Valmieras Ziņas

Beverīnas novadā ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja nelaimē nonākušam dzīvniekam

Aizvadītajā diennaktī, no 11. aprīļa plkst. 6.30 līdz 12. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 14 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemes reģionā Sandra Vējiņa.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, vakar Beverīnas novada Trikātas pagastā ugunsdzēsēji glābēji no koka nocēla kaķi un nodeva saimniecei.

Vidzemē aizvadītajā diennaktī tika dzēsti arī seši kūlas ugunsgrēki. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija:

  • Raunas novada Raunas pagastā, kur dega 12 hektāri pērnās zāles un 35 siena ruļļi;
  • Smiltenes novada Smiltenes pagastā, kur kūla dega viena hektāra lielā platībā;
  • Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, kur pērnā zāle dega viena hektāra lielā platībā.

Kūlas ugunsgrēki Vidzemē tika dzēsti arī Poruka ielā Valkā (600 m2 platībā), Salacgrīvas novada Liepupes pagastā (70m2 platībā), Gulbenes novada Daukstu pagastā (100m2 platībā).

Vakar plkst. 14.17 tika saņemts izsaukums arī uz Pārgaujas novada Raiskuma pagastu, kur dega siena ruļļi 100m2 platībā. Plkst. 16.50 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā var apdraudēt cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī tā rada būtisku kaitējumu dabai! VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvanīt VUGD uz tālruni 112.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Varakļānos, kur dārza mājā dega dīvāns 2m2 platībā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri