmu laiku noguļ karantīnā,” tad tās apstrādā un novieto plauktos.

LETA jau vēstīja, ka no 13.marta līdz 12.maijam Latvijā saistībā ar Covid-19 pandēmiju izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā aizliegti publiski pasākumi ar cilvēku pulcēšanos, tāpēc nenotiek arī virkne kultūras un izklaides pasākumu, kā arī klātienē nestrādā daudzas bibliotēkas un muzeji.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz noteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālajām spējām atbilstošu izglītības procesu, īstenojot pirmsskolas izglītības vadlīnijas; plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; sadarboties ar bērnu vecākiem, grupas un iestādes personālu, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; iesaistīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām( Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; prasme strādāt komandā; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2021.gada 16.jūlijam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-16

Mūsu partneri