Valmieras Ziņas

“BENU Aptieka” piedāvā eko somas no pārstrādātām PET pudelēm

Arvien vairāk pasaulē un Latvijā tiek runāts par videi draudzīga un ilgtspējīga dzīvesveida veicināšanai. Dati liecina, ka 2018. gadā 91% no vairāk nekā 300 miljoniem tonnu globāli saražotā plastmasas apjoma netika otrreizēji pārstrādāts, paaugstinot vides piesārņojuma un arī veselības riskus. Tādēļ, rūpējoties par apkārtējās vides kvalitāti un ilgtspējīga dzīvesveida veicināšanu, BENU Aptieka piedāvā eko iepirkšanās somas, kas izgatavotas no otrreiz pārstrādātām PET pudelēm.  

“Otrreiz pārstrādātu plastmasas produktu izmantošana ne vien palīdz ietaupīt resursus un enerģiju, bet arī veicina apkārtējās vides un gaisa kvalitāti, kā arī ilgtermiņā palēnina klimata pārmaiņas. Turklāt mēs redzam, ka aizvien vairāk mūsu klientu pievēršas ilgtspējīgām un ekoloģiski draudzīgām alternatīvām visās dzīves jomās. Tādēļ, sekojot mūsu klientu vajadzībām un ilgtspējīga dzīvesveida tendencēm pasaulē, BENU Aptieka ir spērusi vēl vienu nozīmīgu soli videi draudzīgu ieradumu veicināšanā, klientiem piedāvājot praktiskas, izturīgas un ērtas iepirkšanās somas no otrreiz pārstrādātām PET pudelēm. Tas nozīmē, ka, dodoties pēc nelieliem pirkumiem uz veikalu vai kādu no mūsu aptiekām, iepirkumu maisiņš nebūs jāpērk atkārtoti,” stāsta BENU Aptieka Latvija direktore Anete Rožkalna.

Pieejamie statistikas dati liecina, ka viens Latvijas iedzīvotājs gada laikā vidēji patērē aptuveni 190 plastmasas iepirkumu maisiņu, savukārt visu Eiropas iedzīvotāju patērētais apjoms kopumā gada laikā ir aptuveni 100 miljardi plastmasas maisiņu. Turklāt tikai daļa Latvijā izlietoto plastmasas maisiņu tiek savākta otrreizējai pārstrādei, tomēr ievērojama daļa joprojām nonāk ekosistēmā, piesārņojot un ilgtermiņā apdraudot vides kvalitāti. Līdz ar to nepieciešamība pēc ilgtspējīgiem un atkārtoti lietojamiem produktiem joprojām turpina pieaugt.

Vienas somas pagatavošanā tiek izmantotas 4-5 PET pudeles, kuras tiek sadalītas mazās daļās, kas pēc tam tiek pārvērstas šķiedrās, no kurām tiek radīts izturīgs materiāls. Kopumā šajā sezonā BENU Aptiekas klientiem ir pieejami 10 tūkstoši eko somu. Tas nozīmē, ka to izstrādē ir izmantoti aptuveni 40-50 tūkstoši otrreizēji pārstrādātu PET pudeļu. Eko iepirkumu somas pieejamas BENU Aptiekās visā Latvijā.

BENU Aptieka aicina aizdomāties gan par savu, gan planētas veselību un izvēlēties dabai draudzīgus risinājumus, kā arī atgādina, ka medikamenti, kuriem ir beidzies derīguma termiņš, ir iekļauti starp bīstamajiem ķīmiskajiem atkritumiem. Lai nepieļautu nederīgo medikamentu nokļūšanu augsnē un gruntsūdeņos, iedzīvotāji tiek aicināti tos nodot kādā no BENU Aptiekām, nevis izmest sadzīves atkritumos.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA VTU Valmiera aicina darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem pasažieru apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība ar ierakstu par profesionālajām zināšanām (95.kods) labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · darba samaksu 800 – 1100 EUR (bruto) · sociālās garantijas · dinamisku un profesionālu darba vidi · profesionālu apmācību un karjeras izaugsmes iespējas CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · sūtot pa pastu uz adresi: „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 · Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-23 Kontaktpersona: CV ar norādi „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri