Valmieras Ziņas

Atbalsts remigrantiem, pārceļoties uz dzīvi Valmierā

Lai veicinātu remigrāciju, sadarbību ar diasporas organizācijām, sniegtu informatīvu atbalstu iedzīvotājiem, kuri apsver iespēju pārcelties uz dzīvi Valmierā, no 2019.gada janvāra Valmieras pilsētas pašvaldībai ir savs remigrācijas koordinators. Ar 2020.gada februāri šos pienākumus pilda Apmeklētāju pieņemšanas centra klientu konsultante Vita Kareļkova, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča.

Pirms lēmuma pieņemšanas par dzīvesvietas maiņu, cilvēkiem ir daudz dažādu jautājumu ne vien par darba un dzīvesvietas iespējām, bet arī par pieejamajiem pakalpojumiem, transportu, izglītības iespējām bērniem, veselības aprūpi un citām sadzīviskām tēmām. Remigrācijas koordinators ir atbalsta persona, ar kuru sazināties par neskaidrajiem jautājumiem, ko grūtāk iegūt attālināti. Nereti tieši personiskā saskarsme ir izšķiroša, lai cilvēki justos pārliecināti, ka atgriešanās Latvijā un dzīvesvieta Valmierā ir īstā un labākā izvēle viņu un viņu ģimenes labklājībai. “Valmiera ir vieta, ko par mājām izvēlas arvien vairāk remigrantu, tādēļ esam atbildīgi, lai viņi šeit spētu ātri iejusties, būtu informēti par pieejamajiem pakalpojumiem, iespējām un justos kā mājās,” norāda Vita Kareļkova.

Ja Jums ir zināmi cilvēki, kuriem pēc ilgstošas prombūtnes būtu interese atgriezties uz dzīvi Valmierā, informējiet par šo iespēju sazināties ar Valmieras remigrācijas koordinatori pa tālruni 64207121 vai e-pastā vita.karelkova@valmiera.lv. Tāpat cilvēki, kuri apsver pārcelšanos uz Valmieru vai ir to jau izdarījuši, un kuriem ir priekšlikumi, kā veiksmīgāk veidot pieredzes un informācijas apmaiņu remigrācijas jautājumos, aicināti dalīties ar idejām, rakstot remigrācijas koordinatorei.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri