Valmieras Ziņas

ASV medijs: Slēgta viena no “P-D Valmiera Glass USA Corp.” ražotnēm (papildināts)

Precizēta un papildināta ziņa ar “Valmieras stikla šķiedras” paziņojums biržai “Nasdaq Riga”.

Kā informē ASV medijs 13wmaz.com, pirmdien, 17.jūnijā, slēgta viena no divām “P-D Valmiera Glass USA Corp.” ražotnēm Dublinā, Džordžijas štatā, ASV. Darbinieki pirmdien saņēmuši paziņojumu, ka rūpnīca nekavējoties pārtrauc darbu.

Kā teikts “P-D Valmiera Glass USA Corp.” darbiniekiem nosūtītajā paziņojumā, “kompānija cietusi no finanšu lejupslīdes un ieņēmumu zaudēšanas, tādēļ Otrās fāzes ražotne Dublinā tiek slēgta jau šodien.” Vēstule noslēdzas ar paziņojumu, ka darbinieki tiek atlaisti.

Kompānijas pārstāve Kristela Vilsone (Crystal Wilson) atturējusies sniegt 13wmaz.com komentāru, solot vēlāk nosūtīt informāciju e-pastā.

ASV medijs lēš, ka darbu varētu zaudēt ap 400 darbiniekiem. Savukārt Dublinas-Laurensas apgabala pašvaldība saņēmusi informāciju no “P-D Valmiera Glass USA Corp.” par nodomu slēgt Otrās fāzes ražotni, kas skars aptuveni 320 darbiniekus.

13wmaz.com atzīst, ka nav īsti skaidrs, cik darbinieku tiks atlaisti. Pēc medija rīcībā esošās informācijas, daži no darbiniekiem tiks pārcelti uz otru kompānijas ražotni turpat Dublinā.

Kā  liecina “Valmieras stikla šķiedras” paziņojums biržai “Nasdaq Riga”, ievērojamo negaidīto zaudējumu dēļ, kas radušies pagarinātā sagatavošanās posma dēļ uzņēmuma “P-D Valmiera Glass USA Corp.” otrās fāzes darbībā, “P-D Valmiera Glass USA Corp.” lielākais akcionārs “Valmieras stikla šķiedra” nolēma meklēt ārējo investoru.

Pieteikums tiesiskās aizsardzības procesa (“TAP”) lietas ierosināšanai, kas tika iesniegts Latvijā, ir saistīts ar finanšu garantiju ASV ražotnes darbībām. Turklāt, visi centieni atrast ārējo investoru Otrās fāzes ražotnei līdz šim brīdim nav bijuši veiksmīgi.

Pēc pieteikuma iesniegšanas TAP lietas ierosināšanai Latvijā ASV uzņēmumam vairs nav iespējams saņemt finansiālu atbalstu no mātes uzņēmuma AS “Valmieras stikla šķiedra” (52 % akciju īpašnieks).

Attiecīgi ASV meitas uzņēmums bija spiests apturēt savas Otrās fāzes stikla šķiedras kausēšanas krāsns darbību, kas notika vakar, 17. jūnijā, pulksten 14.30 pēc ASV vasaras laika (EDT). Vakar no darba atbrīvoti vairāk nekā 350 darbinieku.

Turklāt ASV meitas uzņēmums 17. jūnijā ap pulksten 20.00 pēc ASV vasaras laika saskaņā ar 11. pantu Džordžijas štata ziemeļu rajona Savienoto Valstu Maksātnespējas tiesā (United States Bankruptcy Court) iesniedzis pieteikumu par labprātīgu tiesiskās aizsardzības procesa uzsākšanu.

ASV meitas uzņēmums plāno turpināt darbu Pirmās fāzes stikla šķiedras filcu ražotnē ierastajā kārtībā, koncentrējot savus reorganizācijas plānus ap šo peļņu nesošo uzņēmējdarbības virzienu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri