Valmieras Ziņas

AS “Valmieras enerģija” jauns līdzīpašnieks; uzņēmums turpinās iecerēto attīstību

Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāti 21. jūnija domes sēdē lēma atteikties no sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Enerģijas risinājumi” piederošo 10802 akciju sabiedrības “Valmieras enerģija” akciju pirmpirkuma tiesību izmantošanas, kā arī piekrist, ka “Adven Latvia” SIA pārņem akciju sabiedrības “Valmieras enerģija” akcionāru līgumā noteiktās sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Enerģijas risinājumi” tiesības un pienākumus.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” skaidroja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Laura Moča,

Valmieras pilsētas pašvaldība šobrīd nesaskata nepieciešamību iegūt pilnīgu kontroli pār akciju sabiedrību “Valmieras enerģija”, kā arī pašvaldībai nav pieejami finanšu līdzekļi, lai īstenotu pirmpirkuma tiesības.

Jaunais pašvaldības partneris uzņēmumā apstiprinājis, ka paliek spēkā visas iepriekšējās vienošanās par uzņēmuma attīstības plāniem, tostarp, jaunas biomasas katlumājas būvniecību 2019. gadā, kas ļaus diversificēt siltumenerģijas ražošanā izmantojamo kurināmo veidus.

Uzņēmuma līdzīpašnieka maiņa neradīs ietekmi un siltumenerģijas tarifu gala patērētājiem. Siltumenerģijas tarifs ir atkarīgs no siltumenerģijas ražošanā izmantojamā kurināmā izmaksām. Ja kurināmā izmaksas nepieaugs, siltumenerģijas tarifi paliks nemainīgi.

Realizējot jaunās katlumājas būvniecību, iespējams, tiks samazinātas siltumenerģijas ražošanas izmaksas, kā rezultātā tarifi varētu samazināties.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri