Valmieras Ziņas

“BENU Aptieka” piedāvā eko somas no pārstrādātām PET pudelēm

Arvien vairāk pasaulē un Latvijā tiek runāts par videi draudzīga un ilgtspējīga dzīvesveida veicināšanai. Dati liecina, ka 2018. gadā 91% no vairāk nekā 300 miljoniem tonnu globāli saražotā plastmasas apjoma netika otrreizēji pārstrādāts, paaugstinot vides piesārņojuma un arī veselības riskus. Tādēļ, rūpējoties par apkārtējās vides kvalitāti un ilgtspējīga dzīvesveida veicināšanu, BENU Aptieka piedāvā eko iepirkšanās somas, kas izgatavotas no otrreiz pārstrādātām PET pudelēm.  

“Otrreiz pārstrādātu plastmasas produktu izmantošana ne vien palīdz ietaupīt resursus un enerģiju, bet arī veicina apkārtējās vides un gaisa kvalitāti, kā arī ilgtermiņā palēnina klimata pārmaiņas. Turklāt mēs redzam, ka aizvien vairāk mūsu klientu pievēršas ilgtspējīgām un ekoloģiski draudzīgām alternatīvām visās dzīves jomās. Tādēļ, sekojot mūsu klientu vajadzībām un ilgtspējīga dzīvesveida tendencēm pasaulē, BENU Aptieka ir spērusi vēl vienu nozīmīgu soli videi draudzīgu ieradumu veicināšanā, klientiem piedāvājot praktiskas, izturīgas un ērtas iepirkšanās somas no otrreiz pārstrādātām PET pudelēm. Tas nozīmē, ka, dodoties pēc nelieliem pirkumiem uz veikalu vai kādu no mūsu aptiekām, iepirkumu maisiņš nebūs jāpērk atkārtoti,” stāsta BENU Aptieka Latvija direktore Anete Rožkalna.

Pieejamie statistikas dati liecina, ka viens Latvijas iedzīvotājs gada laikā vidēji patērē aptuveni 190 plastmasas iepirkumu maisiņu, savukārt visu Eiropas iedzīvotāju patērētais apjoms kopumā gada laikā ir aptuveni 100 miljardi plastmasas maisiņu. Turklāt tikai daļa Latvijā izlietoto plastmasas maisiņu tiek savākta otrreizējai pārstrādei, tomēr ievērojama daļa joprojām nonāk ekosistēmā, piesārņojot un ilgtermiņā apdraudot vides kvalitāti. Līdz ar to nepieciešamība pēc ilgtspējīgiem un atkārtoti lietojamiem produktiem joprojām turpina pieaugt.

Vienas somas pagatavošanā tiek izmantotas 4-5 PET pudeles, kuras tiek sadalītas mazās daļās, kas pēc tam tiek pārvērstas šķiedrās, no kurām tiek radīts izturīgs materiāls. Kopumā šajā sezonā BENU Aptiekas klientiem ir pieejami 10 tūkstoši eko somu. Tas nozīmē, ka to izstrādē ir izmantoti aptuveni 40-50 tūkstoši otrreizēji pārstrādātu PET pudeļu. Eko iepirkumu somas pieejamas BENU Aptiekās visā Latvijā.

BENU Aptieka aicina aizdomāties gan par savu, gan planētas veselību un izvēlēties dabai draudzīgus risinājumus, kā arī atgādina, ka medikamenti, kuriem ir beidzies derīguma termiņš, ir iekļauti starp bīstamajiem ķīmiskajiem atkritumiem. Lai nepieļautu nederīgo medikamentu nokļūšanu augsnē un gruntsūdeņos, iedzīvotāji tiek aicināti tos nodot kādā no BENU Aptiekām, nevis izmest sadzīves atkritumos.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

„Valsts augu aizsardzības dienests (reģ.Nr.90000042982) izsludina konkursu uz vakanto ierēdņa amatu – Vidzemes reģionālās nodaļas vecākais inspektors Prasības pretendentiem: - atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām - augstākā izglītība lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai bioloģijā - darba pieredze attiecīgajā profesijā vai specialitātē, vēlama lauksaimniecībā - vēlamas zināšanas par augu karantīnas jomu un sēklu kontroles jomu regulējošiem normatīviem aktiem - dokumentu un tekstu sagatavošanas prasmes - autovadītāja apliecība - prasme strādāt ar datoru - spēja pieņemt lēmumus savu pilnvaru robežās un uzņemties atbildību   Galvenie darba uzdevumi: - uzraudzīt un kontrolēt normatīvo aktu izpildi sēklu aprites jomā un fitosanitārās uzraudzības un kontroles jomā - sastādīt pārbaudes aktus - sniegt konsultācijas savas kompetences ietvaros augu karantīnas un sēklu aprites jomā - ņemt augu un augu produktu paraugus - sagatavot darba plānus un pārskatus par savu pienākumu izpildi dienestā noteiktajā kārtībā un termiņos - ikdienas darbs saistīts ar izbraukumiem  Ierēdņa dienesta vieta Valmiera Pieteikuma dokumenti iesniedzami Valsts augu aizsardzības dienesta Personāla daļā 20 kalendāro dienu laikā no sludinājuma publicēšanas, Rīgā, Lielvārdes ielā 36, tālr. 67027219 vai e-pasts: personals@vaad.gov.lv”.   Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-05 Kontaktpersona: Personāla Daļa

Biedrības “Latvijas Samariešu apvienība”, reģ. Nr. 40008001803, dienests “Samariešu atbalsts mājās” aicina darbā izbraukuma brigādes aprūpētāju darbam Vidzemē (Valmiera, Cēsis, Smiltenes novads u.c.) uz pilnu slodzi Darba pienākumi: Nodrošināt klientu sociālo aprūpi mājās un ar to saistītās darbības (personiskā aprūpe mobilā aprūpes kompleksā, malkas ienešana, produktu piegāde u.c.) Vadīt speciāli aprīkotu aprūpes auto- mobilo aprūpes kompleksu. Piedāvājam: Sociālās garantijas Stabilu atalgojumu (750 eiro pirms nodokļu nomaksas par pilnu slodzi) Atsaucīgu un draudzīgu kolektīvu Apmācības darba pienākumu apguvei Prasības: vismaz vidējā/profesionālā vidējā izglītība un pieredze aprūpes darbā B kategorijas autovadītāja apliecība un labas auto vadīšanas prasmes Labas latviešu un krievu valodas zināšanas Prasme plānot savu darbu un organizēt darba procesu Labas komunikācijas spējas, iejūtība Spēja strādāt komandā Augsta atbildības sajūta CV lūdzam līdz 2021. gada 25.aprīlim sūtīt uz e- pastu:  aprupesdarbi@samariesi.lv ar norādi - Vidzemei. Kontakttālrunis uzziņām: Sandra Kārkliņa (25691392). Profesija: APRŪPĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-25 Darba sākšanas datums: 2021-05-05 Kontaktpersona: Sandra Kārkliņa Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri