Valmieras Ziņas

Autostāvvietu ierīkošanu pie Vidzemes slimnīcas apgrūtina īpašumtiesības

Vidzemes slimnīcā pacientu skaits pēdējos gadus pieaug. Līdz ar to palielinās arī automašīnu skaits, kas tiek novietotas slimnīcas apkārtnē. Pēdējā laikā nav retas situācijas, kad visas vietas stāvlaukumos ir aizņemtas, tādēļ autovadītājiem nākas riņķot apkārt slimnīcai, meklējot vietu, kur atstāt savu braucamo līdzekli. Lai noskaidrotu vai šī problēma ir apzināta un kādi risinājumi ir padomā atbildīgajām institūcijām, portāls “Valmieras Ziņas” sazinājās ar Valmieras pilsētas pašvaldību un SIA “Vidzemes slimnīca”.

Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Rita Jemšika:

“Vidzemes slimnīca ir stratēģiski svarīgs objekts, tā teritorijas labiekārtošana ir viena no pilsētas prioritātēm. Valmieras pilsētas pašvaldība apzinās Vidzemes slimnīcas nozīmi medicīnas pakalpojumu nodrošināšanā gan Valmierai, gan apkārtējiem novadiem, gan arī visai Vidzemei.

Valmieras pilsētas pašvaldība ir apzinājusi situāciju un sadarbībā ar SIA “Vidzemes slimnīcu” regulāri strādā pie slimnīcas teritorijas labiekārtošanas iecerēm, tajā skaitā meklē risinājumus papildu stāvvietu izveidei nākotnē.

Teritorijas labiekārtošanas plānošanas procesu apgrūtina tas, ka Vidzemes slimnīcai apkārt esošās teritorijas pieder privātīpašniekiem. Lai gan Valmieras pilsētas pašvaldība iepriekš vairākkārt sazinājusies ar zemes īpašniekiem, bet sarunas nav nesušas rezultātu, šis ir šķērslis teritorijas labiekārtošanas plānošanā.

Papildu jau esošajām slimnīcas teritorijas stāvvietām klienti iepriekš varēja izmantot Somu un Alvila Freimaņa ielas krustojumam blakus esošo asfaltētā seguma stāvlaukumu, kas atrodas Kocēnu novada teritorijā. Tomēr prakse rāda, ka slimnīcas klienti to nelabprāt izvēlējās izmantot, iespējams, attāluma dēļ.”

Jāpiebilst, ka pašlaik Kocēnu novada teritorijā esošajā asfaltētā seguma stāvlaukumā ir ierīkots auto-moto mācību laukums, tādēļ tas nav pieejams automašīnu novietošanai.

SIA “Vidzemes slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila:

“Pēdējo gadu laikā ir veikti būtiski slimnīcas teritorijas labiekārtošanas darbi, tai skaitā arī sakārtotas vietas automašīnu novietošanai. Ar Valmieras pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu 2015.gadā noasfaltēta Alvila Freimaņa ielas mala un iekārtota stāvvieta 60 automašīnu novietošanai.

Poliklīnikas priekšpagalmā apmeklētāju ērtībām izveidotas stāvvietas personām ar kustību traucējumiem un ģimenēm ar bērniem, kā arī atļauts novietot auto pie NMP un pacientu uzņemšanas nodaļas. Apmeklētāji automašīnas var novietot arī stāvlaukumā pie angāriem, braucot no Jumaras ielas. Slimnīcas teritorijā, kur to neaizliedz ceļazīmes, autovadītāji var apstāties, lai izlaistu vai uzņemtu pasažieri.

Lielāks autotransporta pieplūdums vērojams nedēļas sākumā, kad poliklīnikā ir vairāk ambulatoro pieņemšanu, un atsevišķās dienās, kad strādā veselības komisijas un notiek obligātās veselības pārbaudes, kas ir reģionā ļoti pieprasīts veselības aprūpes pakalpojums.

Svarīgi – stāvlaukumi un ceļazīmes izvietoti tā, lai netraucētu operatīvā autotransporta, visbiežāk “ātrās palīdzības”, piekļuvi un preču piegādi slimnīcas ēkai, kā arī lai izvairītos no automašīnu izplūdes gāzu iekļūšanas slimnīcas ventilācijas sistēmā.

Atsevišķos gadījumos, kas saistīti ar slimnīcā notiekošajiem nodaļu pārbūves darbiem, būvgružu konteineru novietošanu un celtniecības materiālu pievedumu, uz laiku tiek ierobežota automašīnu novietošana iekšpagalmos.

Būtiski – zeme apkārt Vidzemes slimnīcai ir citas privātpersonas īpašums, tāpēc slimnīca nav tiesīga lemt par zemes vai tuvējo ēku izmantošanu, tajā skaitā arī par jaunu autostāvvietu ierīkošanu šajā teritorijā.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri