Valmieras Ziņas

“Augstsprieguma tīkls” ar helikopteru izvērtēs vētras sekas Ziemeļvidzemē

AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) speciālisti trešdien ar helikopteru plāno apsekot svētdienas, 27.oktobra, vētras visvairāk skartos reģionus Ziemeļvidzemē, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Aija Ikstena.

Apsekošana notiks, lai pārliecinātos, vai vētras darbības rezultātā nav izgāzti koki, kas var apdraudēt drošu elektroapgādi nākamo dabas stihiju laikā.

“Augstsprieguma tīkla” valdes loceklis Imants Zviedris norādīja, ka ikgadējās rudens vētras ir pārbaudījumus gan pārvades tīklam, gan arī uzņēmuma speciālistiem.

“Pieredze rāda, ka arī gadījumos, kad nav konstatēti gaisvadu līniju atslēgumi, vētru laikā koki tiek aizlauzti un tādējādi rodas potenciāls apdraudējums. “Augstsprieguma tīkla” pārziņā ir vairāk nekā 5100 kilometru gaisvadu līniju, kuras šķērso ne tikai laukus vai blīvi apdzīvotus apvidus, bet arī mežus un purvus, kur apsekot līnijas ir problemātiski. Plānots apsekot vairākus simtus kilometru līniju tieši Ziemeļvidzemē, kur vētras postījumi bija vislielākie,” stāstīja Zviedris.

Kopumā svētdien visvairāk tehnoloģisko traucējumu bija Ziemeļvidzemē, kā arī atsevišķās citās vietās Vidzemē un arī Kurzemē. Vētrā gaisvadu līniju atslēgumi veidojās izgāztu koku dēļ. Atslēdzoties līnijām Aloja-Valmiera un Rūjiena-Rencēni, tika nodzēstas apakšstacijas Limbaži, Aloja, Salacgrīva un Rūjiena.

Pirmdien, 28.oktobrī, bojājumu likvidēšanas darbus pabeidza Valmieras iecirknis līnijās Valmiera-Tartu un Valka-Vireši, kā arī Krustpils iecirknis līnijā Ērgļi-Pļaviņas. Kopumā bojājumu novēršanā piedalījās 15 operatīvā darba brigādes visā Latvijā.

Jau vēstīts, ka, pēc provizoriskiem datiem, svētdienas vētra Latvijā kopumā radīja lielākos postījumus kopš 2017.gada 12.augusta, kad plosījās spēcīgs pērkona negaiss.

Daudzviet Vidzemē dienvidrietumu un pēc tam rietumu vēja ātrums brāzmās pārsniedza 25 metrus sekundē (m/s), Salacgrīvas ostā sasniedzot pat 30 m/s. Oficiālajās novērojumu stacijās stiprākās vēja brāzmas bija 25 m/s Ainažos un Daugavgrīvā, 26 m/s Valkā un 27 m/s Priekuļos. Privātajās meteostacijās reģistrētas brāzmas līdz 25 m/s Alūksnē, 28 m/s Smiltenē un 30 m/s Salacgrīvas ostā.

Kurzemes, Zemgales un Latgales lielākajā daļā vēja maksimālais ātrums brāzmās bija 19-24 m/s, atklātas jūras krastā Kurzemē tas vietām sasniedza 25-27 m/s.

Plašās spēcīgā vēja darbības zonas dēļ un reģistrētajiem tehnoloģiskajiem traucējumiem “Augstsprieguma tīkla” elektrotīklā svētdien vētras kulminācijas brīdī elektroapgādes traucējumi īslaicīgi bija aptuveni 40 000 “Sadales tīkla” klientu.

Tāpat vēstīts, ka “Augstsprieguma tīkla” apgrozījums pērn bija 193,866 miljoni eiro, kas ir par 22% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa pieauga vairākkārt un bija 4,677 miljoni eiro.

“Augstsprieguma tīkls” ir neatkarīgs Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina elektroenerģijas pārvades tīkla darbības un Latvijas elektroenerģijas sistēmas elektroapgādes drošumu, sniedz pārvades sistēmas pakalpojumus, balstoties uz publicētiem pārvades pakalpojuma tarifiem, veic pārvades sistēmas operatīvo vadību un nodrošina drošu, stabilu, elektroenerģijas pārvadi pārvades sistēmā. “Augstsprieguma tīkls” pieder valstij.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri