Valmieras Ziņas

Atklās Arta Nīmaņa stikla mākslas izstādi “Saule un mēness”

Valmieras muzeja Izstāžu namā 30. jūnijā plkst.14.00 atklās mākslinieka Arta Nīmaņa stikla mākslas izstādi “Saule un mēness”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Bulmeistare.

Artis Nīmanis sevi sauc par “stiklinieku”, jo stikls, brīnumaino iespēju un daudzveidīgo pārvērtību materiāls, ir visu viņa radošo meklējumu pamatā. Arta Nīmaņa mākslinieciskās izteiksmes amplitūda ir plaša. Viņš veido stikla dizaina objektus un rotas, taču viņa darbības fokusā ir arī monumentālāki projekti: funkcionālas un dekoratīvas stikla dizaina detaļas interjeram, arhitektūras objektiem, ekskluzīvas vitrāžas, apgaismes ķermeņi un virsgaismas risinājumi. 

Izstādē “Saule un Mēness” īstenojas mākslinieka pēdējā laika eksperimenti un jaunākās idejas. Autortehnikā stikla virsmai tiek piešķirts spoguļa efekts, kas, laužot gaismas starus, rada optiskas spēles. Izstādes objektiem ir divas lakoniskas formas – aplis un elipse, kas nosacīti simbolizē sauli un mēnesi. Atstarojošo virsmu atspīdumi maina priekšmetu, cilvēku atspulgus un arī telpu, savā veidā “uzsūcot” visu apkārtējo. Skatītājam šī izstāde piedāvā meditatīvu piedzīvojumu un iepazīšanos ar šķietami zināmā materiāla neparastām transformācijām. 

Artis Nīmanis atspoguļo rituālu, kur demonstrē laika cilpu no pagātnes nākotnē. Iedvesmojoties no senajām leģendām un mītiem par spoguļu maģiskajām īpašībām, viņš liek paskatīties uz tiem nevis kā uz ikdienas lietu, bet kā arhetipisku un universālu cilvēciskās esības zīmi. Spogulis vēsturiski tiek uzskatīts par dvēseles, gudrības, patiesības un gaismas simbolu. Latviešu mitoloģijā saulei un mēnesim ir atvēlēta būtiska loma, apliecinot dzīves ritējuma nepārtrauktību. Arī spoguļi gan senāk, gan arī mūsdienās junda cilvēku prātus, ar metafizisko noslēpumainību paver durvis uz neierobežoto iztēli.

Kopš 2004. gada Artis Nīmanis ir zīmola “an&angel” stikla trauku galvenais dizainers. Viņa veidoto trauku estētika balstās formas lakonismā un stiklam netradicionālā apstrādes tehnoloģijā, kas ļauj to pārklāt ar tēraudu, radot virsmu ar spoguļa efektu. Saņēmis prestižo “Red Dot Award” dizaina balvu. “an&angel” trauku kolekcija “Deco”, kā arī “Black&White”, “Northern Lights” un “In Between” kolekcijas atrod interesentus Eiropā, Krievijā, ASV, Dienvidamerikas valstīs, Apvienotajos Arābu Emirātos, Honkongā, Singapūrā, Indonēzijā un Japānā. 

Autora darbi iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Dizaina mākslas kolekcijā, savukārt 2016. gadā mākslinieka rīkotā izstāde “FRAGILE” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Rīgā guva plašu skatītāju atsaucību. Jāpiemin, ka arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvā tika gūts atzinīgs novērtējums nominācijā “Mākslas izstādes”. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA Lat Met pamatā ir metāla apstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dekoratīvo metāla izstrādājumu ražošanas jomā (vārti, sētas, margas, tirdzniecības stendi, nestandarta metāla izstrādājumi, kuru vienas detaļas svars nepārsniedz 0,5t, garums- 12m). Uzņēmums nodarbojas arī ar sekciju veida garāžu vārtu tirdzniecību, montāžu un servisa nodrošināšanu, vizuālās reklāmas izgatavošanu, skārda izstrādājumu izgatavošanu, vārtu automātikas tirdzniecību un apkalpošanu. Daļa no produkcijas tiek eksportēta. Sakarā ar pasūtījumu apjoma pieaugumu Darba vieta: Rubenes metāla apstrādes cehs „Meistari”, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov., LV-4227 (300 metri no Rubenes baznīcas). Amata pienākumi: Atbilstoši rasējumiem un metāldarbnīcu vadītāja norādījumiem izgatavot nestandarta metāla izstrādājumus t. sk. sagatavot detaļas, veikt sagatvoto detaļu metināšanu. Nepieciešamības gadījumā veikt arī izstrādājumu montāžu objektā. Lat Met nodrošina: Pilnībā rekonstruētas ražošanas telpas; Mūsdienīgus darba apstākļus; Paveiktajam darbam un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu; Iepazīstināšanu ar amata pienākumiem un ražošanas procesa nodrošināšanas kārtību. Prasības pretendentiem: Spēja pastāvīgi, precīzi un savlaicīgi paveikt uzticētos pienākumus; Precizitāte un augsta atbildības sajūta Par priekšrocību tiks uzskatīta: Autovadītāja apliecība; Papildus zināšanas citās jomās Pieteikties uz brīvajām metinātāja vietām iespējams sazinoties pa tālruni 2942 99 56 vai sūtot CV un motivacijas vestuli uz info@latmet.com Vispārēju informāciju par Lat Met darbību iespējams iegūt apmeklējot mūsu mājas lapu www.latmet.com Profesija: ROKAS LOKMETINĀTĀJS (MMA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-23 Kontaktpersona: Motivācijas vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu: info@latmet.com

Mūsu partneri