Valmieras Ziņas

Atklāts vēsturiski lielākais Latvijas investīciju projekts ASV – “Valmiera Glass” jaunā ražotne

Trešdien, 11. aprīlī, piedaloties ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, tika atklāta AS “Valmiera Glass” jaunā ražotne Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV). Latvijas uzņēmums “Valmiera Glass” savā ražotnē Dublinas pilsētā, Džordžijas pavalstī, investējis vairāk nekā 100 miljonus eiro un radījis vairāk nekā 500 jaunas darba vietas. Ministrs īpaši uzvēra, ka šis ir vēsturiski lielākais Latvijas uzņēmuma investīciju projekts ASV, kas apliecina mūsu uzņēmumu konkurētspēju pasaules līmenī, informē Latvijas vēstniecība ASV.

Latvijas vēstnieks Andris Teikmanis savā uzrunā atzīmēja, ka “Valmiera Glass” paplašināšanās un ienākšana ASV tirgū ir gan lielisks piemērs citiem Latvijas uzņēmumiem, gan arī valsts ekonomiskā brieduma rādītājs. Zīmīgi, ka projekta atklāšana notiek tikai nedēļu pēc vēsturiskā Baltijas valstu un ASV prezidentu samita, kur īpaši tika uzsvērta ekonomiskā sadarbība. ASV-Baltijas valstu samitā prezidents Donalds Tramps Baltijas investīciju vidi novērtēja kā izcilu un ASV kompāniju attīstībai atbilstošu. Savukārt samitam sekojošajā Biznesa forumā Komersekretārs Vilburs Ross īpaši uzsvēra abpusējo investīciju plūsmu starp Baltiju un ASV, kā arī Baltijas sasniegumus inovāciju un jaunuzņēmumiem pateicīgas vides radīšanā.

Latvijas investīciju projektu Džordžijas pavalstī realizējis Latvijas meitas uzņēmums ASV – “P-D Valmiera Glass USA Corp”. Šis uzņēmums ASV darbojas jau kopš 2014. gada, kad tika atvērta tā pirmā ražotne. Atklāšanas ceremonijā piedalījās arī Džordžijas pavalsts gubernators Neitans Dīls (Nathan Deal), pavalsts ekonomiskās attīstības komisārs Pats Vilsons (Pat Wilson), Valmieras mērs Jānis Baiks, kā arī Dublinas mērs Fils Bests (Phil Best). Gubernators N.Dīls savā uzrunā pateicās investoriem un atzīmēja Latvijas investīciju pievienoto vērtību tuvējā reģiona attīstībai, radot jaunas darbavietas un papildus ekonomisko aktivitāti.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri